Peklo / Preview / Ďáblové, hrajeme v šest! New Jersey přivítá doma Floridu

Ďáblové, hrajeme v šest! New Jersey přivítá doma Floridu

Po třech prohrách za sebou budou chtít New Jersey Devils konečně zvítězit. Na domácím ledě přivítají Floridu Panthers, která na tom zatím není nejlépe. Hrát se bude již od krásných 18:00 SEČ!

Osm zápasů a bilance 2-3-3. Na kontě 7 bodů a skóre 26:32. Taková je bilance Panterů, kteří jsou tak třetí od konce ve Východní konferenci. Jediných dvou výher dosáhla Florida na ledech soupeřů. Nejprve uspěla 6:5 po samostatných nájezdech ve Washingtonu, naposledy vyhrála 3:2 v prodloužení na ledě NY Islanders.

V utkání s Islanders přitom po dvou třetinách prohrávala 0:2, nicméně ve třetí třetině nastal obrat a herně lepší tým zaslouženě otočil. Nejprve snižoval ve 43. minutě Vatrano, v 51. minutě pak vyrovnal Jevgenij Dadonov. Prodloužení si vzal na svá bedra Mike Hoffman, který jej rozhodl po 33 sekundách.

Co se týmu trenéra Boba Boughnera moc nedaří, jsou přesilové hry. Využití pouhých 16,7 % z nich ho řadí na 21. místo. V oslabení je to ještě horší, Panthers ubránili pouze 66,7 % početních nevýhod a společně s Carolinou jsou v tomto ohledu nejhorší v celé NHL.

Soupiska Panthers
Brankáři: Michael Hutchinson, Roberto Luongo, James Reimer.
Obránci: Aaron Ekblad (A), Bogdan Kiselevič, Mike Matheson, Alexander Petrovic, Mark Pysyk, MacKenzie Weegar, Keith Yandle (A).
Útočníci: Aleksander Barkov (C), Nick Bjugstad, Troy Brouwer, Jevgenij Dadonov, Mike Hoffman, Jonathan Huberdeau (A), Juho Lammikko, Derek MacKenzie, Denis Malgin, Maxim Mamin, Jared McCann, Colton Sceviour, Vincent Trocheck (A), Frank Vatrano.

Dobrou sezonu však zatím zažívají očekávané opory týmu. Králem produktivity Floridy je Jevgenij Dadonov – ruský forvard vstřelil 4 branky a na dalších 5 přihrál. Osm bodů na kontě mají Vincent Trocheck (3+5), Aleksander Barkov (2+6) a Keith Yandle (1+7). K zahození určitě není sedm bodů Jonathana Huberdeaua (2+5) či šest bodů Mikea Hoffmana (4+2).

Oporou týmu je zatím ruský útočník Dadonov

V brance už se stihli objevit hned tři gólmani! Nejvíce toho odchytal James Reimer (260 minut), poté Michael Hutchinson (202 minut) a nejméně zatím Roberto Luongo (33 minut). Prvně jmenovaný inkasoval ze 122 střel 15 branek (úspěšnost 87,7 %), druhý jmenovaný z 87 střel 14 branek (úspěšnost 83,9 %) a Luongo ze 13 střel neinkasoval. Mezi třemi tyčemi se zatím Panteři tedy nemohli spolehnout na dobré výkony.

Vzájemná utkání
Bilance: 95 zápasů, 53-30-7-5, skóre 264:212.

Florida patří k jedním z dvanácti soupeřů, se kterými mají Devils pozitivní bilanci. V dosavadních 90 duelech totiž jen 35krát odešli poraženi, 53krát dokázali zvítězit a v 7 případech z toho byla remíza.

V poslední sezoně se ale spíše dařilo Panterům. V prvním vzájemném měření sil sice po brankách Seversona a Palmieriho vyhrálo New Jersey 2:1, nicméně poté se dvakrát za výhru 3:2 radovala Florida. Nejprve uspěla v Prudential Center (góly Hischier, Bratt – Barkov, Trocheck, McCann) a naposledy v březnu na domácím ledě (Barkov 2, Mamin – Hall, Bratt).

Zajímavosti před zápasem

• po startu 4-0-0 mají Devils sérii 0-2-1, kterou se budou snažit ukončit
  • Taylor Hall bodoval v posledních šesti zápasech desetkrát (1+9), v posledních třech zápasech šestkrát (1+5)
  • po zápase s Devils čeká Floridu utkání ve finských Helsinkách proti Winnipegu
  • Jevgenij Dadonov bodoval v pěti zápasech v řadě (3+3)
  • Kyle Palmieri má alespoň bod v šesti z posledních sedmi zápasů a je nejproduktivnějším hráčem týmu (7+4)
  • Aleksander Barkov má 1+5 v posledních pěti zápasech
  • Nico Hischier má 3+1 v posledních třech zápasech

Novinky z kabiny

Na farmu byl po posledním utkání odeslán útočník John Quenneville, to aby se v hlavním týmu uvolnilo místo pro premiérové povolání talentovaného amerického útočníka Joeyho Andersona. Dvacetiletý rodák z Roseville má za sebou 8 duelů v dresu Binghamtonu v AHL s bilancí 2+3. Po úspěšném vystoupení na posledních dvou juniorských šampionátech má tak šanci debutovat v nejlepší hokejové lize na světě.

Nejistý je start švédského útočníka Marcuse Johanssona, který je nemocný, nicméně trenér John Hynes doufá, že ho do zápasu bude moci nasadit.

Předpokládané sestavy (za lomítky jsou předpokládané změny)

Devils: Kinkaid (Läck) – Müller, Vatanen, Greene, Severson, Butcher, Gryba/Jakovlev – Hall, Hischier, Palmieri – Johansson/Anderson, Zacha, Dea – Wood, Zajac, Quenneville – Rooney, Boyle, Noesen.
Panthers: Reimer (Hutchinson) – Yandle, Petrovic, Matheson, Ekblad, Weegar, Kiselevič – Dadonov, Barkov, Bjugstad – Huberdeau, Trocheck, Malgin – Vatrano, McCann, Hoffman – Brouwer, Lammikko, Sceviour.