Peklo / Ohlasy / Marcus Johansson: Vyrovnat před koncem je skvělé, ale přál bych si vítězství

Marcus Johansson: Vyrovnat před koncem je skvělé, ale přál bych si vítězství

Ďáblové na domácím ledě podlehli Islanders 3:4 v prodloužení, s bodem ale mohli být spokojeni – vždyť ještě 11 sekund před koncem o gól prohrávali.

„Vždy je skvělé a důležité vyrovnat nějakých těch 10 sekund před koncem zápasu,“ těšilo autora branky Marcuse Johanssona. „Přál bych si ale, aby to mělo jiný konec, bohužel tomu tak nebylo. Každopádně jsme rádi, že jsme to dotáhli alespoň do prodloužení,“ doplnil.

Kromě něj se gólem prosadil také Brian Boyle (pro něhož to byl 200. bod v NHL) a Taylor Hall, který ve 32. minutě vyrovnával na 1:1. V prodloužení však rozhodl hostující Barzal. „Tam se nám nepodařilo vytvořit nějakou akci. Když to dojde do prodloužení, musíme najít způsob, jak si vytvořit nějaký tlak, šance… Začali jsme hrozně pomalu. Dle mého názoru se nám v zápase vydařila druhá a třetí třetina, ale ve výsledku se ukázalo, jak je důležité dobře i začít,“ měl Hall jasno.

Brian Boyle se opět prosadil v tzv. Hockey Fights Cancer Night, kdy se dává najevo boj hokeje proti rakovině. Povedlo se mu to i 24. 11. 2017 proti Vancouveru. „Přál bych si, abychom vyhráli, ale samozřejmě se jedná pro mě o speciální zápas,“ nechal se slyšet. „Co se týče hry – musíme více zapracovat na některých detailech. Lépe spolu komunikovat a působit organizovaně,“ řekl Boyle.

A jak zápas viděl kapitán týmu Andy Greene? „Nepovedla se nám první třetina, v té musíme být příště daleko lepší! Kinkaid byl skvělý a držel nás nad vodou. Kdyby se mu tak nedařilo, mohlo být po prvních 20 minutách hotovo,“ přiznal.

„Ve druhé a třetí třetině už jsme dle mého názoru podali dobrý výkon. Bojovali jsme, měli jsme tlak a bylo skvělé, že při hře bez brankáře jsme se dokázali prosadit,“ potěšilo Greenea. „Každopádně jsme věděli, že to je soupeř, který hraje agresivně a dobře napadá. V některých momentech jsme si počínali špatně, hlavně v té první třetině,“ viděl.

„Vždy, když jdete do zápasu (nebo do prodloužení), tak máte určitou představu, co chcete udělat. I já mám představu, co po hráčích chci. Ale jak sami vidíte, při hře to pak může být úplně jinak,“ vysvětluje John Hynes. „Je to kombinace několika faktorů. Musíme být prostě v některých situacích lepší, všichni,“ dodává.

Ďábly nyní čeká třízápasový trip – z neděle na pondělí v 1:00 proti Tampě, z pondělí na úterý v 1:00 proti Floridě a z pátka na sobotu v 1:00 proti Washingtonu. Další domácí zápas sehrají v noci z 1. 12. na 2. 12. proti Winnipegu.

Čtěte také

Seznamte se: Ryan Murray

Příchod obránce Ryana Murraye byl prvním krokem, který provedl generální manažer Tom Fitzgerald, když se Draft roku 2020 chýlil ke konci a liga směřovala k volnému jednání. V noci před otevřením trhu s volnými hráči přijal Fitzgerald telefonát od generálního manažera Columbusu Jarmo Kekalainena, který pro něj měl nabídku. Tou nabídkou byl Ryan Murray, hráč, …