Peklo / Sezona 2018/2019 / Vydařený měsíc Bretta Seneyho

Vydařený měsíc Bretta Seneyho

Poté, co byl mladý kanadský útočník začátkem listopadu povolán z farmy, nepřestává překvapovat a oslňovat svým uměním. Brett Seney zažívá snový nástup do NHL.

Draftován byl v roce 2015 na Floridě, kdy si jej vybrali Devils jako 157. hráče v šestém kole. Nováčkovskou smlouvu na jeden rok mu Devils nabídli až letos. Brett Seney se ukázal jako schopný hrát nejvyšší soutěž již na nováčkovském kempu, kdy vyčníval z davu. Novináři dokonce tipovali jeho start v NHL na první zápas sezóny.

Povolán byl ale až 2. listopadu a hned následující den se uskutečnil na ledě New York Islanders jeho debut v nejvyšší hokejové lize. Jeho místo v sestavě společně s Kurtisem Gabrielem uvolnil tehdy český útočník Pavel Zacha a Kevin Rooney. Pro Rooneyho to byla změna nastálo, Pavel se po pěti zápasech vrátil na soupisku „áčkových“ Devils.

Brettův debut měl i emotivní podkres, protože na víkend, kdy měl hrát svůj první zápas v NHL, měli jeho rodiče namířeno z Ontaria (Kanada) do Binghamtonu, aby sledovali jeho syna v akci. Po velmi vtipném telefonátu jim poradil, aby si přenastavili navigaci a následující den už si užívali atmosféru „velkého hokeje“.

Svůj první gól na sebe nenechal dlouho čekat a již v pátém utkání kariéry v NHL se Seney radoval z velmi cenné trofeje. Stalo se tak během sedmizápasového venkovního tripu, kdy Devils hráli na ledě Jets. Jesper Bratt našel dobře postaveného Seneyho mezi kruhy a ten puk poslal za záda domácího gólmana Connora Hellebuycka.

V dalším zápase, kdy doma Ďáblové hostili Penguins, se dokonce pustil do Phila Kessela a zaznamenal tak svou první bitku. A aby toho nebylo málo, první asistenci si připsal v zápase proti Philadelphii Flyers, kdy nahrával na první gól v NHL mladíčkovi Joeymu Andersonovi. V posledním zápase na ledě Caroliny zaznamenal další pozitivní statistiku, a to 58% úspěšnost na vhazování.

 

Nyní ma na svém kontě devět odehraných zápasů, dva body a před sebou, zdá se, solidní kariéru v NHL.
Budeme držet palce!

 

Photo: NHL.com, Czech Media Services

Čtěte také

Devils ukončili trip po Kalifornii prohrou

Ďáblové si z Kalifornského tripu vezou 3 body z šesti. Nemluví se o úspěchu ani o zklamání. Spíše se stále hledají možnosti a cesty, jak předejít chybám, které stojí Devils tolik drahocenné body. V posledním zápase si odvezli prohru 2:5 z ledu San Jose Sharks.   Zápas začal dobře pro Devils, když svým prvním gólem …