Peklo / Ohlasy / John Hynes: Máme dostatek času vyřešit naše problémy

John Hynes: Máme dostatek času vyřešit naše problémy

Alfa a omega posledních dvou porážek Ďáblů? Držení puku!

Ano, je téměř nemožné skórovat, pokud nemáte puk. Říkáme téměř, protože soupeř si samozřejmě kdykoliv může dát vlastní gól. Teď ale vážně. V posledních dvou zápasech měli soupeři New Jersey Devils o mnoho déle puk na hokejkách, než by si Devils přáli. Proti Coloradu a Philadelphii tak strávili většinu herního času spíše bráněním a naháněním hráčů soupeře.

Stále platí, že v dnešní NHL je nejlepší obranou útok a po pravdě řečeno, Devils nyní mnoho útočné síly nemají.

“Dnes to nebyl jeden z těch dní, kdy jsme měli hru pevně v rukou a měli jsme puk na svých hokejkách. Bylo to víceméně ježdění z jednoho konce kluziště na druhý a snaha něco tam změnit. Bohužel, byli jsme dnes trošku tvrdohlaví a moc jsme toho nedokázali vymyslet,”řekl po duelu ve Wells Fargo Areně kapitán Andy Greene. “Postávali jsme okolo moc dlouho a nevyužili jsme naši přednost, kterou je rychlost,” dodal.

V čem Ďáblové dokázali Letce předčít, to byla vhazování. Těch svěřenci trenéra Hynese vyhráli 60, ztratili 16. Od doby, kdy NHL zavedla statistiku výherních vhazování, tedy v sezoně 1977-78 to byl jubilejní 10. duel, v němž tým vyhrál více než 44 vhazování a prohrál jich maximálně 16.

Brian Boyle poněkud zpochybnil tato čísla, neboť podle něj nemusí být úplně přesná, avšak potvrdil, že se Devils dokáží na buly dobře připravit. “Snažili se nám omezit možnosti na vhazováních, dokázali nás zablokoval a dostali velkou dávku pomoci od svých křídel, která byla hodně hbitá,”přiblížil situaci ihned po vhazování Boyle. “V první třetině jsme se trochu snažili jim to oplácet, docela nám to i fungovalo…”

Velkým kamenem úrazu byla také vyloučení, u nichž se zastavil i lodivod dábelké lodi – John Hynes. Ten na pozáposové tiskové konferenci řekl, že hokejisté dost rychle nerozpohybovali chodidla, což vedlo k mnoha malým faulům. Ať už ale byly malé, nebo ne, v posledních dvou duelech odcházeli Ďáblové na trestnou lavici velmi často.

“Jsou to velmi dobří hráči, co se přesilových her týká. Nemůžete si jít proto jen tak sednou na trestnou lavici a dát jim šanci za šancí,” reagoval kapitán Greene. “Musíme být v těchto chvílích chytřejší a nebýt tolik vylučovaní. Zastaví to i ostatní hráče, protože ti, co nehrají oslabení, jen tak sedí a vypadávají z tempa. Musíme být disciplinovanější,”dodal.

Hynes na závěr dodal, že měl pocit, že hráči nebyli do hry až tak emocionálně položení. Zdůraznil, že šňůra 4-0-0 ze začátku sezony, má možná určitý vliv. Díky těmto výhrám se hráči mohli cítit až příliš sebevědomí a důsledkem byly tedy právě tyto dvě prohry. Tým má nyní čtyři dny na to, aby zjistil, co bylo špatně, a dal vše potřebné dohromady. “Dobrou zprávou je, že většina problémů, které aktuálně máme, je opravitelných. Nyní máme dostatek času je vyřešit.”

Čtěte také

Seznamte se: Ryan Murray

Příchod obránce Ryana Murraye byl prvním krokem, který provedl generální manažer Tom Fitzgerald, když se Draft roku 2020 chýlil ke konci a liga směřovala k volnému jednání. V noci před otevřením trhu s volnými hráči přijal Fitzgerald telefonát od generálního manažera Columbusu Jarmo Kekalainena, který pro něj měl nabídku. Tou nabídkou byl Ryan Murray, hráč, …