Peklo / Ohlasy / Joey Anderson: Pro mě je důležité, že jsme vyhráli zápas

Joey Anderson: Pro mě je důležité, že jsme vyhráli zápas

Trefit v zápase jednu či dvě tyčky to je bežné. Trefit tři nebo čtyři to je vyloženě smůla. Ale trefit jich pět, to už je jednoduše impozantní. Hokejisté Flyers měli blízko ke gólu, ale z výhry 3:0 se nakonec radovali Devils.

Skóre otevřel v první třetině nováček v týmu Joey Anderson. Po přihrávce od dalšího nováčka Bretta Seneyho vyslal na domácího gólmana Elliotta puk a ten skončil v síti. Seney si připsal první asistenci v NHL a Anderson zase první gól. Jeho bezprostřední reakce byla prostě fantastická a byla na mladíčkovi vidět obrovské nadšení a radost. Puk, který skončil za Elliottovými zády mu na střídačku přivezl Sami Vatanen, aby si jej schoval na památku.

„Jsem šťastný. Jako by vám spadla obrovská zátěž ze zad,“ řekl Anderson. „Pro mě je důležité, že jsme k tomu vyhráli zápas. Má to pro mě ještě větší váhu.“

Pro mladého Američana byl tento moment velmi důležitý z pohledu setrvání v hlavním týmu. Trenér John Hynes se nedívá jen na body, ale sleduje růst hráčů ve všech aspektech hry.

„Když se dostanete do hlavního týmu a hrajete svoje první zápasy v NHL, snažíte se neudělat žádnou chybu a svým způsobem přežít,“ řekl Hynes. „Řekl bych, že to není případ Joeyho. Jeho zaměření na detail ve hře a hokejový smysl je na špičkové urovni. Je extrémně konkurenceschopný v držení puku, jen velmi zřídka prohrává bitvy o kotouč. Do budoucna spoléhám na jeho střelu a na to, že se bude dále hokejově vyvíjet.“

Formace Coleman – Seney – Anderson se jeví jako skvělý tah. Chytrost Colemana a rychlost obou mladíků, dělá z této formace ničivou zbraň.

„Všichni tři jsou rychlí, agresivní a silní na puku. Mají obrovský cit pro hru a soustředí se na detaily. Jejich sehranost mne těší a věřím, že jim to bude fungovat i nadále,“ dodal kouč.

Včerejší výhra pomohla Ďáblům se dostat zpět do hry, po dvou výhrách hráči oplývají optimismem a spokojeností. Po nevydařeném tripu (1-6-0) je to fantastický impulz.

„Ano, mám velkou radost,“ reagoval obránce Ben Lovejoy. „Když se dívám na tabulku, je mi trochu úzko, ale naše výkony v posledních zápasech… Nemám o nás strach. Další možnost ukázat, že to tak funguje, máme o víkendu, kdy budeme hrát back-to-back zápasy.“

Nedílnou součástí úspěchu v zápase s rivalem z Philadelphie byl famózní výkon brankáře Keitha Kinkaida. Ten zastavil všech 29 střel soupeře a připsal si třetí čísté konto v této sezóně. Celkově jich má na svém kontě sedm.

„Hráli jsme opravdu tvrdě a to nám přineslo výhru. Je to náš vítězný recept, zavážet puky hluboko do pásma a naopak dobře bránit. Když se budeme držet tohoto obranného konceptu, určit nám to přinese další výhry,“ s úsměvem dodal gólman Kinkaid.

Devils mají před sebo nabitý víkend, v sobotu od 19:00 doma přivítají Detroit a v neděli od 11 večer se představí na ledě Caroliny.

Čtěte také

Přinesou noví trenéři do týmu Devils nový svěží vítr?

Jak jsme Vás již informovali, New Jersey Devils včera podepsali dva kontrakty s novými trenéry. Podpis nových smluv oznámil sám generální manažer Devils, Tom Fitzgerald. O jaké pozice a jaké kapacity se jedná se dozvíte v tomto článku. Pozice asistenta hlavního trenéra Na pozici asistenta hlavního kouče byl najat Chris Taylor. Chris na střídačce zaplní …