Peklo / Ohlasy / Prokletí jménem prodloužení. Devils ani napočtvrté nevyhráli

Prokletí jménem prodloužení. Devils ani napočtvrté nevyhráli

Ani na čtvrtý pokus se nepodařilo Ďáblům zvítězit v nastaveném čase. Začíná to být prokletí, které se s newarským týmem táhne již od začátku letošní sezóny. Naposledy Devils potrápili Panthers, kteří si doma doslova „urvali“ druhý bod.

Tohle by se dalo pískat!
Obránce Panthers Aaron Ekblad měl dvakrát přímý kontkat s Jesperem Brattem, před tím, než Mike Hoffman vstřelil vítěžný gól. Doslova se dá říci, mže mu zabránil v obranné hře, zpomalil ho a tím vyrušil i Travise Zajaca z jeho obranné práce. Hoffman měl pak volný prostor k zakončení.

„Tohle by se mělo pískat při hře na 3 na 3, nemyslíte?“ ptal se trenér Devils John Hynes novinářů. „Pokud cíleně brzdíte někoho ve hře, mělo by se to pískat. Pravidla to nepovolují, ale chápu, že by se hráči měli této hře umět bránit.“

To bylo jediné, co trenér Hynes řekl k rozhodčím po skončení hry. Byl to těžký zápas pro obě strany.
Například neodpískali trest, když Nico Hischier byl naražen na plexisklo hlavou a trupem a byl nucen na chvíli opustit hru. Na druhé straně zase byly nesmyslně pískány tresty, například za sekání Travise Zajaca, které žádný ze záběrů kamery posléze neodhalil.

Všechno, co bylo řečeno, se vůbec nemuselo stát, pokud by Devils udrželi dvougólové vedení. O to přišli ještě před druhou přestávkou. Panteři si prostě vítězství nechtěli nechal ujít.

Devils mají samozřejmě svůj podíl na zápasech, kdy je soupeř lepší a prohrávají celou hru. Ale utkání, kdy jsou lepším týmem, vedou a nakonec prohrají, se opakují velmi často.

„Neřekl bych, že jsme naštvaní,“ řekl Nico Hischier. „Prostě se z toho musíme ponaučit a hrát naši hru po celou dobu zápasu. Nemůžeme se spoléhat na to, že vedeme o dvě branky. Soupeři jsou nevyzpytatelní a kdykoliv mohou změnit styl hry. Prostě se půjdeme vyspat a zítra se podíváme na to, co se dá napravit do dalších zápasů.“

Pro Ďábly je to něco jako noční můra. V letošní sezóně se již počtvrté stalo, že dostali hru do prodloužení a v tom nakonec bral vítězství soupeř. Možná se nyní budou trenéři zaměřovat více na hru v nastaveném čase než dříve.

„Všechny prodloužení se odehrály jinak, s jinými týmy, s jinými hráči,“ řekl Hynes. „Není to žádný trend, prostě se musíme zaměřit na to,  mít převahu celý zápas. Dnes jsme ji měli a nakonec jsme nevyhráli. Budeme na tom pracovat, máme na to několik dní před dalším zápasem.“

Devils hrají další utkání v noci na sobotu, kdy se představí na ledě Washington Capitals.

Devils ukončili trip po Kalifornii prohrou

Ďáblové si z Kalifornského tripu vezou 3 body z šesti. Nemluví se o úspěchu ani o zklamání. Spíše se stále hledají možnosti a cesty, jak předejít chybám, které stojí Devils tolik drahocenné body. V posledním zápase si odvezli prohru 2:5 z ledu San Jose Sharks.   Zápas začal dobře pro Devils, když svým prvním gólem …