Peklo / Preview / Dva zápasy doma. První dorazí Montreal

Dva zápasy doma. První dorazí Montreal

Dvě domácí utkání čekají v tomto týdnu Ďábly. To první již dnes v noci proti kanadskému celku Montreal Canadiens.

A jak se Montrealu daří?

Canadiens mají výkony jako na horské dráze, v posledních šesti zápasech zaznamenali tři výhry a tři prohry (dvě z toho v prodloužení). Celkově po čtvrtině sezóny drží bilanci 11-6-4 a první postupovou příčku do play off. Sice je ještě brzy na finální výsledky, ale zámořští novináři pozice „divoké karty“ sledují celou sezónu. V posledním utkání podlehli Montrealští v prodloužení celku Washington Capitals.

Vzájemné  zápasy

Historie píše statistiky jasně a čistě. Týmy Canadiens a Devils se potkaly celkem v 154 případech a z vítězství se častěji radoval kanadský celek. Bilance 77-62-15 hovoří o lehké převaze Canadiens, i bilance gólů je v poměru 482:421 na straně Habs, ovšem o jednoznačné převaze hovořit nemůžeme. Oba týmy měly v sestavách legendární gólmany. Jména Patrick Roy a Martin Brodeur hovoří za vše.

Soupiska soupeře:
Gólmani: Carey Price, Antti Niemi

Obránci: Karl Alzner, David Schlemko, Mike Reilly, Jeff Petry, Xavier Ouellet, Jordie Benn, Noah Juulsen, Victor Mete, Shea Weber

Útočníci: Kenny Agostino, Paul Byron, Nicolas Deslauriers, Max Domi, Charles Hudon, Artturi Lehkonen, Tomáš Tatar, Phillip Danault, Jonathan Drouin, Jesperi Kotkaniemi, Matthew Peca, Joel Armia, Brendan Gallagher, Andrew Shaw, Nikita Ščerbak

Listina zraněných: Joel Armia, Paul Byron, Noah Juulsen, Nikita Ščerbak, Shea Weber

Gólmanská jednička je bez pochyb Carey Price, který je v týmu Canadiens již od roku 2005 (draftován jako pátý hráč v prvním kole). Jeho statistiky v tomto ročníku nejsou ale nijak oslnivé. V patnácti utkáních má bilanci 7-4-4 a v průměru obrží více než 3 branky na zápas. Jeho kolega, Fin Antti Niemi, na tom bohužel není o moc lépe. Jeho bilance je sice 4-2-0, ale obdrží průměrně 3,74 branky na zápas. Oba brankáři nedosahují více než 90% úspěšnosti. Dnes bude proti Ďáblům chytat Carey Price.

V obraně chybí veterán Shea Weber (operace menisku), který byl v roce vyměněn z Nashvillu za P.K. Subbana. Jeho post zaujímá jednatřicetiletý Jeff Petry, který v tomto ročníku nasbíral již 17 bodů (2+15) a průměrně tráví na ledě necelých 25 minut. Mike Reilly, jeho kolega z obrany, není tak bodově úspěšný (2+3), ale na ledě tráví více než 20 minut. Obrana Canadiens zatím ubránila 80,3 % přesilových her soupeře, což ji řadí až na 16. místo v lize (Devils 84,1 % – 4. místo).

Útočným řadám vévodí Max Domi (10+15) a slovenský křídelník Tomáš Tatar (9+8). Hráči v útoku jsou hodně vyrovnaní, na záda těm nejlepším dýchají Jonathan Drouin (7+10) a Brendan Gallagher (10+5), kerý je společně s Maxem Domim nejlepším střelcem týmu. Přesilové hry Montrealu vůbec nesvědčí, dokázali využít „JEN“ 11 ze 78 příležitostí (14,1 %), a to znamená 28. místo v lize (Devils 21,2 % – 13. místo).

Novinky z kabiny Ďáblů:

• Do branky se dnes postaví Keith Kinkaid (bilance proti Habs 3-3-0, 89,8% úspěšnost zákroků)