Peklo / Sezona 2018/2019 / Co bylo špatně v posledních zápasech a co je potřeba změnit?

Co bylo špatně v posledních zápasech a co je potřeba změnit?

Po čtyřech vítězstvích za sebou přišlo nemilé vystřízlivění. Devils prohráli dva zápasy po sobě a jejich výkon rozhodně nebyl z těch nejlepších. Teď je ale čekala další přestávka a celý tým tak mohl přemýšlet o tom, co zlepšit.

Ačkoliv se v pondělí trénovalo tak trochu něco od každého, přeci jen šlo vypozorovat, že se něco změnilo. Tak, jak následně přiznal sám kouč John Hynes.

„Náš první trénink byl hodně o bojovnosti,” vysvětloval trenér Ďáblů. „Už jsem v lize dost dlouho na to, abych poznal, kdy tým dostatečně nebojuje. Pokud chcete být úspěšní, musíte začít od píky, nevypustit jediný osobní souboj.”

Dobrou zprávou je fakt, že zatím nás nečekají změny v prvních lajnách. Hráči tedy ještě dostanou šanci ukázat, že jim to spolu sedí.

I hvězdný Taylor Hall si ovšem uvědomoval, že do zápasů nedali úplně vše. Stejně jako to, že je potřeba to změnit a zapracovat ještě na hodně věcech.

„Jako tým jsme nešlapali,” poukázal Taylor Hall. „Jestli to bylo bránění, forčeking nebo vzájemné pomáhání si, zkrátka nám to nefungovalo. Bylo to spíš v hlavě, než v umění. Snažili jsme se hrát až moc zezadu, což není dobré pro náš tým, který je plný rychlých hráčů. Musíme to zlepšit a bude to opět daleko lepší.”

Další problém byl ve zraněních, ty byly v každém zápase a tým to stálo síly. Přišlo se o Travise Zajace a Bena Lovejoye, v zápase proti Flyers o Stevena Santiniho, poté se dohrávalo v méně hráčích a to jde samozřejmě poznat.

Ano, místo zraněných hráčů doplnili tým mladíci z farmy, bohužel, jak šlo vidět proti Flyers, nebylo to úplně ono.

„Z nějakého důvodu jsme nebojovali a neprali se o výsledek jako v prvních čtyřech zápasech,” doplňoval Blake Coleman. „Pěkně se nám to však vymstilo a ukázalo nám to, že bez práce nejsou koláče. Věříme, že nás to poslalo zpět na správnou cestu!”

Poslední trénink před Nashville čeká Ďábly den před zápasem. Jak řekl Taylor Hall, až v zápase se ukáže, jestli se opravdu poučili. Tak věřme, že tomu tak opravdu bude.

Čtěte také

Corey Crawford je Ďábel. Co Devils získali?

Pětatřicetiletý americký golman podepsal s Ďábly smlouvu na 2 roky v celkové výši 7,8 milionů amerických dolarů. Byl pravděpodobně tím nejlepším golmanem, kteří se na trhu s volný hráči (UFA) objevili. Pochytal více střel, než byl jeho očekávaný výkon a navíc se pod tuto hranici dostal za posledních šest let pouze jednou. Dvojnásobný vítěz Stanley …