Peklo / Ohlasy / Velký příběh: Brian Boyle na Hockey Fights Cancer zaznamenal hattrick

Velký příběh: Brian Boyle na Hockey Fights Cancer zaznamenal hattrick

Tak to byl zápas jako řemen! New Jersey porazilo Pittsburgh 5:1 a odčinilo nedávné slabší výkony. To ale není to nejlepší na celé noci. Velkým hrdinou se totiž stal Brian Boyle a hokej znova jednou napsal silný příběh.

Boyle si poslední rok procházel bojem s rakovinou a teprve nedávno oznámil, že vyhrál. Jeho žena Lauren se stala ambasadorem pro oficiální měsíc NHL, kdy se bojuje proti rakovině. Také sám Boyle se nadále zapojuje a snaží se pomoct ostatním.

Včera si poprvé zahrál v zápase, který byl pod záštitou “Hockey Fights Cancer” neboli “hokejem proti rakovině” a karma stála při něm. Vstřelil hattrick a stal se hlavním hrdinou zápasu.

„Takové noci miluji, opravdu. Líbí se mi ta iniciativa a rád vidím všechny bojovníky na ledě,” řekl Boyle. „Ten boj umí být hodně těžký, občas si připadáte sám, je to složité, vždy pomůže poznat lidi, kteří bojují s vámi. Celá tato iniciativa je úžasná a já věřím, že hodně pomáhá.”

Zápas proti Tučňákům byl ještě speciálnější v tom, že pro Briana to byl první hattrick v kariéře. Nejen on, ale ani jeho spoluhráči na to jistojistě jen tak nezapomenou.

„Je to neskutečné, on je neskutečný,” vysekl Boylovi poklonu Will Butcher. „Projít si nečím takovým, to mu bude pomáhat po celý život. A pro mě jako pro mladého kluka je to také něco výjimečného. Být součásti něčeho takového je nepopsatelné a nikdy na to nezapomenu. Není to motivací jen pro něj a jeho rodinu, ale pro všechny tam venku.”

Boyle zůstává velmi skromný, je si vědom toho, že lidé kolem něj mu hodně pomohli a je připraven vše vracet. Není to jen velký hráč, bojovník, ale i člověk.

„Je důležité klást si otázky a když nevíte co dělat, jít si pro radu,” říká Boyle inspirativně. „Celkově si myslím, že lidé jsou ohleduplní a snaží se pomoct těm kolem sebe. Měl jsem hodně štěstí na všechny kolem mne, rodina mi hodně pomohla. Stálo to za nic, ale myslím si, že je tu vždy dost lidí, kteří vám chtějí pomoci a překonat to.”

 

Čtěte také

Devils 4-2 Blues