Peklo / Hlavní zprávy / Devils sa chystajú na posledné úpravy súpisky pred sezónou!

Devils sa chystajú na posledné úpravy súpisky pred sezónou!

Po včerajších škrtoch v zostave opustili tím Joey Anderson, Michael McLeod a Marián Studenič. Všetci traja útočníci začnú sezónu v Binghamtone. Na farmu bol poslaný aj jeden obranca a to konkrétne Jegor Jakovlev, ktorý má ale vo svojej zmluve klauzulu o tom, že sa môže vrátiť do Európy, ak sa mu nepodarí presadiť v prvom tíme. Jakovlev sa ale podľa posledných informácií nechystá opustiť zámorie a na farme bude naďalej bojovať o miesto v New Jersey. Prvé mužstvo opustil aj Nick Lappin, ktorý ale najskôr musel prejsť cez  waiver listinu z ktorej si ho nikto nevybral a tiež odštartuje sezónu na farme.

Momentálne súpiska Diablov obsahuje 29 hráčov a to konkrétne 15 útočníkov,10 obrancov a 4 brankárov. Po zápase zo štvrtka na piatok, ktorý odohrajú zverenci Johna Hynesa na ľade Winnipegu Jets, bude nasledovať posledná úprava kádra. Do Európy pocestuje finálna zostava, ktorá najprv vo Švajčiarsku v generálke na sezónu vyzve SC Bern. Následne sa výprava presunie do švédskeho Göteborgu, kde 6.10 2018 otvoria ročník 2018/2019 proti Edmontonu Oilers.    

Diablov čaká už o pár dní cesta do Švajčiarska, kde odohrajú posledný prípravný zápas proti domácemu SC Bern!

Na súpiske prvého mužstva do Európy sa bude nachádzať 23 hráčov. Tréneri môžu voliť z dvoch variant, keď môžu na súpisku dať 8 obrancov a 13 útočníkov plus 2 brankári, alebo 7 obrancov a 14 útočníkov plus 2 brankári.

Brankári:

Mackenzie Blackwood, Keith Kinkaid, Eddie Läck, Cory Schneider.

Začiatok sezóny pripadne na brankársky tandem Kinkaid-Läck, keďže Schneider ešte sále nieje fit. Blackwood bude ako dodatočné poistenie pre európsky trip. 

Keith Kinkaid bude v novej sezóne jednotka tímu. Aspoň dočasne. Nahradí zraneného Coryho Schneidera tak, ako v predošlej sezóne?

Obránci:

Will Butcher, Andy Greene, Eric Gryba, Ben Lovejoy, Mirco Müller, Steven Santini, Damon Severson, Ty Smith, Sami Vatanen.

Obrancov sa nachádza momentálne na súpiske 9. Pri variante ak by tréneri zobrali 7 obrancov to v konkurencií Greena, Vatanena, Butchera a Seversona, ktorí by mali byť kostrou obrany, bude ešte poriadny boj. Dostane šancu mladý Santini, ktorý už má niečo odohrané? Určite o jedno z voľných miest bude zvádzať tvrdý boj aj Ty Smith, o ktorom povedal kouč Mark Dennehy: “Keď má puk, tak mi prestanú vypadávať vlasy”. Určite netreba zabúdať na Müllera alebo Lovejoya, ktorý bol minulú sezónu mentorom pre mladého Butchera. Na tvrdenie muziky je tu stále aj Eric Gryba, ktorý aj v príprave ukazuje, že zhodiť rukavice a pobiť sa za svoje mužstvo mu nie je cudzie. 

Útočníci: 

Brian Boyle, Jesper Bratt, Blake Coleman, Taylor Hall, Nico Hischier, Marcus Johansson, Stefan Noesen, Kyle Palmieri, John Quenneville, Kevin Rooney, Brett Seney, Drew Stafford, Miles Wood, Pavel Zacha, Travis Zajac.

U útočníkov je jasné, že o posledné miesta sa pobije Quenneville, Rooney, Seney a Stafford. Quenneville by mohol byť prínosom pre útočnú silu a mohol by sa dostať aj na presilové hry. Rooney zase vyniká pri oslabeniach. Seney by s najväčšou pravdepodobnosťou mal začať sezónu na farme, kde bude čakať na svoju príležitosť. Drew Stafford bojuje o ďalšiu zmluvu v Diabolskom drese. Drew by mohol byť pre mladé mužstvo prínosom aj po mentálnej stránke tak ako aj poslednú sezónu. 

To, ako bude vyzerať finálna súpiska sa dozvieme už o pár dni. Držme všetci palce, nech trénerský štáb má šťastnú ruku a nech nám Diabli robia počas sezóny radosť! 

Kouč John Hynes má o čom premýšľať. Hráčov je ešte stále veľa a ani jeden z nich nebude chcieť trénerom uľahčiť posledné rozhodnutie.

LETS GO DEVILS!

Komentáře

Čtěte také

Jedničkou draftu je Jack Hughes!

Dlouhé spekulace a dohady jsou u konce. Jedničkou draftu 2019 a novým mladíkem v organizaci Devils je americký supertalent Jack Hughes! Jeho jméno bylo očekávaně zahlášeno v Rogers Aréně, kde se letošní draft koná. O celý moment se postaral Martin Brodeur, člen síně slávy hokeje, trojnásobný vítěz Stanley Cupu a legenda New Jersey Devils. Hned …