Peklo / Preview / Generálka na NHL, Devils se ve Švýcarsku utkají s Bernem

Generálka na NHL, Devils se ve Švýcarsku utkají s Bernem

Poslední duel předtím, než to vypukne! Dlouhé měsíce čekání jsou u konce, start NHL je za dveřmi a Devils čeká jediné utkání před otevíracím duelem s Edmontonem, který se i pod dohledem naší redakce uskuteční ve švédském Göteborgu. Soupeřem bude SC Bern, patnáctinásobný vítěz švýcarské ligy. Úvodní buly je naplánováno na 19:30.

SC BERN
Soupeřem Devils bude švýcarský SC Bern, jeden z nejlepších evropských klubů vůbec. Klub založený v roce 1930 slavil hned patnáctkrát vítězství ve švýcarské soutěži, která se jmenuje National League A. Bern je za fenomenálním Davosem druhým nejúspěšnějším celkem ve Švýcarsku. V posledním ročníku skončili na třetím fleku, ligu vyhráli Curychští Lions.

Celek, jenž vyznává červenou, žlutou a černou hraje své domácí duely v PostFinance-Aréně, která pojme neuvěřitelných 17 031 diváků. Pro srovnání, Prudential Center pojme pouze o necelé dva a půl tisíce lidí více. Bern je po pěti kolech na druhém místě, v posledním duelu poprvé prohrál. Doma nestačil na Biel 2:5, které sledovali již hráči a vedení New Jersey Devils.

V brance Bernu září domácí Leonardo Genoni, jenž je několikanásobný reprezentantem Švýcarska. Adam Almquist je jedním z produktivních obránců týmu Kariho Jalonena, švédský bek odehrál i dva duely v NHL. Hlavní útočnou hrozbou je pak americký forvard Mark Arcobello, kterého lze znát z působení především v Edmontonu Oilers, zahrál si ale například i v Torontu. Podobnou hrozbu představuje i Andrew Ebbett, jenž v Bernu zakončuje kariéru a zatím se mu skvěle daří (5 zápasů, 6 bodů).

Výsledek obrázku pro PostFinance-Arena
PostFinance-Arena

V Bernu se těší především na Nica Hischiera, který do Bernu přišel v útlém věku a v šestnácti letech debutoval v dospělém týmu. Zahrál si tam patnáct duelů a vstřelil jednu branku, následně ovšem odešel do kanadské juniorky, kde zažil skvělý rok a jako jedničku si ho vybrala organizace Devils. Mirco Müller sice v mládí hrával za Kloten, ale určitě bude také dostatečně přivítán.

Novinky z tábora Devils
Svěřence Johna Hynese čeká poslední přípravný duel, v předchozích se jim povedlo zvítězit pouze nad Winnipegem, ale v těchto duelech úplně o výhru nejde. Do Švýcarska odcestovali tři brankáři, sedm beků a čtrnáct útočníků.

  • S týmem do Bernu odjel také Jean-Sebastien Dea, kterého si Devils stáhli z waivers
  • Tým před odletem a utkání s Winnipegem opustil Ty Smith, Michael McLeod či Kevin Rooney

Brankáři: Keith Kinkaid, Eddie Läck, MacKenzie Blackwood
Obránci: Sami Vatanen, Damon Severson, Mirco Müller, Ben Lovejoy, Eric Gryba, Andy Greene, Will Butcher, Steven Santini
Útočníci: Travis Zajac, Pavel Zacha, Miles Wood, Kyle Palmieri, Stefan Noesen, Marcus Johansson, Nico Hischier, Taylor Hall, Jean-Sebastian Dea, Blake Coleman, Jesper Bratt, Brian Boyle, John Quenneville, Drew Stafford


Průběžné výsledky play off tipovačky ZDE.

Čtěte také

Blue Jackets 5-0 Devils