Peklo / Ohlasy / Po zápase s Blesky v kabině moc veselo nebylo

Po zápase s Blesky v kabině moc veselo nebylo

Je prakticky nemožné, aby se celá sezona obešla bez nějakého opravdu špatného výsledku. První takový si Devils protrpěli proti Bleskům z Tampy. Odveta za play-off se tak vůbec nepovedla a sedmizápasový trip tím pádem nezačal vůbec dobře.

Keith Kinkaid nikdy před tím ve své kariéře nedostal více branek (sedm). Značně rozladěný byl kouč John Hynes. Tomu se moc s novináři mluvit nechtělo s tím, že si nejdříve musí projít videa a pořádně si na to sednout. I tak se ale podařilo najít pár věcí, které utkání ovlivnily.

Zápas se zlomil v bodě, kdy Tampa využila přesilovku pět na tři a odskočila na vedení 5:2. Kapitán Andy Greene řekl, že od té doby přestali dělat věci, které jim ze začátku vycházely. Byl to přesně ten bod, kdy soupeř vnutil Ďáblům svou hru.

Po tom obdrženém gólu jsme přestali hrát, celé se to zvrtlo,” potvrzoval švýcarský mladíček Nico Hischier. „Je to vše ve hlavách, v našem mindsetu. A to by se nám nemělo stávat. Navíc proti týmu, jakým je Tampa. Pak to dopadne tak, jak to dopadlo. Musíme rychle najít cestu k tomu, abychom hráli to, co hrát máme.

To se ovšem nikdy nestalo a výsledek známe všichni.

Tato zkušenost jde ruku v ruce s tím, o čem se mluvilo i dříve. Devils prostě nemakají celý zápas se stejnou intenzitou. To pochopitelně týmy jako je Tampa umí potrestat.

Nejsme tým, který si může dovolit hrát na 90 nebo 80 procent,” pokračoval v hodnocení Nico Hischier. „Oni jsou play-off tým, jsou opravdu dobří. Všichni jsme si vědomi toho, že jsme neodevzdali dnes maximum a pořádně se nám to vrátilo.

Devils jsou tým, který musí přetlačit svého soupeře, snažit se víc než on a hráči tvrdí, že se k tomu opět vrátí. Tak uvidíme ve čtvrtek proti Detroitu.

Ještě jedna věc na závěr. Devils opět sestřelila druhá formace Blesků. Brayden Point, Yanni Gourde a Tyler Johnson. Stejně jako v play-off, i v tomto zápase byli klíčem k vítězství. Point měl gól a čtyři asistence, Gourde tři asistence a Jonson gól a asistenci.

Hrají výborně, dostanou vás pod tlak, chodí do branky, jejich forčeking je neskutečný,” nechal se slyšet kapitán Andy Greene. „Umí to s hokejkami a dokáží udělat úplný chaos. Když se hraje proti nim, musíte být daleko více obezřetní, během sekundy mohou být v gólové pozici.

Komentáře

Čtěte také

Ty Smith: Loňské vyřazení z kádru mě mrzelo, ale zároveň motivovalo

Talentovaný obránce Ty Smith nenesl úplně nejlépe, když byl před startem sezony 2018/2019 vyřazen z týmu a poslán zpět do WHL. Nyní je však odhodlaný přesvědčit trenéry, že se stal ještě lepším hráčem. „Bylo to pro mě těžké, ale zároveň mě to motivovalo,“ přiznává. „Nechcete to slyšet, nicméně když se za tím ohlédnu nyní, ve …