Peklo / Hlavní zprávy / New Jersey Devils 2018/2019: Obránci

New Jersey Devils 2018/2019: Obránci

Náš seriál převzatý od Chrise Ryana z nj.com a upravený podle našeho uvážení pokračuje druhým dílem. Dnes se podíváme na zub obráncům v organizaci Devils!

Sami Vatanen
Netrvalo dlouho a stal se tento Fin top obráncem v sestavě New Jersey Devils. Po trejdu za Adama Henriquea a Josepha Blandisiho se brzy Vatanen dostal do prvního páru a zapadl do sestavy lépe, než většina fanoušků čekala. Následně to byl právě on, kdo se stal důležitým hráčem nejen na přesilovkách. Brzy se stal nejvytěžovanějším hráčem týmu Johna Hynese. Je velice důležitým hráčem v přesilovkách i oslabení a pro Devils je to klíčový hráč.

Andy Greene
Zkušený nedraftovaný americký bek je společně s Travisem Zajacem nejdéle sloužícím hráčem v organizaci Devils. Příchod právě Vatanena z Anaheimu ubral čas na ledě kapitánovi Devils, jenž byl právě do té doby nejvytěžovanějším bekem, co se počtu minut na ledě týče. S finským bekem se mu dařilo ve dvojici při hře pět na pět, klasicky byl i skvělý v oslabení. Pětatřicetiletý obránce se i letos nejspíše vejde mezi TOP4 obránce. Dá se čekat, že bude v páru s Vatanenem, nelze ale zapomínat na jeho historii po boku Damona Seversona.

Damon Severson
Stále mladý kanadský obránce je jedním z nejtalentovanějších ofenzivních beků v organizaci Devils za poslední roky. V poslední sezóně navýšil svůj kariérní rekord ve vstřelených brankách na číslo 9. Dá se očekávat, že i v nadcházející sezóně začne ve druhém obranném páru. Damon načne pátou sezónu v NHL, ačkoliv mu na začátku sprna bylo teprve 24 let. Trenéři ale stále hledají Damona Seversona, který by byl konzistentní i v obraně, v minulé sezóně byl dokonce posazen na tribunu.

Will Butcher
Obrovský příslib do budoucnosti a skvělý krok Raye Shera. Po odchodu Johna Moorea mají Devils místo na levé straně ve druhé formaci. To bylo mohl zaujmout právě Will Butcher, který zažil jednu z nejlepších nováčkovských sezón v pozici obránce v historii Devils. Třiadvacetiletý bek má skvělý pohyb s pukem a má skvělou střelu. V posledním ročníku zaznamenal 48 bodů, druhá sezóna ovšem bývá pro hráče těžší. Butcherovi po nadcházejícím ročníku navíc končí smlouva.

Mirco Müller
Švýcarský bek je asi největším soupeřem Willa Butchera na levé straně druhé obranné formace. Müller má za sebou první sezónu v prvním týmu Devils, kde často působil jako sedmý bek. Na dva měsíce jej ovšem vyřadila zlomená klíční kost. Müller i Butcher pravděpodobně načnou sezónu v prvním týmu, je jen otázkou, v jaké formaci to bude. Oba jsou leváci, ale oba mohou hrát také napravo. Mirco je skvělým bruslařem a hraje dobře směrem do obrany.

Steven Santini
Další mladý americký bek v sestavě Devils má za sebou druhou sezónu v NHL. Začal v základní sestavě, ale stihl jen šestatřicet duelů, než byl poslán na farmu do Binghamtonu. Bodově se mu dařilo a mohl by v příštím roce ukázat svůj potenciál naplno. Jeho největším soupeřem v sestavě bude nejspíše Ben Lovejoy, který pravidelně hrál v poslední sezóně. Nejspíše bude v příštím ročníku na hranici prvního týmu a farmy, stále ovšem nemá smlouvu.

