Peklo / Hlavní zprávy / New Jersey Devils 2018/2019: Centři

New Jersey Devils 2018/2019: Centři

Pokračujeme v našem seriálu o soupisce New Jersey Devils a po brankářích, obráncích a levých křídlech nastupují centři. Pojďme se spolu podívat na 10 hráčů, kteří se mohou ucházet o místo centra. Půjdeme hezky popořadě od top centrů až po hráče Binghamtonu.

Nico Hischier (Švýcarsko)

Švýcarský rodák byl před loňskou sezónou draftován jako první a vedly se diskuze, zda dokáže přejít přes tréninkový kemp a nastoupit hned v první sezóně do NHL. Čekalo se od něj hodně, ale odborná veřejnost byla skeptická, zda si svoje místo v NHL vybojuje.

Po krátkém období, kdy jej John Hynes nasazoval do druhé a třetí lajny se ukázalo, že nejlepší místo je pro něj v té první a do konce sezony zde zůstal. Letos nastupuje do své druhé sezóny v NHL a není pochyb, že je to špičkový centr, který si pozici prvního centra zaslouží. Nico skončil jako druhý nejlepší v týmu s 52 body v loňské sezóně a ukázal schopnost zvládnout obranné povinnosti TOP centra. Vzhledem k jeho souhře s nejužitečnějším hráčem ligy Taylorem Hallem na levém křídle, je snadné tyto dva nasazovat společně. Navív je mu stále pouze 19 let, takže může udělat další krok vpřed ve svém vývoji díky své velké roli v týmu.

Pavel Zacha (Česká republika)

O hráči na postu centra ve druhé lajně se hodně mluví právě o českém rodákovi z Brna. Nastupuje do své třetí sezony v NHL a Devils očekávají, že tento rok udělá hodně velký pokrok ve své hře a zajistí si pevnou pozici. Defenzivně naladěný útočník je přesně ta role, která Zachovi sedne jako ulitá. Jeho chytrost při hře je smrtící zbraní hlavně při oslabeních. Český útočník odehrál v NHL zatím 140 zápasů, ve kterých sesbíral 51 bodů, ale od jednadvacetiletého centra můžeme očekávat ještě lepší výkony, než doposud předváděl. Pro tým, který se snaží o ustálení kádru, je Zachova hra vítanou výhodou. A sám Pavel bude mít velký zájem na své konto přidat další a další body.

Travis Zajac (USA)

Po několik sezón byl Travis Zajac centrem první lajny a zdálo se, že se se této role chystá zhostit i v další sezóně. Srpnové zranění, které jej vyřadilo až do listopadu, ho ovšem posunulo až do druhé a třetí lajny, protože v době jeho nepřítomnosti jej skvěle zastoupil právě Nico Hischier. Zajacovi chvíli trvalo, než našel svou formu během prvních zápasů po zranění, a již zůstal ve třetí lajně. Pravděpodobně začne na tomto místě i v této sezóně, pokud bude Zacha v druhé lajně. Jeho silnou stránkou jsou oslabení, tam budou jeho přednosti rozhodně využívány.

Brian Boyle (USA)

Boyle převzal roli čtvrtého centra ve své první sezóně u Devils. Po podpisu smlouvy v létě převzal roli veterána v týmu, který bude předávat zkušenosti mladším a podporovat je. Podobnou roli by měl vykonávat i v ročníku 2018-19. V druhé polovině minulé sezóny se Boyleho sbírání bodů zpomalilo, ale stále je u něj jistota při přesilových hrách, kdy jeho předností je stínit před soupeřovým gólmanem.

Blake Coleman (USA)

Americký útočník je pátým možným hráčem na pozici centra. Ovšem to ale pravděpodobně není pozice, na kterou Devils Colemana nasadí. Většinu minulé sezóny hrál na levém křídle a podporoval Travise Zajaca a Briana Boylea. Ale jeho všestrannost je znakem, který dělá Colemana velmi cenného pro Ďábly.

