Peklo / Hlavní zprávy / Miles Wood nadále Ďáblem! Americký bojovník prodloužil smlouvu o čtyři roky

Miles Wood nadále Ďáblem! Americký bojovník prodloužil smlouvu o čtyři roky

Byla to velice dlouhá a náročná jednání, ovšem nejdůležitější je, že úspěšná! Od začátku července až do včerejšího dne se generální manažer Ray Shero snažil domluvit na podmínkách nového kontraktu s americkým forvardem Milesem Woodem. Nakonec došlo k podpisu čtyřleté smlouvy na 2,75 milionů dolarů ročně.

Třiadvacetiletý rodák z Buffala byl draftován před pěti lety ve čtvrtém kole jako celkově 100. hráč. Svůj debut v NHL si odbyl v sezoně 2015/2016 po dostudování Boston College, ve stejný rok se za americký národní tým podíval na mistrovství světa v Rusku, kde vstřelil branku do sítě Běloruska.

V dalším ročníku už se víceméně napevno usadil do sestavy New Jersey Devils. Zaujal svou rychlostí a urputnou bojovností, nevypustil jediný souboj a v rychlostních měl jednoznačně navrch. V sezoně 2017/2018 vylepšil i další aspekty své hry a v 76 zápasech dal 19 branek a na dalších 13 přihrál. Celkově má v NHL bilanci 137 zápasů – 49 bodů (27+22).

Nejlepší utkání odehrál v listopadu 2017 proti Chicagu, kdy se mu podařilo vstřelit hattrick při divoké výhře 7:5.

Nejednomu fanouškovi Devils udělalo radost, že syn bývalého útočníka Buffala, Islanders, Toronta či Dallasu prodloužil smlouvu o další 4 roky. „Už jsem se bál, že se téhle zprávy nedočkám. Rozhodně správný krok,“ zaradoval se například fanoušek Richard, s nímž souhlasil i Freďák: „Dobrej kauf!“

Čtěte také

Seznamte se: Ryan Murray

Příchod obránce Ryana Murraye byl prvním krokem, který provedl generální manažer Tom Fitzgerald, když se Draft roku 2020 chýlil ke konci a liga směřovala k volnému jednání. V noci před otevřením trhu s volnými hráči přijal Fitzgerald telefonát od generálního manažera Columbusu Jarmo Kekalainena, který pro něj měl nabídku. Tou nabídkou byl Ryan Murray, hráč, …