Peklo / Hlavní zprávy / Cory Schneider je připraven k návratu do NHL

Cory Schneider je připraven k návratu do NHL

Brankář Devils Cory Schneider odehrál v sobotu v noci svůj první ostrý zápas po zranění za Binghamton Devils (Farma New Jersey) a udělal tak velký krok k blížícímu se návratu do hlavní soutěže. Americký gólman absolvoval v létě operaci bederního kloubu.

V zápase proti Cleveland Monsters (farma Columbusu), který skončil v poměru 0:4 pro Binghamton, Schneider odvrátil 28 střel. Všechny tři branky, které obdržel, přišly během dvou minut v druhé polovině prostřední části zápasu. Po skončení zápasu řekl Schneider novinářům, že se cítil velmi dobře.

„Pro mě osobně to bylo o tom zjistit, zda jsem schopen znovu soutěžit a zapojit se do hry,“ řekl Schneider. „Bylo to docela dobré.“

Dobrou zprávou pro Devils je, že na Schneidera není vyvíjen žádný spěch, aby se vrátil do hlavního týmu do NHL. Keith Kinkaid, který loni perfektně zastoupil jedničku v brance a pomohl týmu do play off, odvádí skvělou práci na začátku nové sezóny. Jeho výkony dovolují Schneiderovi získat potřebný čas na plnou rekonvalescenci a návrat v plné síle.
„Naštěstí máme ještě trochu času, protože hrajeme až ve čtvrtek v New Jersey,“ řekl Schneider novinářům. „Zjistíme, co bude pro mne lepší. Dnes večer promluvím s manažery a trenéry.“

Vrátíme se ke Kinkaidovi. Ten v prvních šesti zápasech nového ročníku drží bilanci 4-2-0 s 1,85 obdrženými brankami na zápas a 92,9% úspěšností. Dokonce si připsal i dvě čistá konta.

Cory Schneider by se mohl vrátit do branky Devils již příští sobotu, kdy Ďáblové hostí doma tým Florida Panthers. Zápas bude začínat v 19:00 SEČ.

Sestřih zápasu Cleveland Monsters – Binghamton Devils

Čtěte také

Seznamte se: Ryan Murray

Příchod obránce Ryana Murraye byl prvním krokem, který provedl generální manažer Tom Fitzgerald, když se Draft roku 2020 chýlil ke konci a liga směřovala k volnému jednání. V noci před otevřením trhu s volnými hráči přijal Fitzgerald telefonát od generálního manažera Columbusu Jarmo Kekalainena, který pro něj měl nabídku. Tou nabídkou byl Ryan Murray, hráč, …