Peklo / Hlavní zprávy / Jak se Martin Brodeur zabydluje na nové pozici

Jak se Martin Brodeur zabydluje na nové pozici

Martin Brodeur před několika týdny přivedl svého osmiletého syna Maxe do Prudential Center, aby mu ukázal svoje nové místo, kde pracuje. Na Brodeura by se tak velmi hodilo rčení: „Pachatel se vrací na místo činu“. Bývalá jednička Ďáblů bude nyní pracovat v organizaci jako výkonný viceprezident pro rozvoj podnikání New Jersey Devils.

Maxovi byly 4 roky a moc si nevzpomíná, když jeho slavný otec ukončil kariéru v dresu New Jersey. Psal se rok 2014. Takže procházka po aréně pro něj byla rozhodně okouzlujícím zážitkem.

„Je zábavné, jak si téměř neuvědomuje, kdo jsem,“ řekl Brodeur minulý týden. „Prošli jsme halou a on mi povídá,” tati, ty tady máš všude svoje fotky. „ Pak jsme se dostali mezi fanoušky, ti začali skandovat moje jméno, můj syn se zastavil a podivem říká: „To je nějaký blázen, tati.““

Ano, Maxi, tvůj otec je tady velkou hvězdou. A ano existují důvody, proč banner s jeho číslem 30 visí u stropu haly Prudential Center a před ní stojí jeho socha.

Brodeur odehrál za New Jersey Devils celkem 21 vytvořil nespočet rekordů a výrazně pomohl New Jersey třikrát vyhrát Stanley Cup předtím, než odešel ukončit kariéru v roce 2015, v dresu St.Louis Blues.

Brodeur pak nastoupil právě do kanceláře Blues na tři roky, jako asistent generálního ředitele. Ačkoli 46letý gólman získal 688 ze 691 vítězství a 124 z 125 čistých kont v dresu Devils, vždy se cítil nepříjemně, kdykoli se vrátil do Prudential Center, jako zaměstnanec Blues.

To se ale hned obrátilo k lepšímu, když byl organizací Devils 29.8.2018 znovu zaměstnán.

„Teď je to domov,“ řekl Brodeur. „Kamkoliv jdu, je to trochu legrační, když slyšíte,” Oh, hej, Marty je tady. “

Brodeur zřídkakdy navštívil kanceláře v Prudential Center jako hráč, nikdy neviděl kanceláře tehdejších generálních ředitelů Devils (např. Loua Lamoriella). Nyní má v nejvyšším patře svou vlastní kancelář.

Nyní sedí za stolem, který obsahuje stolní počítač, dva otevřené notebooky a neustále zvonící smartphone. Na klávesnici jednoho notebooku je vytištěný návrh jeho projevu, při příležitosti blížící se uvedení do Síně Slávy v Torontu, které se koná 12. listopadu.

„Pracuji na tom jednou za čas během volného času,“ řekl.Snažím se to napsat správně.“

Martin Brodeur (vlevo) a Patrick Roy na letošním Draftu NHL

Dříve se Brodeur setkal s Gabem Harrisem, vedoucím viceprezidentem strategie, který ho uvedl do problémů vývoje nemovitostí v oblasti kolem haly Prudential a Markem Gheduzzim, výkonným viceprezidentem pro správu zařízení a strategické projekty, který dohlíží na stavební práce.

Brodeurova práce se zaměřuje především na rozvoj obchodních příležitostí pro tým Devils a a haly Prudential Center, ale strávil většinu svých prvních dvou měsíců seznámení se všemi činnostmi společnosti Harris Blitzer Sports & Entertainment (spoluvlastníci jsou Josh Harris a Davis Blitzer). Tato společnost také zahrnuje týmy Philadelphia 76ers (NBA), Delaware 87ers (NBA G League), Crystal Palace FC (anglická Premier League), GRAMMY Museum Experience v Prudential Centre, Binghamton Devils a Team Dignitas (eSports).

Brodeur začal svou funkci již během NHL Global Series 2018 ve Švédsku v Evropě a při exhibičním zápase proti SC Bern ve Švýcarsku. To vše pod drobnohledem prezidenta Devils a Prudential Center Hugha Webera.

„Hugh je pro mě skvělý učitel,“ řekl Brodeur. „Je opravdu upřímný a říká, že o hokeji neví nic, ale také ví, že já o podnikání moc nevím. Řekl:” Budeme pracovat společně a budeme tomu lépe rozumět. Právě teď jsem ve fázi učení více než kdykoliv jindy.“

Ačkoli Brodeurův návrat přivedlo do New Jersey fantastickou publicitu, Weber dal jasně najevo, že se nevrátil Marty jen proto, aby třásl rukama, podepisoval autogramy a aby na zdech visely jeho fotky. Vidí v něm obrovský potenciál pro budoucnost financí klubu.

Pro ty, kteří chtějí, aby Brodeur nikdy neopustil organizaci, je to místo, kam rozhodně patří.

„Je jistě hezké vidět legendu zpátky a vědět, co se tím zamýšlí pro tuto organizaci,“ řekl analytik MSG Network a bývalý obránce Devils Ken Daneyko, který odehrál všech 20 NHL sezón v New Jersey. „Vždycky jste předpokládali nebo si mysleli, že se to může stát jakýmkoli způsobem. Když jsem to řekl, byl jsem trochu překvapen, protože jsem si myslel, že všechno se děje podle toho, co Marty očekával v St. Louis. Ale samozřejmě, věci se mění.“

Brodeur řekl, že změna zaměstnání byla hlavně o tom, že chtěl strávit více času se svou rodinou. Díky jeho zodpovědnostem vůči Blues a spoluprací s managementem Hockey Canada pro olympijské hry PyeongChang v roce 2018 a mistrovství světa IIHF v Dánsku v roce 2018 strávil minulý týden v Evropě 55 dní. A to ho donutilo ke změně.

Viděl jsem Maxe hrát dvakrát, třikrát za celý rok a to byl jsem rád. To rozhodně není dobré,“ řekl Brodeur. Když mu na konci minulé sezóny smlouva vypršela, chtěl ji generální ředitel Blues Doug Armstrong prodloužit. Ale Brodeur chtěl udělat krok zpět.

Hugh Weber řekl, že generální manažer Ray Shero plně podporoval přivedení Brodeura zpět do organizace Devils.

„Myslím, že pokud chcete být úspěšným prezidentem nebo manažerem týmu, musíte pochopit, o co jde, protože musíte řešit obchodní stránku hry, abyste mohli dělat to, co musíte udělat,“ dodal Shero. „A Marty je velký důležitý kousek skládačky kterou mám.“

„Pro mě to bylo přirozené, že se vrátím do New Jersey,“ řekl Brodeur. „Jsem rád, že se sem sem vrátil. Jen chci dělat svou práci zodpovědně a naučit se co nejvíce. Když mi nabídnou jinou práci, budu o tom přemýšlet. Ale teď nemám v plánu jít nahoru.“

Čtěte také

Andreas Johnsson: Těším se na práci v organizaci Devils

Minulý den byl pro vedení Devils hodně nabitý. Generální manažer Ďáblů, Tom Fitzgerald, ukázal své kvality a přivedl do rýmu několik slibných posil. O obránci Murrayovi jsme již psali, máme i článek o příchozím veteránovi, Corey Crawfordovi. Nyní se podíváme na křídelníka Andrease Johnssona. Andreas Johnsson, design by: Fadrny Masks Urostlý blonďák odehrál v nejvyšší …