Peklo / Ohlasy / Cory Schneider: Budeme se soustředit na další zápas

Cory Schneider: Budeme se soustředit na další zápas

Ďáblové stále čekají na své první vítězství venku v této sezóně.
Díky nabitému programu domácích zápasů v říjnu hráli jen tři zápasy mimo Newark, ale všechny tři nedopadly vítězně, včetně včerejší prohry 3:4 s Detroit Red Wings.

Devils se povedlo otočit nepříznivé skóre 0:1 díky gólům Colemana a Vatanena, ale nakonec podlehli kvůli dalším dvěma gólům, které soupeř dokázali vstřelit při vlastním oslabení.

Jeden z důležitých momentů, ze kterého padl gól Red Wings, by po chybě obránce Willa Butchera. Cory Schneider sice první střelu vyrazil, ale na dorážku již nedosáhl.

„Každá situace je jiná, ale jdeme do toho jako tým, nutně nemusíme mít plán, jak to hrát,“ řekl Kyle Palmieri. „Je to spousta hráčů, kteří jsou připraveni naplno hrát dalších 20 minut. Ale víte sami, jak je tato liga těžká a jak je těžké vyhrát, i když vedete ve třetí třetině. My to víme dobře, už se nám to v této sezóně stalo. Půjdeme dál a vítězství se určitě dostaví.“

Flyers, Avalanche a nyní i Red Wings vstřelili branky ve třetích třetinách, aby získali vítězství v základní hrací době. Predátoři vymazali jednobrankový deficit, aby posléze vyhráli v prodloužení. V zápase s Floridou, Panteři skórovali dvakrát v posledních pěti minutách a sebrali tak vítězství Ďáblům. Problém třetí třetiny ale není jediným problémem Devils.

„Znovu jsme měli několik zbytečných vyloučení, ale myslím, že si to děláme sami.“ řekl Marcus Johansson. „Nehrajeme ten správný styl hry, až jej budeme hrát, nebudeme vylučováni bude se nám dařit. Myslím, že nás není třeba ještě podceňovat. Máme skvělý tým, který jen potřebuje další šanci a čas.“

Všechny čtyři branky přišly v momentech, kdy byly na ledě speciální formace. Dva při oslabení a dva při přesilovkách.
„Dostali jsme dva góly při naší přesilové hře, ale nedokázali jsme v oslabení skórovat, v tom je rozdíl. Když dostanete gól do prázdné branky přes celé hřiště odrazem od mantinelu, je to smůla, reagoval John Hynes.“

Schneider se musí zlepšit v oslabení, to je další krok. Jeho první start sezony byl zhořčen přesilovkovým gólem od českého útočníka Martina Frka. Další dvě přesilové hry Schneider ubránil, ale v následující neudržel dorážku od Michaela Rasmussena.

„Existuje několik dalších situací, ve kterých bychom mohli být trochu opatrnější,“ řekl Schneider. „O našich mezerách víme, víme že můžeme být lepší. Zaměříme se na to a budeme se soustředit na další zápas.“

Zajímavostí může být, že zápas s podobným scénářem Ďáblové v minulosti odehráli. Stalo se tak 20. prosince 1987 proti Winnipegu, kdy do sítě Devils padly čtyři branky ze speciálních situací (dvě v oslabení a dvě v přesilovce). Tehdy branku hájil Alain Chevrier a zápas skončil v poměru 1:4 v neprospěch Ďáblů. Jediným střelcem New Jersey byl tehdejší útočník Patrik Sundström.

 

New Jersey se nyní v sedmi zápasové tripu přesouvají zpět do New Yorku, v noci na neděli se představí v Brooklynu na ledě Islanders. Zápas začíná o půlnoci.

 

Čtěte také

Devils 4-3 SN Blue Jackets