Pokud některý ze čtyř nejlepších centrů nebude moci třeba kvůli zranění nastoupit, nebude problém nasadit univerzála. Stabilní, fyzický vybavený a rychlý Coleman je perfektní pojistka na tuto pozici.

Michael McLeod (Kanada)

Pozice McLeoda v bude záviset na tom, jak se mu povede v tréninkovém kempu. Volba Devils v draftu v roce 2016 vstoupí do své první sezóny, ať už v NHL nebo v AHL v Binghamton Devils. Ať tak či onak, Michael bude mít cenné zkušenosti se silnější konkurencí. Doposud hrál pouze na juniorské úrovni.

Devils si jej vybrali kvůli jeho rychlosti, šikovnosti a stabilitě na pozici centra. I když je spíše centr, nebude pro něj problém se přemístit třeba na pravé křídlo, což je momentálně aktuální téma v týmu.

Kevin Rooney (USA)

Kevin Rooney, který nedávno podepsal novou smlouvu, bude o své místo v NHL bojovat. V posledních dvou sezónách odehrál několik zápasů v nejvyšší lize a Devils oceňují jeho postavu, soutěživost a hokejový smysl. Rooney pravděpodobně bude ve stejné roli i v sezóně 2018-19, tedy bude sloužit jako hráč, který nastoupí do NHL na zápas nebo dva, zatímco většinu času stráví v AHL. Pravděpodobně to bude tím, že hraje na křídle, ale na pozici centra by mohl být více univerzální i ve hře v oslabení.

Blake Speers (Kanada)

Speersova cesta do NHL povede pravděpodobně přes pravé křídlo, ale vypadá to, že post centra pro něj není úplně zapovězen. Dokázal to v loňské sezóně v AHL s Binghamton Devils, kde jej testovali jak na centru, tak na křídle. Speers řekl, že je pro něj komfortní hrát jednu ze tří předních pozic, pokud to má za následek pomáhat týmovému vítězství.

Pokud se Speers letos dostane do NHL, bude pravděpodobně opět na křídle. Ale stejně jako u Colemana se díky všestrannosti hrát na centru může vše změnit v krátkodobém i dlouhodobém horizontu. Pokud Blake bude hrát jen v AHL, bude opět mít příležitost k dalšímu rozvoji na obou pozicích.

Brandon Gignac (Kanada)

Volba ve třetím kole draftu v roce 2016 vstoupí do své druhé sezóny. Dlouhodobě se zotavoval ze zranění a to pravděpodobně bude mít za následek, že se letos do NHL nepodívá. V minulé sezoně získal před jeho zraněním pouze tři body v 21 zápasech, takže Devils mu nechají čas na to, aby získal zpět svou bodovou potenci. V posledních dvou sezónách juniorského hokeje sesbíral celkem 47 gólů, takže schopnost vstřelit gól rozhodně má.

Jegor Šarangovič (Bělorusko)

Je těžké si představit scénář, kdy Šarangovič nastoupí NHL ještě v této sezóně, takže jeho zaměření bude spočívat na zlepšování a rozvíjení svého talentu v AHL. Volba v pátém kole v roce 2018 a také prvním hráč, který podepsal vstupní profesionální smlouvu. A to z toho důvodu, že je mu již 20 let, tedy může jít přímo do AHL.

Šarangovič strávil jednu sezónu v KHL, takže má zkušenosti v profesionální lize proti zkušenějším hráčům. S výhledem, který mají Devils před sebou, nebude v jeho vývoji žádný spěch a může pracovat svým vlastním tempem v Binghamton Devils a zvykat si na zámořský styl hokeje.

Čtěte také

Přinesou noví trenéři do týmu Devils nový svěží vítr?

Jak jsme Vás již informovali, New Jersey Devils včera podepsali dva kontrakty s novými trenéry. Podpis nových smluv oznámil sám generální manažer Devils, Tom Fitzgerald. O jaké pozice a jaké kapacity se jedná se dozvíte v tomto článku. Pozice asistenta hlavního trenéra Na pozici asistenta hlavního kouče byl najat Chris Taylor. Chris na střídačce zaplní …