Peklo / Hlavní zprávy / První čtvrtina sezony Ďáblů v číslech

První čtvrtina sezony Ďáblů v číslech

Devils mají za sebou odehraných 21 zápasů sezony 2018/19 a tak je čas, shrnout si tuto první čtvrtinu v několika číslech, jak jednoduchých, tak i v těch pro hokejové fanšmekry. No a jaká čísla to jsou?

• Bilance Devils po 21 zápasech je 9-9-3, což je úspěšnost přesně 50 % – zatím žádná sláva.
  • Devils mají při hře 5 na 5 xGF% (tzv. Expected Goals For %) na hodnotě 53,08 %, což je 6. nejlepší procento v NHL a realita je poměrně blízko této hodnotě. Devils mají při hře 5 na 5 GF% na úrovni 51,9 %, což je 7. nejlepší číslo v NHL.
  • Hráči Devils těží z velkého počtu “vysoce nebezpečných” šancí (tzv. High-Danger Chances). HDCF% je na hodnotě 57,83 % a to je dokonce druhé nejlepší číslo celé NHL. Lepším týmem už je pouze Carolina. Doma jsou na tom Devils ještě o něco lépe. Na domácím ledě je totiž hodnota HDCF% na 65,06 % a to je nejlepší číslo celé NHL.
  • Průměr očekávaných vstřelených gólů za 60 minut (tzv. xGF/60) je aktuálně na hodnotě 2,89. To se opět řadí ke špičce celé soutěže, jelikož se jedná o 3. nejlepší hodnotu v NHL. Na 3. místě jsou Devils také v průměrném vytváření High-Danger Chances za 60 minut s 12,69 %.

To byla čísla týmová, nyní se přesuneme k individuálním výkonům. Jednoznačnými tahouny útoku je první lajna Hall-Hischier-Palmieri.

• Taylor Hall nasbíral 22 bodů v 21 utkáních a jak naznačil samotný Taylor i kouč John Hynes, je to také díky tomu, že začal hrát oproti minulé sezoně trochu více “sobecky”. Tento styl se však Devils hodí jednoznačně více. MVP! 3:)
  • Strojem na góly je Kyle Palmieri, který má po 21 zápasech na kontě 12 střelených gólů. Jen pro srovnání – svůj 12. gól v minulé sezoně vstřelil Palms až 10. února proti Blue Jackets. Byl to jeho 35. zápas sezony 2017/18 a pro Devils to byl celkový 54. zápas. V průměru za 60 minut nasbíral zatím 2,35 bodů, což je 3. nejlepší týmové číslo a vůbec nejlepším je v počtu HDCF pri hře 5 na 5 – to má na hodnotě 21.
  • Třetím hráčem spomínané lajny je Nico Hischier. Ten odehrál pouze 17 zápasů vinou zranění. V těchto zápasech nasbíral 13 bodů a teoreticky má náběh na 67 kanadských bodů v sezoně. V průměru za 60 minut nasbíral 2,02 bodů. Nico vyniká hlavně z pohledu xGF%, které má na hodnotě 60,43 %, což je nejlepší číslo v kabině Devils.

Tým i útok máme, ale nedílnou součástí a ne-li ještě důležitější jsou zadní vrátka, tedy obrana a samotní brankáři!

• Nejproduktivnějším obráncem je Damon Severson se 14 body, z toho 11 bodů získal při hře 5 na 5. Tímto počtem se řadí na 3. místo v porovnání se všemi obránci NHL. Lepší jsou už pouze Thomas Chabot z Ottawy Senators a Tyson Barrie z Colorada Avalanche.
  • Seversonovo xGF % je na 56,08 % a to je druhé nejlepší číslo v porovnání s ostatními obránci Devils.
  • V bráně se Devils můžou spolehnout v této sezoně na Keitha Kinkaida. Devils mají ve 21 zápasech celkovou úspěšnost zákroků 92,31 % a to zásluhou především Kinkaida, který vylepšuje tuto statistiku s 93,52 % úspěsností při hře 5 na 5. Kinkaid také mimo jiné zaznamenal 6,04 GSAA (tzv. Goals Saved Above Average).
  • Cory Schneider se bohužel i nadále hledá. Od 27. prosince minulého roku čeká na vítězství v základní části. Jeho úspěšnost zákroků v této sezoně je bídná – 86,5 %.

Corymu se tedy zatím nedaří, můžeme se však spolehnout na vynikajícího Kinkaida. Věříme však, že i Cory se chytí a pak už to půjde. Přijde chvíle, kdy si i Kinkaid bude potřebovat orazit. Čísla mají hráči Devils hezké, věřme tedy, že se promítnou co nevidět i do konečné tabulky!

Devils ukončili trip po Kalifornii prohrou

Ďáblové si z Kalifornského tripu vezou 3 body z šesti. Nemluví se o úspěchu ani o zklamání. Spíše se stále hledají možnosti a cesty, jak předejít chybám, které stojí Devils tolik drahocenné body. V posledním zápase si odvezli prohru 2:5 z ledu San Jose Sharks.   Zápas začal dobře pro Devils, když svým prvním gólem …