Peklo / Hlavní zprávy / New Jersey Devils 2018/2019: Ľavé krídla

New Jersey Devils 2018/2019: Ľavé krídla

Dnes pokračuje náš seriál o hráčoch New Jersey Devils na jednotlivých postoch. Tentokrát sa pozrieme na desiatich hráčov tímu, ktorí by mohli v nasledujúcej sezóne hrať na ľavom krídle.

Taylor Hall

Najužitočnejší hráč NHL v minulej sezóne, víťaz Hartovej trofeje a hráč, ktorý sa konečne dočkal postupu do play off. Taylor Hall bol v uplynulej seźone nezastaviteľný, zbieral body ako na bežiacom páse a koučom súpera robil vrásky na čele vždy, keď naskočil na ľad a vypýtal si puk na hokejku.

Presne to isté sa očakáva od Halla aj v novej sezóne, opäť by mal byť motorom ofenzívy Devils v prvom útoku. V ročníku 2017/2018 vytvoril nebezpečnú dvojicu s centrom Nicom Hischierom, ktorý predvádzal vyrovnané výkony počas celého roka a ako nováčik sa ukázal vo výbornom svetle. Uplatňoval rýchlosť, šikovnosť a poctivo sa vracal pomáhať defenzíve Diablov. Ak sa kouč John Hynes rozhodne ponechať túto dvojicu spolu v prvom útoku, tak je jedno, kto bude nastupovať na pravom krídle, pretože dvojica Hall-Hischier si vytvorila vynikajúcu chémiu a stala sa ofenzívnou hrozbou pre defenzívu ostatných tímov.

Marcus Johansson

Vedenie Devils priviedlo švédskeho útočníka minulé leto z Washingtonu Capitals za draftové voľby, pretože Diabli nemali okrem Halla žiadneho  kvalitného hráča, ktorý by mohol nastupovať v prvých dvoch útokoch. Nanešťastie, Johansson utrpel v minulej sezóne otras mozgu a toto zranenie mu dovolilo odohrať len 29 zápasov v základnej časti. “MoJo” sa ale vrátil do zostavy vo vyraďovacej časti, stihol odohrať tri stretnutia a predviedol výkony, aké sa od neho očakávali. Johansson sa po sezóne cítil dobre, a tak mohol od začiatku letného obdobia trénovať, aby prišiel do tréningového kempu v plnej sile a dobrej kondicíii.

Johansson nastúpil na minimálne 80 zápasov v štyroch z ostatných piatich sezón, takže nepatrí medzi hráčov, ktorí by mali každý rok nejaké zdravotné problémy. Ak zostane po celý rok zdravý, môže výrazne pomôcť mužstvu v ďalšej jazde do vyraďovacej časti. Doteraz v kariére odohral 530 zápasov so ziskom 304 kanadských bodov. Pekná vizitka.

Blake Coleman

Ak budú Hall a Johansson zdraví, majú viac-menej zaručené miesto v prvých dvoch útokoch Devils. Kto sa ale presadí na zvyšných dvoch voľných miestach? Konkurencia na tieto pozície je veľká, ale s určitosťou môžme povedať, že jedným z hráčov, ktorí získajú miesto v tíme je pracovitý Blake Coleman. Texaský rodák podpísal v lete novú trojročnú zmluvu po tom, čo v minulej sezóne odohral 79 zápasov a kouči Devils sa mohli spoľahnúť na jeho bojovnosť a obetavosť. Kouč Hynes ho nazval “identity player”, teda hráč, ktorý presne zapadá do filozifie Devils a je jasným príkladom toho, aké typy hráčov si vedenie cení a vyhľadáva do tímu. Nastupoval na pozícii ľavého krídla, ale nemá problém nastupovať v strede útoku, čo dáva trénerom viac možností, a tak je pravdepodobné, že si vybojuje miesto v zostave Diablov aj v sezóne 2018/2019.

Colemanovi vyšiel najmä mesiac marec, v ktorom nastrieľal 9 z jeho 13 gólov a vytvoril vynikajúci defenzívny útok s Travisom Zajacom a Stefanom Noesenom. Navyše nastupoval aj na oslabeniach a ak by mal nejaký center problémy, Coleman môže kedykoľvek zmeniť svoje miesto a presunúť sa do stredu útočnej rady. Primárne je ale jeho miesto na ľavej strane útoku, kde bude súperom znepríjemňovať život tvrdým a rýchlym štýlom hry.

Miles Wood

Wood môže hrať na ľavom aj pravom krídle, rovnako aj ďalší útočník Jesper Bratt a očakáva sa, že jeden z nich sa presunie na pravé krídlo. Americký útočník strávil väčšinu minulej sezóny na ľavom krídle, na ktorom strelil 19 gólov a stal sa 4. najlepším strelcom Devils v sezóne 2017/2018. Wood ešte nemá podpísanú zmluvu, momentálne je obmedzený voľný hráč, ale okamžite ako podpíše nový kontrakt, bude jedným z hráčov bottom-six (3. a 4. útok), od ktorých sa najviac očakávajú body.

