Peklo / Ohlasy / Byla to zajímavá a unikátní zkušenost, říká o zápase trenér John Hynes

Byla to zajímavá a unikátní zkušenost, říká o zápase trenér John Hynes

První utkání nové sezony Ďáblové zvládli. Ve švédském Göteborgu porazili Edmonton 5:2 a my jsme byli přítomní na tiskové konferenci trenéra Johna Hynese, který měl za své svěřence velkou radost.

„V tréninkovém kempu jsme toho po hráčích chtěli hodně a všichni makali. Cítil jsem, že jsme jako skupina připravení na začátek sezony, a jsem rád, že se to ukázalo. Náš výkon mě potěšil,“ řekl šťastný trenér.

Na výhře měla velký podíl dvojice Travis Zajac – Miles Wood, která zařídila třetí i čtvrtou branku New Jersey. „Travis je velice chytrý hráč a Miles má zase spoustu energie. Pracují spolu dobře. Miles se navíc zlepšil i v defenzivě, tak doufám, že oba budou takto pokračovat,“ nechal se slyšet Hynes.

Jak si vůbec on sám osobně utkání ve Švédsku užil? „Byla to zajímavá a unikátní zkušenost. Možnost odehrát zápas před evropským publikem nemáte každý den. Kluci si s tím poradili dobře a jsem rád, že jsme vyhráli,“ těšilo Johna Hynese.

Velký podíl na výhře měli zkušení hráči, hlavně právě Zajac, který dal dvě branky. „Hokej je sice hra pro mladé, ale jen s mladíky to nevyhrajete. Travis je zkušený, to samé třeba Greene, Boyle, Lovejoy, Stafford… Všichni jsou to skvělí profíci a mladým moc pomáhají. Trénují tak, jak mají, a ostatní se podle nich snaží řídit,“ pochvaluje si Hynes.

Jaký je vůbec cíl Ďáblů do této sezony? „Chceme být těžkým soupeřem. Máme silnou partu v kabině, kromě skvělých individualit máme ve všech hráče, kteří ví, co znamená hrát týmově. To potřebujeme ukázat při každém zápase,“ uzavřel Hynes tiskovou konferenci.

Čtěte také

Podarí sa dnes hráčom Devils vrátiť Predators prehru z prvého vzájomného zápasu?

Tím z Newarku čaká druhý zápas za ostatné dva dni. Diabli vyhrali piatkový zápas na domácom ľade, keď porazili Vegas Golden Knights v šialenom zápase 5:4 po predĺžení. Dnes v noci ich čaká ďalší súper zo Západnej konferencie, tentoraz Nashville Predators. Stretnutie začína o 2:00 SEČ. Kouč Peter Laviolette má k dispozícii jeden z najlepších …