Peklo / Hlavní zprávy / Kdo bude partnerem pro Willa Butchera?

Kdo bude partnerem pro Willa Butchera?

Zatímco Will Butcher jistě nezačal přemýšlet o tom, kdo by mohl být v sezóně 2018-19 jeho parter v obranné dvojici, již existuje několik možností, kdo by jím mohl být.

Samozřejmě se nabízí možnost opět spárování s Benem Lovejoyem, s kterým ztrávil velmi dobrou část sezóny 2017-18. Dalším parťákem by se mohl stát Steven Santini, další velmi defenzivně zdravý hráč.

Ale co další obránci? Mohli by být vhodným řešením pro obranný pár s Butcherem?

Jednou z možností by mohl být Damon Severson, který v minulé sezóně hrál převážně s Johnem Mooreem. Ten byl jako volný hráč podepsán do Bostonu a tak vedle Seversona vzniklo volné místo.

Ať už by nastupoval se Seversonem nebo jiným obráncem s úkolem hlídat protivníkovy útočníky, může Butcher již nyní vidět některé výhody.

„Je to hodně o timigu, řekl bych. Pokud je před vámi jeden hráč, necháte ho jít a naopak,“ řekl Butcher. „Musíte se ujistit, že máte vždy někoho za sebou a také že my oba obránci nejsme moc vepředu. Řekl bych, že to chce trochu rovnováhy a dobrou komunikaci mezi oběma obránci, stejně tak s ostatními spoluhráči.“

Pokud se Devils rozhodnou držet v uplynulém období špičkové párování Andyho Greeneho a Samiho Vatanena, to by mohlo vést k párování Butchera se Seversonem. Levý obránce Butcher je také schopen hrát na pravé straně, takže by klidně mohl hrát i s dalšími leváky. Například Mirco Müllerem nebo dokonce s kapitánem Andy Greenem.

Dokonce odehrál několik minut s Vatanenem v loňské sezóně a to by mohla být teoretická možnost v průběhu nadcházející sezóny. Vatanen je brán jako útočně naladěný hráč, ale Butcher rychle ukázal, že se zabývá všemi obrannými aspekty hry, stejně jako kdokoli jiný.

„Sami je všudypřítomný obránce. Nastupuje pravidelně proti nejlepším útočníkům ligy,“ řekl Butcher. „Je konkurenceschopný, je velmi chytrý s pukem. Nezáleží na tom, jestli jste útočníci nebo obránci. Pokud hrajete se Samim, budete mít úspěch bez ohledu na to, co děláte. Prostě on je tak dobrý hráč.“

 

Zdroj: nj.com, nhl.com

Komentáře

Čtěte také

Zkušenosti, které získám na MS, mi pomohou i v New Jersey, věří John Hynes

John Hynes míří na třetí akci se seniorským národním týmem USA. Po mistrovství světa v roce 2016 a Světovém poháru v další sezoně zaujme letos roli asistenta kouče Jeffa Blashilla na šampionátu na Slovensku. Ačkoliv by pochopitelně vedl raději Ďábly v boji za Stanley Cupem, je ze šance být opět na MS nadšený. „Ta příležitost …