Peklo / Ohlasy / Byla to zajímavá a unikátní zkušenost, říká o zápase trenér John Hynes

Byla to zajímavá a unikátní zkušenost, říká o zápase trenér John Hynes

První utkání nové sezony Ďáblové zvládli. Ve švédském Göteborgu porazili Edmonton 5:2 a my jsme byli přítomní na tiskové konferenci trenéra Johna Hynese, který měl za své svěřence velkou radost.

„V tréninkovém kempu jsme toho po hráčích chtěli hodně a všichni makali. Cítil jsem, že jsme jako skupina připravení na začátek sezony, a jsem rád, že se to ukázalo. Náš výkon mě potěšil,“ řekl šťastný trenér.

Na výhře měla velký podíl dvojice Travis Zajac – Miles Wood, která zařídila třetí i čtvrtou branku New Jersey. „Travis je velice chytrý hráč a Miles má zase spoustu energie. Pracují spolu dobře. Miles se navíc zlepšil i v defenzivě, tak doufám, že oba budou takto pokračovat,“ nechal se slyšet Hynes.

Jak si vůbec on sám osobně utkání ve Švédsku užil? „Byla to zajímavá a unikátní zkušenost. Možnost odehrát zápas před evropským publikem nemáte každý den. Kluci si s tím poradili dobře a jsem rád, že jsme vyhráli,“ těšilo Johna Hynese.

Velký podíl na výhře měli zkušení hráči, hlavně právě Zajac, který dal dvě branky. „Hokej je sice hra pro mladé, ale jen s mladíky to nevyhrajete. Travis je zkušený, to samé třeba Greene, Boyle, Lovejoy, Stafford… Všichni jsou to skvělí profíci a mladým moc pomáhají. Trénují tak, jak mají, a ostatní se podle nich snaží řídit,“ pochvaluje si Hynes.

Jaký je vůbec cíl Ďáblů do této sezony? „Chceme být těžkým soupeřem. Máme silnou partu v kabině, kromě skvělých individualit máme ve všech hráče, kteří ví, co znamená hrát týmově. To potřebujeme ukázat při každém zápase,“ uzavřel Hynes tiskovou konferenci.

Čtěte také

Devils 4-1 Sabres