Peklo / Hlavní zprávy / New Jersey Devils 2018/2019: Pravé krídla

New Jersey Devils 2018/2019: Pravé krídla

Dnešným dňom zakončíme náš miniseriál o hráčoch New Jersey Devils, ktorí majú šancu na získanie miesta na pravom krídle prvého tímu. Ktorý z hráčov si vybojuje miesto v prvom tíme?

Kyle Palmieri

Palmieri bude hrať v nasledujúcom ročníku na pravom krídle v top six. Otázne je, či to bude v prvom útoku alebo druhom útoku. Sezónu 2017/2018 ukončil na pravej strane prvého útoku s Taylorom Hallom a Nicom Hischierom, ale kouč John Hynes by mohol rozdeliť túto produktívnu lajnu, aby zvýšil kvalitu ostatných útokov a pomohol k vyrovnaniu síl jednotlivých formácií. Odkedy Palmieri prišiel do New Jersey, dokázal nastrieľať 80 gólov za ostatné tri sezóny.

Najväčším problémom amerického útočníka bolo zranenie, ktoé ho trápilo v minulej sezóne. Otázka je tak jasná – bude Palmieri zdravý počas celého budúceho ročníka? Ak áno, Diabli majú veľmi dobrú zbraň na pozícii pravého krídla.

Jesper Bratt

Najväčší dôvod, prečo by mal byť Palmieri presunutý na pravé krídlo druhého útoku, je Jesper Bratt. Počas Palmieriho absencie na začiatku minulého ročníka, bol práve Bratt tým, kto prebral zodpovednosť za výkony na pravej strane prvého útoku a úlohu sa zmocnil viac ako dokonale. Vynikajúco doplnil dvojicu Hall-Hischier a 19-ročný mladík by mohol kľudne zaujať miesto v prvom útoku aj v nasledujúcom ročníku.

Bratt ale neudržal formu v celej sezóne, v druhej polovici ročníka sa jeho bodový stroj zasekol a pomaly sa vytrácal zo zostavy. Našťastie, bol to jeho prvý rok v Severnej Amerike, a tak sa dá očakávať, že sa jeho výkon v ďalšej sezóne zlepší a bude viac vyrovnaný ako v sezóne 2017/2018.

Stefan Noesen

Okrem Palmieriho a Bratta nemajú Diabli žiadne pravé krídlo, ktoré by mohlo nastupovať v prvých dvoch formáciách. Tretím do partie je Stefan Noesen, ktorý  by sa mal bez problémov zaradiť do zostavy prvého tímu. V minulej sezóne odohral najviac minút v treťom útoku a napokon vytvoril defenzívnu lajnu Coleman-Zajac-Noesen. Verme, že sa opäť ukáže v dobrom svetle.

Miles Wood

Wood, rovnako ako Bratt, bol zaradený aj do skupiny ľavých krídel, ale mladý útočník vie zahrať na oboch stranách klziska, čo je jeho veľká devíza. Americký útočník hral v prvých dvoch sezónach na ľavej strane,  kde by mal odohrať aj budúcu sezónu. V jeho druhej sezóne nastrieľal 19 gólov, čo bolo štvrté najväčšie číslo v tíme, a tak sa od neho očakáva väčšia produktivita a pomoc prvému útoku.

Joey Anderson

V případě, že by Wood zůstal na levém křídle, bude se hodně bojovat o pozici pravého křídla v tzv. bottom six (3. + 4. lajna). Jednou z možností na toto místo je Joey Anderson, který tak bude mít v tréninkovém kempu obrovskou motivaci. Prostor pro něj by totiž byl…

Michael McLeod

O McLeodovi už jsme psali v souvislosti s pozicí centra, nicméně hrát může také na pravé straně. Je rychlý a silný, k tomu šikovný, takže by se na tuto pozici případně dokonale hodil. V případě, že by ještě na NHL neměl, může začít sezonu v AHL, kde si bude zvykat na profesionální hokej. Dá se ale předpokládat, že ho v následujícím ročníku uvidíme mezi elitou. Alespoň nějakou dobu.

Nick Lappin

Lappinovi se v minulé sezoně nadmíru dařilo v AHL, kde nastřílel 31 branek a přidal 22 asistencí. I on se tak bude chtít probojovat do NHL, může zde být například v době, kdy se mladíci budou rozehrávat v AHL. Ďáblové po něm jistě budou požadovat, aby svou dobrou formu udržel po celou dobu – a hlavně po povolání nahoru do NHL.

Blake Speers

Pro Speerse je na pořadí druhá sezona mezi profesionály. Na kontě už má tři starty v NHL a chtěl by přidat další. Během mezisezonního období se snaží vyčistit si hlavu a zlepšit své výkony, poslední ročník totiž nepatřil mezi jeho nejlepší. Speers umí zahrát i na pozici centra, ale nejjednodušší to bude mít skrze pravé křídlo, kde může využívat své kreativity.

Nathan Bastian

Volba Devils ve druhém kole draftu 2016 strávil minulou sezonu v AHL. V 68 zápasech dal ale pouze 10 gólů a přidal 8 asistencí, což je málo. Je ovšem urostlý a mohl by se pokusit toho využít. Pokud se do NHL neprosadí, stráví další ročník v AHL.

Marián Studenič

Slovenský forvard může již tento rok působit v AHL. Sezonu v dresu Hamiltonu v OHL měl dobrou, s Buldoky se dostal až na Memorial Cup. Nyní si vyzkouší profesionální hokej. Hodně bude záležet na tom, jak se ukáže v tréninkovém kempu.

Kurtis Gabriel

Gabriel přišel s účelem zvýšit konkurenci na pozici pravého křídla jako volný hráč. Ačkoliv má na kontě 16 zápasů v NHL, je z něj spíše AHLer. Tak se s ním bude počítat i v této sezoně, nicméně v případě potřeby bude připravený zasáhnout do bojů i v NHL.


zdroj: Chris Ryan (nj.com/devils)

autoři: Martin Sovič, Michal Belšán

Čtěte také

Seznamte se: Ryan Murray

Příchod obránce Ryana Murraye byl prvním krokem, který provedl generální manažer Tom Fitzgerald, když se Draft roku 2020 chýlil ke konci a liga směřovala k volnému jednání. V noci před otevřením trhu s volnými hráči přijal Fitzgerald telefonát od generálního manažera Columbusu Jarmo Kekalainena, který pro něj měl nabídku. Tou nabídkou byl Ryan Murray, hráč, …