Peklo / Hlavní zprávy / New Jersey Devils 2018/2019: Brankáři

New Jersey Devils 2018/2019: Brankáři

Během tohoto týdne si na webových stránkách newjerseydevils.eu po vzoru redaktora Chrise Ryana z nj.com rozebereme hráče v organizaci Ďáblů pro sezonu 2018/2019 post po postu. Začínáme maskovanými muži v brance!

Cory Schneider
Není pochyb o tom, že pokud bude americký gólman zdravý, bude brankářskou jedničkou týmu. V minulé sezoně prodělal nepříjemné zranění a po svém návratu na tom nebyl úplně nejlépe, od konce prosince do konce základní části nevychytal ani jednu výhru. Nebylo tedy divu, že jeho místo zaujmul Keith Kinkaid. V play off se ale do branky Schneider vrátil a podával opět zodpovědné výkony. Po konci sezony absolvoval operaci kyčle. Je tedy otázkou, jestli zahajovací zápasy nového ročníku stihne. Pokud ano, bude z něj opět jednička.

Keith Kinkaid
Příjemné překvapení minulé sezony. Nebylo pro něj vůbec lehké se najednou stát brankářem číslo jedna, ale role se zhostil parádně. Když chytal, patřil mezi nejlepší gólmany celé soutěže. Ďáblové mají velmi dobrou brankářskou dvojici. Pokud nebude Schneider na začátek sezony připraven, jeho post zaujme právě Kinkaid. Určitě ale tak jako tak dostane hodně šancí. Motivaci bude mít velkou, jeho kontrakt po sezoně skončí a pokud se Kinkaid ukáže v dobrém světle, bude moci pomýšlet na post brankářské jedničky třeba někde jinde.

Eddie Läck
Brankář, který do týmu přišel v průběhu sezony výměnou za obránce Daltona Prouta, prodloužil s New Jersey smlouvu. Devils se tak pojistili pro případ, že Schneider po operaci nebude na začátek připraven. Eddie Läck pak může v AHL předávat zkušenosti mladším brankářům. Jistě neuškodí mít v týmu třetího brankáře, který už má v NHL něco odchytáno.

Mackenzie Blackwood
Blackwood už má za sebou dvě sezony v AHL. Bohužel bude mít co napravovat, především druhá polovina posledního ročníku se mu nevydařila. Sezonu zakončil s úspěšností zákroků 88,2 %, což je pro gólmana málo. Volba ve druhém kole draftu roku 2015 je stále top brankářským prospektem týmu, a tak vedení jistě doufá, že se Blackwoodovy výkony v AHL zlepší.

Cam Johnson
V závěru minulé sezony podepsal s týmem kontrakt Cam Johnson, který do té doby působil na univerzitě v Severní Dakotě, kde v roce 2016 vyhrál titul. Spolu s Blackwoodem bude bojovat o prostor v AHL. Prostor také případně může dostávat v ECHL v dresu Adirondack Thunder.

Čtěte také

Přinesou noví trenéři do týmu Devils nový svěží vítr?

Jak jsme Vás již informovali, New Jersey Devils včera podepsali dva kontrakty s novými trenéry. Podpis nových smluv oznámil sám generální manažer Devils, Tom Fitzgerald. O jaké pozice a jaké kapacity se jedná se dozvíte v tomto článku. Pozice asistenta hlavního trenéra Na pozici asistenta hlavního kouče byl najat Chris Taylor. Chris na střídačce zaplní …