Peklo / Ohlasy / Skórovala jen první lajna, příprava zatím bez výhry

Skórovala jen první lajna, příprava zatím bez výhry

Taylor Hall, Nico Hischier a Kyle Palmieri hráli spolu v jedné lajně poprvé v pondělním přípravném zapase. Všichni tři útočníci zaznamenali branky i asistence a pomohli Devils dvakrát vyrovnat zápas. To ale nakonec nestačilo, když je Rangers porazili v nastaveném čase podruhé v letošních přípravných zápasech. Rozhodující gól vstřelil Vinci Lettieri v čase 3:53 nastavení a pomohl tak Rangers vyhrát 4:3 v Madison Square Garden.

Palmieri si připsal tři body za jeden gól a dvě asistence. Hall a Hischier přidali každý jeden gól a jednu přihrávku.

Pondělní zápas sloužil jako velký závěrečný test pro některé nováčky, kteří se stále tlačí na soupisku NHL. S týmem, který je připraven v nadcházejících dnech zahájit svou velkou evropskou cestu, budou konečné škrty v sestavě pravděpodobně brzy.

V tomto bodu před sezónou, všichni hráči dostali spoustu zpětné vazby od trenérů a pracovali na různých aspektech svých her.

„Všichni se snažíme získat místo na soupice hlavního týmu, nejsem ten největší chlapík a mám tendenci hru trochu rozmíchavat,“ řekl útočník Brett Seney. „Myslím, že v posledních několika hrách jsem se možná trochu na to moc soustředil místo toho, abych se snažil hrát týmově a ukázat co umím. Ale budu se snažit ještě zapůsobit a připravit více šancí pro spoluhráče. To je to, co mi jde nejlépe.“

„Pokračujeme v přípravě, zaměřujeme se na útoky a samostatné úniky,“ řekl Palmieri. „Pracovali jsme na tom v posledních pár dnech a bylo to dnes lepší, než tomu bylo v minulém týdnu. Pokud vydržíme, přinese nám to velkou výhodu do budoucna“.
Zatím není jisté, že Palmieri, Hall a Hischier budou hrát celou sezónu spolu, ale nabízí se možnost, že by mohli takto zahájit pár zápasů.

Ty Smith v přesilových hrách
Při je na cestě za místem v sestavě týmu pro NHL, Smith dostal šanci se ukázat při hře v první přesilovkové formaci. Při početní výhodě vypadal Smith velmi komfortně hladce a postavil se na modrou čáru. Hned se mu málem podařilo připravit gól, když jeho křižná zadovka našla Taylora Halla, který ji hned poslal na Jespera Bratta. Tento pokus ale zastavil gólman domácích Rangers Henrik Lundqvist.

„Ukazuje neuvěřitelný cit s pukem,“ řekl Palmieri. „Možná je trochu nesmělý se střelami, ale myslím, že to dostává do pohody. Je mu osmnáct let a dokáže řídit velkou hru. Jeho cesta do NHL by neměla být složitá.“

Pondělí dalo brankáři Eddiemu Läckovi první šanci odehrál celé utkání v přípravě. Navzdory tomu, že dostal čtyři góly, byl nejlepším hráčem Devils na ledě. Zůstal v klidu, dobře sledoval puk a pochytal 35 střel.

„Cítil jsem se dobře. Byla to zábava, měl jsem spoustu zákroků, což je dobré trochu se dostat do tempa místo toho, abych tam stál a nic se nedělo. Cítil jsem se stále víc a víc lépe, jak hra pokračovala. Čtyři góly je moc, to nepopírám“, dodal Läck.

A jak si vedl Marián Studenič?
Jedním z překvapivých útočníků, kteří by připadali v úvahu na soupisku NHL, je slovenský rodák Marián Studenič. Draftován v pátém kole v roce 2017 přežil náročné síto a jeví se jako jeden z favoritů kempu.

„Je to skvělý bruslař. Je hodně rychlý a silný opravdu silný,“ řekl Hynes. „Vidíte ho v osobních soubojích a když má puk v situacích, kdy má být konfrontován, opravdu ví, jak používat své tělo. Skutečný špičkový hokejový smysl. Chápe hru, vytváří příležitosti i pod tlakem. Má opravdu stabilní výkony a je to člověk, který nám vyhovuje do konceptu. Poslední dvě hry, které odehrál, jsou jedny z jeho nejlepších.“

Devils teď mají dva dny volno a v noci na pátek zavítají na led Winnipeg Jets. Zápas začíná ve 2:00 našeho času.

Čtěte také

Seznamte se: Ryan Murray

Příchod obránce Ryana Murraye byl prvním krokem, který provedl generální manažer Tom Fitzgerald, když se Draft roku 2020 chýlil ke konci a liga směřovala k volnému jednání. V noci před otevřením trhu s volnými hráči přijal Fitzgerald telefonát od generálního manažera Columbusu Jarmo Kekalainena, který pro něj měl nabídku. Tou nabídkou byl Ryan Murray, hráč, …