Peklo / Ohlasy / Zacha a Studenič v zápase s Islanders zapůsobili

Zacha a Studenič v zápase s Islanders zapůsobili

V přípravných zápasech je vždy hodně vyloučení a nebylo tomu jinak ani v zápase proti New York Islanders. Na obou stranách se faulovalo ale i chybovalo zbytečně.

Rozhodčí rozdali celkem 17 trestů, z nichž bylo 11 pro Devils. V osmi z nich měli Ostrované přesilovou hru a celkem dvakrát jí využili a dovedli zápas do vítězného konce v poměru 2:0.

Navzdory tomu, že Devils po po první třetině měli střeleckou převahu (14-7), tresty některých hráčů úplně zamlžily tuto statistiku. Po vyloučení Pavla Zachy za podražení, byl na trestnou lavici poslán i Blake Coleman za hákování. Zacha a Coleman obdrželi jen malé tresty. Zato Kurtis Gabriel dostal 10minutové vyloučení za nesportovní chování na konci druhé třetiny. Dle informací sportovního redaktora Andrewa Grosse se jeho chování nelíbilo spoluhráčům (uvedl na svém Twitterovém profilu).

Mimo dva obdržené góly, brankář Devils Keith Kinkaid udržel v přípravném utkání velmi dobrý výkon. Chytil 25 ze 27 střel, včetně série devíti po sobě jdoucích střel, kterým čelil. Přinejmenším udělal další krok v přípravě na novou sezónu, kterou odstartuje jako jednička.

„Myslím, že se jen snažím znovu dostat do rytmu, dostat se do hry,“ řekl Kinkaid. „Ještě několik úprav na chrániči hrudníku a s novým vybavením a všechno je v pořádku.“

Přípravné zápasy se vyznačují spoustou hráčů, kteří bojují o místa v NHL a velmi krátí, protože tréninkový kemp se blíží. Skupina, která byla nominována do zápasu proti Islanders musel zapůsobit. Byli totiž vybráni jako horcí kandidáti na blížící se kemp.

A kteří hráči zapůsobili a kteří se ještě budou muset snažit?

Andersonova formace společně s Pavlem Zachou a Johnem Quennevillem byla nejvíce vidět, zejména při hře 5 na 5. Anderson a Quenneville byli nejaktivnější střelci, oba vyslali na domácího Thomase Greisse shodně 4 střely.

Blake Coleman měl během zápasu několik vyloučení, ale když hrál, byl nasazování do hry v oslabení, ale i do přesilových her. Jeho role v týmu je jasná, specialista na oslabení.

Hra Kurtise Gabriela hra se spoléhá na to, že je fyzicky zdatný a agresivní. Tyto atributy mu ale ublížily mnohem víc, než pomohly. Mezi dvěma menšími tresty za nesportovní chování a držení, dostal ještě 10minutový trest za podněcování. Gabriel strávil 14 minut v trestném boxu, zatímco na ledě odehrál méně než sedm minut. Několikrát se pokusil vyprovokovat bitku, ale nic z nich nebylo.

Poté co Michel McLeod v zápase s Rangers odehrál několik střídání v přesilových hrách, proti Ostrovanům odehrál jen dvě minuty v oslabení. Jeho předností je rychlost, kterou doplňuje Colemana a Zajace ve hře 5 na 5.

John Quenneville společně s Andersonem ukázali určitou asertivitu v útoku. Nebojí se vystřelit puk na branku a vytvářet nebezpečné šance. Nedostal žádný trest, takže vypadá, že Devils budou jeho služby potřebovat.

Kromě toho, že Kevin Rooney byl také vyloučen, odehrál celkem dobrý zápas. Při hře v oslabení mohl Rooney ukázat hru v jeho nejsilnější hokejové dovednosti.

Dobře se uvedl slovenský útočník Marián Studenič. Během začátku, kde nebyl moc vidět, se zdálo, že mu hra na obou stranách hřiště nedělá větší problém. Využíval svou rychlost, aby pomohl Ďáblům vytvořit na soupeřovu branku dobrý tlak. Studenič je stále ve hře o místo v NHL, zápas s Islanders mu prospěl.

Pavel Zacha se dopustil dvou menších trestů, což rozhodně není ideální. Mimo to byl jedním z nejaktivnějších hráčů na ledě. Zacha několikrát použil své tělo, aby se dostal k brance a nebál se o puk bojovat. To je to co může Pavlovi pomoci zahájit v organizaci třetí sezónu.

Eric Gryba neměl tak velkou fyzickou zátěž, jako v pondělí v debutu proti Rangers. Ale i pro tak velkého obránce, který dobře ovládá puk ve středním pásmu a dobře bruslí. Měl by se ještě více zaměřit na přípravné zápasy a ukázat, co v něm ještě je.

Colton White skončil se třetím nejvyšším časem na ledě mezi obránci Devils, pokud jde o hru v oslabení, nebyl na ledě ani při jednom gólu. Vystřelil na branku celkem třikrát a byla to solidní ukázka obránce, který v minulé sezóně hrál v AHL.

Devils přestříleli Islanders v poměru 40-25, ve hře 5 na 5, a všichni kromě jednoho hráče dokončili zápas s více než 50% CF. Jediný hráč s CF% pod 50 byl Jakovlev, který se stále přizpůsobuje NHL. Uvidíme, jak rychle se aklimatizuje.

Severson skončil s druhým nejvyšším časem na ledě. V minulosti nezískal konzistentní čas v oslabeních, ale v zápase s Isalnders byl pravidelným účastníkem hry v oslabení. Také si zahrál v přesilovce, ale na branku nevystřelil.

Devils mají teď 3 dny volno a hrají až v noci na úterý, kdy se představí na ledě New York Rangers. Zápas začíná v úterý 25. Září od 1:00 ráno.

Devils 3-0 Stars