Jesper Bratt

Prekvapenie Devils v uplynulej sezóne hralo väčšinu sezóny v prvom útoku na pravom krídle, kde dopĺňalo spomínanú dvojicu Hall-Hischier. Na pravej strane je dominantným hráčom Kyle Palmieri, ale Diabli nemajú veľa útočníkov, ktorých by mohli použiť na tomto poste, a tak sa očakáva, že Bratt bude nastupovať aj v ďalšej sezóne napravo. Ak bude treba, Bratt sa môže ocitnúť na ľavom krídle. Jeho flexibilita mu pomôže v udržaní miesta v prvom tíme a po odchode Patricka Maroona s Michaelom Grabnerom mužstvo potrebuje zaceliť dieru na pravom krídle, ktorá vznikla po sezóne.

John Quenneville

Pre mladíka Devils pôjde o tretiu sezónu medzi profesionálmi, a tak je na mieste otázka, či sa mu podarí konečne presvedčiť trénerov prvého tímu o svojich kvalitách a získať miesto v prvom tíme. V tréningovom kempe pred minulou sezónou sa mu miesto nepodarilo získať, a tak strávil sezónu na farme v Binghamtone, kde odohral 43 zápasov so ziskom 34 bodov. Za ostatné dve sezóny na farme dokázal nastrieľať 28 gólov v 101 odohraných zápasoch.

Brett Seney

Najväčšou neznámou pred štartom tréningového kempu ostáva mladík Brett Seney. Ten ukončil štvorročné pôsobenie na Merrimackej univerzite a v minulej sezóne stihol podpísať zmluvu s Binghamtonom Devils a odkrútiť si za farmu pár zápasov, v ktorých zaujal svojím výkonom. Seney dokáže hrať aj v strede útoku, ale je pravdepodobné, že bude pokračovať v rozvoji na farme. Jeho motivácia je ale jasná – kto by nechcel získať miesto v prvom tíme? Seney pre to urobí určite všetko, čo bude v jeho silách.

Blake Pietila

Hráčov na ľavé krídlo je pomerne veľa a Pietila vie, že sa len ťažko prebojuje do základnej zostavy New Jersey. Jeho úloha zostane pravdepobne rovnaká ako v ostatných troch rokoch, ktoré strávil na farme – dostane šancu jedine pri zranení, ako prvý hráč, ktorého Diabli budú chcieť povolať. Doteraz odohral v kariére len 19 zápasov v NHL.

Pietila má stále len 25 rokov, a tak si môže v budúcnosti kľudne vybojovať miesto v prvom tíme. Na farme boduje pravidelne, kde strelil 39 gólov a pridal 3 aistencie v 167 zápasoch. To sa však ešte nepremietlo do jeho výkonov v prvom tíme, kde nazbieral dovedna tri body v spomínaných 19 zápasoch. Ak budú ale kouči Devils potrebovať krátkodobú pomoc do tretieho alebo štvrtého útoku, tak je Pietila dobrou voľbou – je skúsený a vie, čo sa od neho očakáva.

Eric Tangradi

Tangradi je novým členom mužstva, keď podpísal v priebehu tohto leta nový dvojcestný kontrakt s vedením Devils. Nová akvizícia Diablov má za sebou slušné skúsenosti z NHL, od sezóny 2009/2010 odohral Tangradi 144 zápasov v najlepšej lige sveta, ale nenastúpil v nej už od sezóny 2015/2016. 29-ročný útočník strávil väčšinu kariéry v AHL a ostatné tri sezóny obliekal dres Grand Rapids Griffins.

Má za sebou jednu z najlepších sezón v kariére, ročník 2017/2018 zakončil 31 nastrieľanými gólmi a 33 asistenciami v 74 odohraných zápasoch. Bývalý hráč z druhého kola draftu tak vie, ako sa strieľajú góly, čo môže pomôcť nielen prvému tímu, ale najmä farmárskemu celku, ktorý sa v minulej sezóne trápil v ofenzíve. Mohlo by sa zdať, že Tangradi pripomína vedeniu Diablov iného hráča, ktorého podpísali minulé leto – Briana Gibbonsa. V tomto momente to ale nevyzerá na presadenie sa Tangradiho do prvého tímu, skôr ide o rozšírenie kádru na ľavom krídle a prípadnú pomoc Binghamtonu.

Brandon Baddock

Baddock má posledný rok z podpísanej trojročnej nováčikovskej zmluvy, Diabli si ho zvolili na drafte v roku 2014 a o dva roky neskôr podpísal svoj prvý profesionálny kontrakt s mužstvom. Po tom, čo strávil jednu sezónu v ECHL sa posunul vyššie do AHL, kde v minulej sezóne nazbieral 7 bodov v 53 zápasoch. Človek by musel byť asi pod vplyvom, aby si myslel, že má Baddock nejakú šancu na presadenie sa do prvého tímu Devils. Je to viac ako nepravdepodobné a takmer nemožné.

Čtěte také

Corey Crawford je Ďábel. Co Devils získali?

Pětatřicetiletý americký golman podepsal s Ďábly smlouvu na 2 roky v celkové výši 7,8 milionů amerických dolarů. Byl pravděpodobně tím nejlepším golmanem, kteří se na trhu s volný hráči (UFA) objevili. Pochytal více střel, než byl jeho očekávaný výkon a navíc se pod tuto hranici dostal za posledních šest let pouze jednou. Dvojnásobný vítěz Stanley …