Peklo / Ohlasy / Zacha dospívá, řekl kouč Hynes

Zacha dospívá, řekl kouč Hynes

Teemu Selanne měl teorii, že s góly je to v hokeji stejně, jako když plcáte kečup na jídlo. Chvíli to trvá, ale pak se to pořádně rozjede. Po tom, co Devils včera předvedli, musí být celé Prudential Center pokryté rajčatovým protlakem. V zápase proti Hurricanes to příliš nepadalo, následně se ovšem Ďáblové rozjeli proti Canadiens.

Teprve po třetí v sezóně zaznamenalo New Jersey pět branek v síti soupeře, výrazně se o to zasloužil Pavel Zacha, který se v AHL pořádně rozjel. Jedna z tref byla z přesilovky, díky čemuž se Devils dočkali využití početní výhody po dlouhých sedmi zápasech.

„Soustředili jsme se na ofenzivní stránku hry opravdu hodně,” vysvětloval Taylor Hall. „Poslední dny jsme se zaměřili na dojíždění, dohrávání situací a tvoření si šancí na dorážky. Tak, jak bylo vidět u gólu Palmieriho. Stínit před brankou, nic nedat zadarmo, udržovat si v útočné třetině tlak.”

Pavel Zacha ve třech zápasech vsítil hned čtyři branky, o tom si před svou štací v Binghamtonu mohl nechat pouze zdát. Není divu, že kouč Hynes jej zaslouženě chválil, hlavně však neusnout na vavřínech.

„Věděli jsme, že jeho střelu v přesilovce můžeme úspěšně využít,” hodnotil trenér John Hynes. „Zdá se, že konečně dospívá. Hlavně v tom musí pokračovat.”

Vítězství sice těší, ale trenér si je vědom toho, že tým stále nedosáhl na své maximum. I nadále je co zlepšovat. A o co tedy hlavně podle něj jde?

„Myslím si, že už jsme prošli mnoha různými situacemi,” pouštěl se do vysvětlování trenér. „Obecně si myslím, že začínáme chápat, jak hrát správně defenzivně. Uvědomujeme si, jak je tento aspekt hry důležitý a co obohacujícího přináší pro naši hru. V dalších dvaceti zápasech to chceme vypilovat k dokonalosti. To bude náš klíč k úspěchu.”

Nezbývá, než doufat, že se to týmu opravdu podaří. Pokud předvede výkon jako proti Montrealu i v dalších zápasech, máme se na co těšit.

 

Komentáře

Čtěte také

Kdo je Nikita Gusev? Bude přínosem pro Devils?

Očekávaný podpis nového hráče se včera odpoledne stal skutečností. Ray Shero ukázal svůj obchodní um a z Vegas Golden Knights získal levé křídlo, rodáka z Ruska, Nikitu Guseva. Kdo je vlastně Nikita Gusev? Odkud přišel a jak moc dobrý hráč to je, si teď představíme. Příchod sedmadvacetiletého útočníka byl již několik týdnů předmětem diskuzí na …