Peklo / Ohlasy / Kouč Hynes: Kinkaid je fantastický

Kouč Hynes: Kinkaid je fantastický

Čtyři zápasy, čtyři výhry. Co víc by si hráči New Jersey Devils na začátku sezóny mohli přát? Zdá se, že to zatím funguje dokonale. A vědomi jsou si toho i hráči a trenér.

„Kinkaid je fantastický. Defenzivně hrajeme sice dobře, ale když se něco nepovede, je tam, aby to zachránil,” chválil brankáře kouč John Hynes. „Od začátku roku je extrémně soustředěný a nedělá žádné chyby. Naopak, přichází s parádními zákroky.”

Bez gólů by se ale vyhrávat nedalo. Od toho je nyní hlavně Kyle Palmieri, který se trefil i počtvrté za sebou a nepřestává udivovat fanoušky.

„Je super, že mi to tam padá a my vyhráváme,” připustil ostrostřelec. „Je to teď pro nás opravdu zábavné, jsme v dobrém rozpoložení a jsme šťastní za to, jak se nám daří a jak hrajeme. Porážíme opravdu silné celky a snad to bude ještě dlouho takto pokračovat.”

Další klíč k úspěchu? Sebastian-Jean Dea. Třetí gól od hráče čtvrté lajny, od kterého se možná ani nečekalo, že by pravidelně letos nastupoval, hodně pomohl ke dvoum bodům.

„Jakožto čtvrtá lajna musíte do hry dostat energii, nakopnout tým a ideálně i přidat nějaký ten gól,” hodnotil po zápase Dea. „Zatím děláme dobrou práci, snad to bude pokračovat.”

Zapomenout nesmíme ani na Nico Hischiera. Ten se sice ještě gólově neprosadil, ale pro svůj tým získává mnoho přesilovek. V zápase proti Dallasu dokonce hned dvě.

„Je rychlý a mrštný, pokaždé jde za pukem a těžko se díky své hbitosti dohání,” vysvětloval kouč New Jersey. „Nutí tím soupeře faulovat a to nám hodně pomáhá. Nebojí se soubojů a i přes to, že to bolí, do toho jde.”

Komentáře

Čtěte také

Andy Greene: Stále tvrdě bojujeme

New Jersey už vlastně o nic nehraje, z posledních dvanácti zápasů prohrálo devět, ale není to tak, že by zápasy odevzdalo. Spíše naopak. Tým bojuje a kromě prohry v Calgary nikdy úplně nevyhořel. Jak je to možné? Devils hrají velmi tvrdě, pracují a snaží se držet. Někteří z nich hrají pro čest, někteří pro budoucí …