Peklo / Hlavní zprávy / Trenér Hynes o Zachovi: Pokud bude takhle pokračovat, gólů se dočká

Trenér Hynes o Zachovi: Pokud bude takhle pokračovat, gólů se dočká

Dva zápasy – 11 ďábelských gólů – 0 Pavlových bodů. Takhle to nezní dobře. Ale kdo viděl obě utkání, musí být ze hry českého útočníka unešený. Hlavně proti Washingtonu podal Zacha famózní výkon a byl blízko několika gólům.

Dřel za brankou, vracel se do obranné třetiny, makal pro své spoluhráče, i když zrovna neměl kotouč na hokejce. Když byl Zacha na ledě při hře 5 na 5 s Washingtonem, na šance to bylo 14:9 pro New Jersey. Společně s utkáním s Oilers to dělá 29:15, to je velice slušná převaha. Činí to celkem 65,91 % corsi-for a lepší bilanci v týmu už má jen obránce Will Butcher.

„Pouze se snažím tvrdě pracovat a vytvářet šance. Je škoda, že mi tam něco nespadlo, ale výhra 6:0 je důležitější,“ řekl skromně po zápase. „Byl to tedy skvělý zápas. Když tak často útočíte, vždycky vás to baví. Máte více energie, ale je důležité, abychom to přenesli i do dalších zápasů,“ doplnil.

Další dominanci předvedl Pavel Zacha na vhazováních, která proti Capitals vyhrál 13krát z 15 případů! Jedno z nich dokonce odstartovalo gólovou akci – Zacha vyhrál buly, všichni ostatní z lajny se posléze dotkli puku, který se nakonec dostal k Johanssonovi a švédský útočník krásnou střelou zápěstím upravil na 3:0.

„Myslím si, že jsme skvěle bruslili. Vytváříme pěkné akce a když k tomu budeme přidávat góly, bude to jen a jen dobře. Takhle to potřebujete namixovat a zatím se nám to daří,“ řekl Marcus Johansson o spolupráci se Zachou a Stefanem Noesenem.

Spokojen s výkonem Zachy byl i trenér John Hynes. „Byl úžasný na puku, díky čemuž byla jeho hra opravdu výborná. Gól sice nedal, ale pokud bude v takových výkonech pokračovat, začne mu to tam padat,“ byl si jistý kouč Ďáblů.

V zápase s Edmontonem téměř při každém druhém střídání nastupoval proti McDavidovi s Draisaitlem, při zápase s Capitals pak proti Kuzněcovovi. Šance přesto při těchto momentech byly 17:6 pro Ďábly! To by mohlo fungovat, co myslíte?

Čtěte také

Devils v poslednom zápase na tripe vyzvú Winnipeg Jets!

Hráči New Jersey dnes ukončia svoj sedem zápasový neúspešný trip po klziskách súperov, keď si skrížia hokejky proti mužstvu Jets. Podarí sa Diablom pripísať druhú výhru na tripe?  Zápasy Jets v sezóne 2018/19: Hokejisti Jets v aktuálnej sezóne odohrali 15 zápasov, v ktorých si pripísali 19 bodov (9-5-1). Pri tomto bodovom zisku im patrí v …