Peklo / Ohlasy / Keith Kinkaid: Ať dělá Palms cokoliv, dělá to sakra dobře!

Keith Kinkaid: Ať dělá Palms cokoliv, dělá to sakra dobře!

Tak se to povedlo. Devils ve večerním zápase porazili Žraloky ze San Jose a zůstávají jediným neporaženým týmem v NHL. Klíče k úspěchu? Kyle Palmieri a Keith Kinkaid.

Palmieri dal ve všech zápasech dvě branky a zasloužil se velkou měrou o to, že po šesti zápasech New Jersey ještě nepotkalo přemožitele. Auston Matthews má po šesti kláních branek deset, podaří se Palmierimu jej dostihnout? Ještě má tři zápasy k dobru!

„Ať dělá cokoliv, musí to dělat sakra dobře,” vtipkoval po zápase Keith Kinkaid, který byl velkou oporou v bráně poté, co pokryl 37 střel soupeře.

Palmieri se zároveň stal prvním Ďáblem, jenž ve třech zápasech za sebou vsítil dvě branky. Sám ale euforii trochu klidnil. „Dobře se to ke mně odráží, musím říct, že mám fakt i hodně štěstí,” řekl šikovný útočník po zápase.

„Po druhé třetině jsem mu říkal, že nesmí zůstat jen u jednoho gólů,” vykládal po zápase kapitán Andy Greene. „Prosazuje se pořád jinak. Hledá odražené kotouče, cpe se do branky, je skvělý na přesilovce. Hraje zkrátka skvěle, proč by si to ještě chvíli nemohl udržet?”

Jean-Sebastien Dea se znova prosadil poté, co dorazil střelu Mirco Müllera. Žraloci z toho byli očividně rozčarovaní, ale do konce zápasu už hlavně díky skvělému Kinkaidovi odpověď nenašli.

„Měli jsme nějaké šance už ve druhé třetině, ale nepodařilo se nám je proměnit. Poté jsme ale sebrali energii, snažili jsme se prosadit a to se nám povedlo,” hodnotil po zápase kouč Hynes. „Bylo to těžké utkání, ale my jsme to zvládli a za to bych chtěl hráče pochválit.”

Trenér nezapomněl pochválit ani dva klíčové hráče střetnutí. Palmieriho a Kinkaida.

„Palmieri je dříč, hraje přesně tak, jak bychom chtěli, aby hráči hráli,” nešetřil chválou trenér New Jersey. „Hraje přímo, střílí, je rychlý. Dělá dobré věci a daří se mu, pokud tak bude pokračovat, nevidím důvod, proč by se něco mělo měnit. Keith hrál extrémně dobře, stále dovolujeme soupeři velké šance, ale Kinkaid je neuvěřitelnými zákroky ničí. Kdybychom neměli excelentního brankáře, nevyhrajeme tři zápasy v řadě.”

Čtěte také

Velký přehled Draftu. Koho Devils ulovili?

Máme za sebou nestandardní Draft, kvůli šíření viru COVID-19 bylo potřeba přijmou opatření a volby se konaly telegraficky. A jak to dopadlo? Kdo bude v příští sezoně na nováčkovském kempu? New Jersey mělo celkem 9 voleb, z toho 3 v prvním kole. Na ty nejlepší v seznamu so zálusk děla nemohlo, první volba byla až …