Ben Lovejoy
Zkušený bek odehrál v posledním ročníku více jak šedesát duelů, v dalších zápasech působil jako zdravý náhradník. Často působil po boku mladého Willa Butchera, kde plnil spíše defenzivní úkoly. Podobnou roli bude pravděpodobně plnit i letos. Bude připraven kdykoliv naskočit a suprově zaskočit.

Eric Gryba
Jedna z defenzivních posil pro Devils. Jde o hráče, který jde spíše pomoci farmě. Chris Ryan z nj.com jej přirovnává k Daltonu Proutovi, s čímž se dá souhlasit. Prout načal sezónu a šlo o důrazného a velkého hráče. Následně byl vyměněn do Calgary a sezónu dokončil v AHL. Jde o klasického tvrďáka, klidně může putovat mezi New Jersey a Binghamtonem.

Jegor Jakovlev
Ruský bek může být hráčem, jenž má šanci překvapit v přípravě. Levoruký obránce působil v KHL a nastupoval také za národní tým Ruska na světovém šampionátu či posledních Olympijských hrách. Šestadvacetiletý rodák z Magnitogorsku bude pravděpodobně dobrým hráčem v AHL, odkud se postupně může dostat do prvního týmu Devils.

Brian Strait
Zkušený bek na farmu, který může být dobrým mentorem pro mladé hráče a prospekty. Má za sebou jednu sezónu v AHL, ani jednou ale nebyl povolán a nedávno podepsal nový dvouletý kontrakt. Strait má už nějaké starty v NHL a bude připraven zastoupit při větší marodce.

Ty Smith
Obrovský talent a první volba Devils v roce 2018. Stále je možné, že talentovaný kanadský bek překvapí na kempu a dostane se do týmu, na kempu nováčků totiž udivoval vedení Devils. V opačném případě se vrátí do WHL, neboť na farmě hrát zatím nemůže. Vzrůstem je sice menší, ale ví se o něm, že miluje rychlý hokej a parádně pracuje s kotoučem. Za dva roky bude ještě lepší a aktuálně jde asi o největší talent v obraně Devils.

Michael Kapla
Michael Kapla podepsal kdysi kontrakt a zahrál si pár utkání v NHL, minulý ročník už strávil na farmě, kde se mu bodově dařilo až ke konci základní části. Určitě má potenciál zahrát si v NHL, ale musí ještě něco odehrát v AHL. Nedávno podepsal nový kontrakt.

John Ramage
Následující hráči už nemají moc šancí kouknout se do NHL a budou plnit pouze povinnosti na farmě. John Ramage je klasický AHLerem. V NHL odehrál pouze dva duely, s Devils podepsal smlouvu v první den po otevření trhu s volnými hráči.

Josh Jacobs
Stále dvaadvacetiletý bek načne třetí sezónu na farmě New Jersey Devils. Sice je chválen, ale na NHL to zatím není. Údajně se od něj letos může čekat další pokrok, trenéři po výběru ve druhém kole chtějí konzistentní výkony.

Colby Sissons
Toto může být hodně velký příslib do budoucna. Teprve dvacetiletého obránce čeká první sezóna mezi dospělými, ve WHL v posledním ročníku naprosto exceloval. Jako obránce nasbíral 94 (!) bodů v celkových 98 duelech. Pokud hledáte hráče, jenž může nejvíce překvapit, hledejte Colbyho Sissonse.

Colton White
O lepší pozici se popere také White, jenž v minulém ročníku nastupoval v AHL, ale i ECHL. Bude potřeba nabrat zkušenosti na farmě a v budoucnu by se mohl dostat výše. Zatím tomu tak ale není.

Čtěte také

Přinesou noví trenéři do týmu Devils nový svěží vítr?

Jak jsme Vás již informovali, New Jersey Devils včera podepsali dva kontrakty s novými trenéry. Podpis nových smluv oznámil sám generální manažer Devils, Tom Fitzgerald. O jaké pozice a jaké kapacity se jedná se dozvíte v tomto článku. Pozice asistenta hlavního trenéra Na pozici asistenta hlavního kouče byl najat Chris Taylor. Chris na střídačce zaplní …