Peklo / Hlavní zprávy / Trenér Hynes o Zachovi: Pokud bude takhle pokračovat, gólů se dočká

Trenér Hynes o Zachovi: Pokud bude takhle pokračovat, gólů se dočká

Dva zápasy – 11 ďábelských gólů – 0 Pavlových bodů. Takhle to nezní dobře. Ale kdo viděl obě utkání, musí být ze hry českého útočníka unešený. Hlavně proti Washingtonu podal Zacha famózní výkon a byl blízko několika gólům.

Dřel za brankou, vracel se do obranné třetiny, makal pro své spoluhráče, i když zrovna neměl kotouč na hokejce. Když byl Zacha na ledě při hře 5 na 5 s Washingtonem, na šance to bylo 14:9 pro New Jersey. Společně s utkáním s Oilers to dělá 29:15, to je velice slušná převaha. Činí to celkem 65,91 % corsi-for a lepší bilanci v týmu už má jen obránce Will Butcher.

„Pouze se snažím tvrdě pracovat a vytvářet šance. Je škoda, že mi tam něco nespadlo, ale výhra 6:0 je důležitější,“ řekl skromně po zápase. „Byl to tedy skvělý zápas. Když tak často útočíte, vždycky vás to baví. Máte více energie, ale je důležité, abychom to přenesli i do dalších zápasů,“ doplnil.

Další dominanci předvedl Pavel Zacha na vhazováních, která proti Capitals vyhrál 13krát z 15 případů! Jedno z nich dokonce odstartovalo gólovou akci – Zacha vyhrál buly, všichni ostatní z lajny se posléze dotkli puku, který se nakonec dostal k Johanssonovi a švédský útočník krásnou střelou zápěstím upravil na 3:0.

„Myslím si, že jsme skvěle bruslili. Vytváříme pěkné akce a když k tomu budeme přidávat góly, bude to jen a jen dobře. Takhle to potřebujete namixovat a zatím se nám to daří,“ řekl Marcus Johansson o spolupráci se Zachou a Stefanem Noesenem.

Spokojen s výkonem Zachy byl i trenér John Hynes. „Byl úžasný na puku, díky čemuž byla jeho hra opravdu výborná. Gól sice nedal, ale pokud bude v takových výkonech pokračovat, začne mu to tam padat,“ byl si jistý kouč Ďáblů.

V zápase s Edmontonem téměř při každém druhém střídání nastupoval proti McDavidovi s Draisaitlem, při zápase s Capitals pak proti Kuzněcovovi. Šance přesto při těchto momentech byly 17:6 pro Ďábly! To by mohlo fungovat, co myslíte?

Čtěte také

Volby, volby a zase volby

Jelikož se termín voleb nových talentů do NHL nezadržitelné blíží, přinášíme pohled na potenciální kandidáty, kteří by mohli být vybráni z devíti voleb, které Devils mají v Draftu NHL 2020. Volba č.7 Ďáblové zde budou mít spoustu možností. Dají se vybrat útočná křídla, která pak mohou doplnit místa v lajnách s Jackem Hughesem (jednička Draftu …