Peklo / Hlavní zprávy / Miles Wood nadále Ďáblem! Americký bojovník prodloužil smlouvu o čtyři roky

Miles Wood nadále Ďáblem! Americký bojovník prodloužil smlouvu o čtyři roky

Byla to velice dlouhá a náročná jednání, ovšem nejdůležitější je, že úspěšná! Od začátku července až do včerejšího dne se generální manažer Ray Shero snažil domluvit na podmínkách nového kontraktu s americkým forvardem Milesem Woodem. Nakonec došlo k podpisu čtyřleté smlouvy na 2,75 milionů dolarů ročně.

Třiadvacetiletý rodák z Buffala byl draftován před pěti lety ve čtvrtém kole jako celkově 100. hráč. Svůj debut v NHL si odbyl v sezoně 2015/2016 po dostudování Boston College, ve stejný rok se za americký národní tým podíval na mistrovství světa v Rusku, kde vstřelil branku do sítě Běloruska.

V dalším ročníku už se víceméně napevno usadil do sestavy New Jersey Devils. Zaujal svou rychlostí a urputnou bojovností, nevypustil jediný souboj a v rychlostních měl jednoznačně navrch. V sezoně 2017/2018 vylepšil i další aspekty své hry a v 76 zápasech dal 19 branek a na dalších 13 přihrál. Celkově má v NHL bilanci 137 zápasů – 49 bodů (27+22).

Nejlepší utkání odehrál v listopadu 2017 proti Chicagu, kdy se mu podařilo vstřelit hattrick při divoké výhře 7:5.

Nejednomu fanouškovi Devils udělalo radost, že syn bývalého útočníka Buffala, Islanders, Toronta či Dallasu prodloužil smlouvu o další 4 roky. „Už jsem se bál, že se téhle zprávy nedočkám. Rozhodně správný krok,“ zaradoval se například fanoušek Richard, s nímž souhlasil i Freďák: „Dobrej kauf!“

Komentáře

Čtěte také

Jesper Boqvist: NHL je pro mě důležitá

Prospekt New Jersey Devils Jesper Boqvist, čerstvá posila do organizace, podepsal nováčkovskou smlouvu. Pro švédského útočníka je to splněním dětského snu. Ale upřímně si přiznejme, že pro každého hokejistu je sen hrát nejvyšší hokejovou soutěž světa. Boqvist, druhá volba draftu Devils (36. celkově) v roce 2017, je připravený naskočit do NHL. Naposledy hájil barvy Brynäs …