Peklo / Ohlasy / Travis Zajac: Takto musíme hrát

Travis Zajac: Takto musíme hrát

Když Taylor Hall ve třetí třetině dostal Devils do vedení, dokážeme si představit, že hodně z vás se radovalo s pachutí v puse. Kolikrát se totiž stalo, že Devils vítězství neudrželi a o vedení před koncem zápasu přišli? Pro lepší představu, skóre Ďáblů ve třetí třetině je 13:21.

Tentokráte se to ale nestalo. Hráči se semkli, v závěrečném powerplay soupeře nechali na ledě úplně všechno a nakonec se radovali ze zaslouženého vítězství. Tolik důležitého v době, kdy se týmu příliš nedaří. Po návratu z neúspěšného tripu se tak v The Rock slavilo.

„Dobře se nám podařilo eliminovat jejich klíčové hráče,” viděl důležitý aspekt k úspěchu Taylor Hall. „Je to jejich plán, při powerplay to chtějí rozbruslit, dostat nás do pohybu a utahat nás. Pokud se nám ale daří držet je na jedné straně, blokovat střely, tak je to tak, jak by to mělo být.”

Podobně mluvil i Travis Zajac, který viděl jednoznačné zlepšení v defenzívě oproti minulým zápasům.

„Rychleji jsme v obraně reagovali, byli jsme připravení, tvrdě jsme bojovali, blokovali střely, hráli jsme jako tým,” ocenil výkon spoluhráčů Zajac. „Je to důležité pro celé uvědomení našeho týmu. Takto musíme hrát. Soupeři musí vědět, že to proti nám budou mít těžké.”

Je to poměrně jasné, co Devils potřebují. Zní to i jednoduše, ovšem v minulých zápasech se to nedařilo. Tým hledal odpovědi na hru soupeře a často si nechal vnutit jeho styl. Ačkoliv tento zápas to vyšlo, stále na Devils čeká mnoho práce.

„Když jsme v obraně, musíme hrát správným systémem,” řekl kouč John Hynes. „Není to jako v útoku, kde můžete zkoušet, riskovat a něco se snažit vymyslet. V obraně to ale není o kreativitě, v obraně se musí odvést práce co nejzodpovědněji. To si musíme vštípit.”

Čtěte také

Volby, volby a zase volby

Jelikož se termín voleb nových talentů do NHL nezadržitelné blíží, přinášíme pohled na potenciální kandidáty, kteří by mohli být vybráni z devíti voleb, které Devils mají v Draftu NHL 2020. Volba č.7 Ďáblové zde budou mít spoustu možností. Dají se vybrat útočná křídla, která pak mohou doplnit místa v lajnách s Jackem Hughesem (jednička Draftu …