Peklo / Ohlasy / Blake Coleman: Strácame body, ktoré by mohli byť na konci sezóny veľmi dôležité!

Blake Coleman: Strácame body, ktoré by mohli byť na konci sezóny veľmi dôležité!

Hráči Devils vo štvrtok odohrali proti Nashville Predators dobrý zápas, lenže výkon tímu z Newarku nebol aj tak dostatočne dobrý na získanie dvoch bodov. Zverenci trénera Johna Hynesa si pripísali tretiu prehru v rade, ale ich herný prejav proti aktuálnemu lídrovi NHL bol diametrálne odlišný od tých, ktoré predviedli v predošlých dvoch stretnutiach.

Diabli sa v nočnom súboji prezentovali dobrou hrou, akú predvádzali v prvých štyroch zápasoch sezóny a v každom z nich našli spôsob, ako vyhrať a zapísať si do tabuľky plný bodový zisk. Mužstvo sa po niekoľkých dňoch vrátilo na ľad opäť hladné po víťazstve a pripravené bojovať o každý centimeter ľadu. Fanúšikovia Devils tak po dvoch nevýrazných predstaveniach mohli vidieť, ako sa tím vrátil ku starej identite a po celý čas robil starosti defenzíve Predators pred ich bránkou.

Domáci napokon podľahli hosťujúcemu celku až po predĺžení a pripísali si aspoň bod, ale z predošlého ročníka vieme, že aj tento stratený bod môže na konci sezóny rozhodnúť o postupe Diablov do play off. O tom, aké dôležité je zbierať body už v októbri vedia aj samotní hráči.

Myslím, že náš výkon bol lepší ako v predchádzajúcich zápasoch a dnes sme boli blízko k tomu, aby sme odohrali zápas štýlom, ktorým chceme hrať v každom stretnutí,“ poznamenal útočník Blake Coleman. „Stále je to však o tom, že naďalej strácame body, ktoré by pre nás mohli byť na konci sezóny veľmi dôležité.“

Devils sú momentálne na piatom mieste Metropolitnej divízie po včerajšom  zápase, ale v porovnaní s ostatnými mužstvami majú dva zápasy k dobru, okrem lídrovi divízie Pittsburghu Penguins. Pennsylvánsky celok je na prvom mieste divízie, pričom odohral iba o jeden zápas viac ako Devils a na svojom konte má 12 bodov. Diabli majú zatiaľ na svojom konte deväť bodov.

Tím z Newarku mal v zápase proti Predátorom vysokú šancu na výhru, o čom svedčí fakt, že Diabli počas celých 60 minút neprehrávali. Ak sa aj súperovi podarilo vyrovnať, okamžite využili príležitosť a znovu sa ujali vedenia. Bohužiaľ, v predĺžení to už neplatilo a o rozhodujúci gól sa postaral šikovnou strelou útočník Kyle Turris.

Kouč Hynes je známy tým, že vždy kladie väčší dôraz na celkový proces ako okamžité výsledky a verí, že práve tento zápas bude odrazovým mostíkom do ďalších zápasov, kde bude vidieť nielen zlepšenie herného štýlu, ale prídu aj očakávané výsledky.

Dnešný zápas bol viac o tom, že sme boli vo vedení a zároveň sme si dokázali vytvoriť niekoľko ďalších naozaj dobrých šancí,“ povedal kouč Hynes. „V druhej tretine sme šli viackrát do prečíslenia a vytvorili sme si v nich príležitosti na ďalšie strelenie gólov. To platí aj o tretej tretine, kde sme mali viacero dobrých možností na zvýšenie vedenia, nanešťastie, sme ich nedokázali využiť.“

V každom zápase je naším cieľom získanie dvoch bodov, ale v ostatných dvoch zápasoch sme nehrali dobre. Myslím, že dnes sme spravili krok správnym smerom. Chceli sme získať dva body, ale získali sme len jeden. V tejto chvíli potrebujeme byť schopní stavať na dnešnom zápase a ešte viac vylepšiť náš výkon, pretože nás už v sobotu čaká ďalší veľký zápas,“ doplnil kouč Hynes.

Mužstvo si musí uvedomiť, že zodpovednosť za výsledky musia prebrať aj ostatní hráči, nielen prvý útok v zložení Taylor Hall – Nico Hischier – Kyle Palmieri. Táto trojica bola opäť nezastaviteľná a ak by sa dokázala v každom zápase podieľať dovedna na dvoch góloch, piatich asistenciách a siedmich bodoch ako tomu bolo dnes, tak by sa Diablom oveľa ľahšie vyhrávali zápasy. Prvý útok hrá od začiatku sezóny vynikajúco, jedine oni si vytvorili medzi sebou od prvého momentu súhru a bolo len otázkou času, kedy už bodovo explodujú. Hall, Hischier a Palmieri sú jednoznačne srdcom celého útoku a ak sa im prestane dariť, Diabli budú mať problém so strieľaním gólov a vyhrávaním zápasov. Kouč Hynes vie, že tím potrebuje oveľa viac od ostatných hráčov, pretože prvý útok nemôže prebrať zodpovednosť za celý tím.

Urobili sme krok správnym smerom a náš tímový výkon bol oveľa lepší, čo sú veci, o ktorých sme sa rozprávali. Rovnako sme spomenuli aj to, že sa musíme vrátiť k našej identite a podľa toho aj hrať,“ doplnil kouč Hynes. „Stále však potrebujeme trochu viac od niektorých hráčov, trochu viac, aby sme boli schopní nájsť spôsob, ako vyhrať zápas. Myslím, že pokiaľ človek pokračuje, neustále zlepšuje svoju hru a stavia na tom, tak sa výsledky dostavia.“


zdroj: Chris Ryan (nj.com)

zdroj obrázku: Getty Images (nhl.com)

Čtěte také

Andreas Johnsson: Těším se na práci v organizaci Devils

Minulý den byl pro vedení Devils hodně nabitý. Generální manažer Ďáblů, Tom Fitzgerald, ukázal své kvality a přivedl do rýmu několik slibných posil. O obránci Murrayovi jsme již psali, máme i článek o příchozím veteránovi, Corey Crawfordovi. Nyní se podíváme na křídelníka Andrease Johnssona. Andreas Johnsson, design by: Fadrny Masks Urostlý blonďák odehrál v nejvyšší …