Peklo / Preview / Ostrý start pokračuje, Devils vyzvou obhájce Stanley Cupu

Ostrý start pokračuje, Devils vyzvou obhájce Stanley Cupu

New Jersey Devils mají za sebou pouze jeden start v nové sezoně 2018/19 kvůli startu sezony ve švédském Göteborgu. Ve Švédsku Devils vyzvali mládím nabité Olejáře, které udolali ve svižném zápase 5-2. Dnes v ostrém tempu budou pokračovat, protože při letošní “opening night” přivítají obhájce Stanley Cupu Washington Capitals.

Loňskou sezonu Devils začali velmi slušně, když se jim podařilo v prvních třech zápasech zvítězit, postupně proti Coloradu, Buffalu a Torontu. Ve čtvrtém zápase narazili na Capitals a až ti utnuli jejich vítěznou sérii z kraje sezony poměrem 2-5.

Zápasy Capitals v sezoně 2018/19
Capitals mají narozdíl od Devs odehraná již tři utkání s bilancí 2-0-1. Jediným přemožitelem jim prozatím byl jen Pittsburgh, které Capitals udolal v prodloužení v divokém zápase 7-6. V domácích zápasech si prozatím drží neporazitelnost, když si z úvodního zápasu v sezoně odvezl z Verizon Center nálož 7-0 Boston, včera zvítězili Caps nad Golden Knights 5-2.

Odchody a příchody
Příchody: Dmitrij Jaškin (St. Louis Blues), Riley Sutter (Everett Silvertips), Alexander Alexejev (Red Deer Rebels), Logan Thompson (Brandon Wheat Kings), Mark Simpson (Univ. of New Hampshire), Sergei Shumakov (CSKA Moskva), Brooks Orpik (Colorado Avalanche), Jayson Megan (Vancouver Canucks), Michael Sgarbossa (Winnipeg Jets), Martin Fehérváry (HV71), Nic Dowd (Vancouver Canucks)

Odchody: Alex Chiasson (Edmonton Oilers), Anthony Peluso (Calgary Flames), Jakub Jeřábek (Edmonton Oilers), Wayne Simpson (Rochester Americans), Adam Carlson (Rapid City Rush), Tim McGauley (Colorado Eagles), Tyler Graovac (Calgary Flames), Jay Beagle (Vancouver Canucks)

Soupiska týmu
Brankáři: Braden Holtby, Pheonix Copley

Neotřesitelný post jedničky si dále drží Braden Holtby, který byl jeden z hlavních strůjců loňského úspěchu Capitals, když v základní části odchytal 54 zápasů z 82 a v playoff jich odchytal celkem 23. V základní části s procentuální úspěšností necelých 91 %, v playoff pak toto číslo vytáhl ještě na 92 %. Záda mu letos kryje Pheonix Copley, který se na lavičku NHL ve Washingtonu podíval i v minulé sezoně, do žádného zápasu však nezasáhnul. Stejně tak je tomu letos, protože všechny tři dosavadní utkání odchytal Holtby. Uvidíme, zda Capitals k Holtbymu seženou nějakou zkušenější náhradu pro případ zranění nebo běžný odpočinek, nebo se rozhodnou nakonec důvěřovat Copleymu.

Jednička Braden Holtby

Obránci: Madison Bowey, John Carlson, Christian Djoos, Michal Kempný*, Matt Niskanen, Dmitrij Orlov, Brooks Orpik

Obrana Capitals zůstala téměř v nezměněné sestavě. Oklikou přes Colorado se vrátil Brooks Orpik, který na konci června odešel, ale za dva měsíce se vrátil. Nejproduktivnějším obráncem je zatím John Carlson, který ve třech zápasech posbíral už 6 bodů (2+4), tj. třeba více, než Ovečkin. Orpik má zatím jeden gól a jednu asistenci, Michal Kempný nastoupil zatím k jednomu zápasu, ale bodově se neprosadil. V současnosti je Kempný na marodce.

Orpik – Burakovsky

Útočníci: Travis Boyd*, André Burakovsky, Nicklas Bäckström “A”, Brett Connolly, Nic Dowd, Lars Eller, Dmitrij Jaškin, Jevgenij Kuzněcov, Jayson Megna, T.J. Oshie, Alexander Ovečkin “C”, Devante Smith-Pelly, Chandler Stephenson, Jakub Vrána, Nathan Walker, Tom Wilson

Síla Capitals vychází jednoznačně z útoku. Ze tří odehraných zápasů má už 5 hráčů 5 a více bodů. Neproduktivnějším je Kuzněcov, který jich má již 7 (3+4), následován Oshiem (4+2), Bäckströmem (1+5) a Ovečkinem (4+1). Mezi tyto se vklínil zmiňovaný Carlson. Jakub Vrána vstřelil zatím jeden gól, Dmitrij Jaškin nastoupil zatím do jednoho utkání, ale bez bodového zápisu.

Carlsson – Ovechkin – Bäskström

Aktuality z kabiny Devils

  • Sestava by se od té ze Švédska lišit neměla.
  • Cory Schneider trénuje, více bychom mohli vědět za 3-4 dny.
  • Rekonvalescence Jespera Bratta pokračuje dle plánu a zatím trénuje mimo led.
  • Proti Capitals mají Devils statistiku 3-6-1 v Prudential Center a 4-12-3 celkově proti Caps od sezony 2013-14.

Předpokládané sestavy
Devils: Kinkaid – Müller, Vatanen, Greene Severson, Butcher, Lovejoy – Hall, Hischier, Palmieri – Johansson, Zacha, Noesen – Wood, Zajac Quenneville – Boyle, Coleman, Dea

Capitals: Holtby – Kempný, Carlson, Orlov, Niskanen, Orpik, Djoos – Ovečkin, Kuzněcov, Connolly – Vrána, Bäckström, Oshie – Burakovsky, Eller, Stephenson – Jaškin, Dowd, Smith-Pelly

Čtěte také

Andreas Johnsson: Těším se na práci v organizaci Devils

Minulý den byl pro vedení Devils hodně nabitý. Generální manažer Ďáblů, Tom Fitzgerald, ukázal své kvality a přivedl do rýmu několik slibných posil. O obránci Murrayovi jsme již psali, máme i článek o příchozím veteránovi, Corey Crawfordovi. Nyní se podíváme na křídelníka Andrease Johnssona. Andreas Johnsson, design by: Fadrny Masks Urostlý blonďák odehrál v nejvyšší …