Peklo / Preview / Rychlý přesun do Kanady, Ďábly čeká Ottawa

Rychlý přesun do Kanady, Ďábly čeká Ottawa

Jako na běžícím páse se nyní musí cítit hráči New Jersey, tento týden je čekají celkem čtyři zápasy. Po včerejším vítězném střetnutí na ledě Penguins se tým rychle přesunul do Ottawy, kde je čekají Senators. Dokáží vyhrát a získat další dva body?

Ottawa se v posledních pěti zápasech dopracovala jen k jedné výhře, naposledy padla na domácí půdě v prodloužení proti Tampě. Obraně výrazně chybí Švédský pilíř Erik Karlsson, který byl v letní přestávce vytrejdován do San Jose.

Matt Duchene

Soupiska Senators

Brankáři: Craig Anderson, Mike Condon, Mike KcKenna

Obránci: Mark Borowiecki, Erik Burgdoerfer, Cody Ceci, Thomas Chabot, Dylan DeMelo, Ben Harpur, Christian Jaroš, Maxime Lajoie, Chris Wideman

Útočníci : Mikkel Bødker, Matt Duchene, Ryan Dzingel, Alex Formenton, Max McCormick, Magnus Pääjärvi, Jean-Gabriel Pageau, Nick Paul, Tom Pyatt, Jack Rodewald, Bobby Ryan, Zack Smith, Mark Stone, Chris Tierney, Brady Tkachuk, Colin White

Ottawa okupuje 7.místo v úspěšnosti v přesilových hrách s 27,3% (New Jersey 6.místo – 27,5%) a až 30.místo v ubráněných přesilovkách – 68,8% (New Jersey – 12.místo 81,9%). Jedničkou v brance je již delší dobu veterán (37) Craig Anderson, který  přišel z Colorada v roce 2011. V letošní sezóně má bilanci 5-4-3 s 90,9% úspěšností a 3,58 obdržené branky na zápas. Záda mu kryjí další veterán Mike McKenna a Mike Condon.

Craig Anderson

Mezi hráči je nejúspěšnější obránce Thomas Chabot se 17 body (3+14). Na záda mu dýchají Mark Stone (13 bodů) a Matt Duchene (12 bodů). Stone je zároveň i nejvytěžovanějším útočníkem s průměrným icetimem 19:31. Senators zatím vstřelili 45 branek, ovšem do jejich sítě padlo 59 (Devils mají bilanci +3).

Vzájemná střetnutí

V historii se oba celky nepotkávaly tak často, přece jenom tým Ottawa Senators vznikl až v roce 1992. Celková bilance je tak ve prospěch New Jersey, které v 93 zápasech vyhrálo čtyřiapadesátkrát, zaznamenalo 25 proher a desetkrát se rozhodovalo po základní hrací době. Gólová bilance je také ve prospěch Ďáblů, a to v poměru 245:222. V loňském ročníku se týmy potkaly třikrát, Jersey vede i tuto statistiku 2-1-0 (5:4pp, 5:4sn a 3:5).

Zajímavosti z kabiny

  • Travis Zajac stále čeká na asistenci č. 300
  • do branky by měl nastoupit Cory Schneider, tak bylo rozhodnuto již před zápasem v Pittsburghu
  • New Jersey dnes netrénovalo, sestavy pravděpodobně zůstanou stejné jako v zápase v Pittsburghu
  • Jesper Bratt již trénuje, ovšem není jisté, kdy nastoupí do ostrého zápasu.
  • Na listině zraněných zůstávají Stefan Noesen (zranění v horní části těla) a Steven Santini (zlomená čelist)

Předpokládané sestavy:

Ottawa Senators: Anderson (Condon) – Chabot, DeMelo, Ceci, Borowiecki, Jaroš, Lajoie, Wideman – Stone, Duchene, Dzingel – Ryan, Tierney, Pyatt – Bødker, White, Pääjärvi – Paul, McCormick.

New Jersey Devils: Kinkaid (Schneider) – Müller, Vatanen, Greene, Severson, Butcher, Lovejoy – Hall, Hischier, Palmieri – Johansson, Zajac, Wood – Coleman, Seney, Stafford – Boyle, Dea, Anderson

 


TIPOVAČKA 13
[contact-form-7 404 "Not Found"]

Průběžné pořadí tipařů naleznete ZDE.
Pravidla tipovačky ZDE.

Čtěte také

Andreas Johnsson: Těším se na práci v organizaci Devils

Minulý den byl pro vedení Devils hodně nabitý. Generální manažer Ďáblů, Tom Fitzgerald, ukázal své kvality a přivedl do rýmu několik slibných posil. O obránci Murrayovi jsme již psali, máme i článek o příchozím veteránovi, Corey Crawfordovi. Nyní se podíváme na křídelníka Andrease Johnssona. Andreas Johnsson, design by: Fadrny Masks Urostlý blonďák odehrál v nejvyšší …