Peklo / Ohlasy / Kouč Hynes: Musíme byť na zápas lepšie pripravení!

Kouč Hynes: Musíme byť na zápas lepšie pripravení!

Hráči Devils nemali v predošlých štyroch stretnutiach problém v defenzíve a úspešne zvládali ustrážiť všetky nebezpečné útoky, ktoré proti nim súperi postavili. Dnešný zápas bol presný opak – obrana Devils si neporadila s prvým útokom súpera. Colorado Avalanche napokon porazilo Devils pomerom 5:3.

Za úspechom Colorada v dnešnom zápase stojí trojica hráčov z elitného útoku – najviac sa však zaskvel Gabriel Landeskog, ktorý sa utrhol z reťaze a v stretnutí zaznamenal prvý hetrik v sezóne. Kapitán Avalanche strelil v tretej tretine aj rozhodujúci gól, ktorým rozhodol o osude stretnutia a pričinil sa o prvý neúspešný zápas Diablov v tejto sezóne.

Útočník Taylor Hall robil, čo bolo v jeho silách, ale ani jeho trojbodový zápis nestačil na víťazstvo v piatom zápase v rade. Okrem toho strelil hráč s číslom 9 svoj prvý gól v tejto sezóne.

Prvá prehra v ročníku však hráčom pripomenula, že nie sú tímom, ktorý by prehrával každého súpera a zbieral body jednoduchým spôsobom, ale práve naopak – mužstvo ide za úspechom s rozumom, plné odhodlania a pripravené obetovať všetko pre víťazstvo.

Pozrieme si video zo zápasu a napravíme to. Colorado si zaslúži z našej strany uznanie. Nikdy sa nezastavia,“ povedal po zápase brankár Devils Keith Kinkaid. „Je to tím, ktorý stavia na rýchlosti tak ako my a dnes odohrali naozaj dobrý zápas. Poskytlo nám to reálny obraz momentálnej situácie, takže je to pre nás v určitom smere aj dobré.

Sezóna je dlhá a vo veľa zápasoch sa stane, že tím z Newarku nebude kontrolovať hru, ale opraty stretnutia bude držať pevne ich súper a napokon sa dočká aj lepšieho výsledku. Tak to funguje v NHL od jej počiatku a platí to aj pre všetky ostatné športy. Je to proste fakt. Lenže okrem toho, že Lavíny podali skvelý výkon a vyhrali zaslúžene dnešný zápas, domáci tím si vytváral problémy sám a to ho zrážalo najviac na kolená.

Keď hovoríme o tom, že sme sa porazili sami a nevenovali pozornosť detailom, tak to dopadne presne ako v dnešnom zápase,“ povedal kouč John Hynes. „To bola presne situácia pri víťaznom góle Colorada. Takýchto situácií bolo ale až príliš veľa v dnešnom zápase.

Ďalším faktorom, prečo Diabli prehrali zápas proti Avalanche je, že nehrali svoju hru. Napriek tomu, že po prvej tretine vyhrávali 1:0, ich výkon nebol optimálny a rozhodne nepotešil asi žiadneho fanúšika Devils. Na to diváci v Prudential Center neboli v predošlých zápasoch sezóny zvyknutí. Výkon Devils bol nedostatočný najmä pri rovnomernom počte hráčov na ľade, kedy bolo vidieť, že nestíhajú a súper mal vo väčšine prípadov puk na svojej strane.

Musíme byť na zápas lepšie pripravení. Oveľa viac, ako sme boli dnes,“ pokračuje Hynes. „Za to som zodpovedný ja a moji hráči. A je naozaj veľmi ťažké vyhrať zápas v tejto lige, ak sa porážate sami.

Brankár Keith Kinkaid takmer urobil jeden z najlepších zákrokov, aké sme od neho mohli vidieť za celú jeho kariéru. Podaril sa mu naozaj brilantný zákrok lapačkou pri strele Svena Andrighetta, ktorý ale napokon nebol úspešný a Colorado dostalo puk až za bránkovú čiaru. Rozhodol o tom ale až videorozhodca a záber kamery z hornej perspektívy, pretože v priamom prenose na stanici MSG bolo možné vidieť kontroverzný záber z bočnej strany, ktorý nebol ideálny a skresľoval celú situáciu. Čo povedal na tento moment samotný Kinkaid?

Áno, myslím, že to nakoniec skončilo v bráne. Človek to mohol posúdiť a povedať pri zábere kamery, ktorá snímala akciu zhora. Z tohto pohľadu bolo možné vidieť puk v mojej lapačke, ale bola už spolu s pukom za bránkovou čiarou. Občas sa vám taký zákrok podarí a občas to proste skončí gólom.“

Kapitán Devils Andy Greene pochválil prácu hráčov v oslabení, ktorí nedali príliš veľa šancí najlepším hráčom Avalanche a po celý čas hrali naplno a nevypustili žiadny súboj alebo bitku o voľný puk. Diabli môžu naďalej ťažiť z dobrej presilovej hry a rovnako aj spomínaného oslabenia. Najbližšie ich schopnosti preveria Letci z Philadelphie. Zápas je na programe v sobotu večer.

Center Travis Zajac musel opustiť predbežne zápas kvôli zraneniu, ktoré mu privodil Mikko Rantanen, keď pri jednom súboji o puk zaľahol jeho nohu a útočník Devils zostal ležať na ľade s boľavou grimasou na tvári. Jeho stav je zatiaľ neznámy a nové informácie prinesie kouč Hynes pravdepodobne až pred zajtrajším stretnutím proti Flyers.


zdroj: Chris Ryan (nj.com)

Čtěte také

Volby, volby a zase volby

Jelikož se termín voleb nových talentů do NHL nezadržitelné blíží, přinášíme pohled na potenciální kandidáty, kteří by mohli být vybráni z devíti voleb, které Devils mají v Draftu NHL 2020. Volba č.7 Ďáblové zde budou mít spoustu možností. Dají se vybrat útočná křídla, která pak mohou doplnit místa v lajnách s Jackem Hughesem (jednička Draftu …