Peklo / Ohlasy / Nico Hischier: Zvítězili jsme. To je to, o co jde!

Nico Hischier: Zvítězili jsme. To je to, o co jde!

  1. Duel s Panthers? Dvojitý zápis do historických tabulek i prodloužení bodových sérií

Co máme dělat, pokud nedržíme puk pevně na svých hokejkách? “Bránit.”…

Kyle Palmieri

Právě takto jednoduchá byla odpověd trenéra Johna Hynese na počátku tohoto týdne. Také v zápase proti Floridě Ďáblové museli zaměřit více svou pozornost na bránění, avšak stačilo jen jedno malinkaté poskočení puku a už se dostali na koně…

Keith Kinkaid by býval mohl slavit svou třetí nulu v aktuálním ročníku.

Ačkoliv třetí třetina nebyla úplně podle představ hráčů New Jersey, neboť patnáct sekund před závěrečnou sirénou drželi hubený náskok 3:2, právě Kinkaid ukázal, proč je nyní jasnou volbou mezi třemi tyčemi New Jersey. Svůj tým dokázal podržel a ubránil svou síťovanou pevnost.

“Nemám pocit, že bychom nějak vybouchli,” oponoval novinářům Kyle Palmieri. “Jdete na led a snažíte se zůstat v tlaku. Měli jsme pár dobrých střídání, několik velkých šancí ke skórování, ale jejich brankář předvedl několik dobrých zákroků. Panteři jsou dobrým týmem a byla to bitva. Keith se rovněž vytáhl několika skvělými zákroky a udržel nás v jednobrankovém vedení až do konce.”

Keith Kinkaid

Ďáblové nemají z posledních čtyřech zápasů dobrou bilanci, pokud se podíváme na poslední dvacetiminutovky. Aktuální skóre je 2:9 z pohledu Ďáblů a nebýt Kinkaida, který předvedl proti Floridě 11 úspěšných zákroků v poslední periodě, mohlo to být horší. Aktuální jednička mezi třemi tyčemi zakončila zápas proti Panterům vítězně a s 35 zákroky na svém kontě.

Svěřenci trenéra Hynese měli v utkání s Pantery problém držel se dále od trestné lavice, což vedlo k větší porci minut ve čtyřech hráčích, namísto vyrovnané hry. “Zvítězili jsme,” reagoval na množství vyloučených Nico Hischier. “To je to, o co jde,”řekl prostě.

Kinkaidovu šanci na nulu ukončil Mike Matheson pět minut před závěrečnou sirénou. Právě těch následujících pět minut bylo pro hokejisty v rudých dresech velmi těžkých, dokázali se ale semknout a udržet hubený náskok.

Jeden z kustodů podepisuje puk pro Joyeho Andersona, který odehrál svůj první zápas v NHL

Taylor Hall, Kyle Palmieri a Damon Severson pokračují ve svých bodových šňůrách…

Kde tedy hledat klíč k vítězství v duelu proti Floridě? Rozhodně v černé práci u mantinelů a v rozích kluziště. Přesně, jako před druhou brankou Ďáblů. Nico Hischier byl v této době přišpendlen v rohu na mantinel, dokázal ale vyhrát svůj souboj a posunout puk na Palmieriho, který našel Taylora Halla, jenž dokončil celou souhru.

“Měl jsem puk u mantinelu a snažil si ho jen dostatečně pokrýt tak, abych ho ve vhodný okamžit mohl dostat na Palmse, který si jej pěkně převzal a dokázal nás dostat do výhodné pozcie 2 na 1.”

Nico Hishier

Zkrátka a dobře, ďábelská první lajna znovu ukázala svou sílu. Byla na ledě u prvních dvou branek, nasbírala dohromady pět bodů. Hall prodloužil svou bodovou šňůru na sedm zápasů. Palmieri a Hischier mají počtyřech bodech ve dvou posledních zápasech…Co na to trenér Hynes?

“Jsou motorem pro náš tým. Někdy do sebe lajny zkrátka zapadnou a zrovna naše první lajna takto fungovala od přípravného kempu. Proto jsme se rozhodli ji takto ponechat.”

Na co bychom neměli zapomínat?

Pro trenéra Hynese bylo vítězství nad Floridou číslem 115. Díky tomu se posunul před ex-ďábelského kouče Petera DeBoera na druhou příčku historických tabulek za Lacquese Lemaierea.

Útočník Joey Anderson si odbyl svůj debut v NHL, když naskočil na místě nemocného Marcuse Johanssona.

Cory Schneider nerpělivě očekává svůj návrat poté, co nastoupil v pátek v noci do utkání AHL ke svému poslednímu “rehabilitačnímu startu”.

Kyle Palmieri, jenž má na svém kontě 13 bodů (8+5), se stal druhým hráčem v klubové historii, který nastřílel osm branek v prvních osmi zápasech sezony. To se povedlo už jedině Paulu Gardnerovi v sezoně 1977-78.

 

Sestřih ze zápasu Devils – Panthers nalezente ZDE

 

Foto: Czech Media Services

Čtěte také

Corey Crawford je Ďábel. Co Devils získali?

Pětatřicetiletý americký golman podepsal s Ďábly smlouvu na 2 roky v celkové výši 7,8 milionů amerických dolarů. Byl pravděpodobně tím nejlepším golmanem, kteří se na trhu s volný hráči (UFA) objevili. Pochytal více střel, než byl jeho očekávaný výkon a navíc se pod tuto hranici dostal za posledních šest let pouze jednou. Dvojnásobný vítěz Stanley …