Peklo / Ohlasy / John Hynes: Děláme zbytečné chyby

John Hynes: Děláme zbytečné chyby

Devils prohráli s rozjetými Capitals 3:6. Co si budeme povídat, podobný výsledek se tak nějak očekával, o zápase se ale i tak bude nejspíše ještě několik hodin mluvit. Může za to zlobivý hoch z kabiny Washingtonu, Tom Wilson.

Známý bouřlivák, kterému občas tak trochu přeskočí, si tentokráte vyšlápl na nováčka Bretta Seneyho. Zezadu a nečekaně. Těžko se ovšem odvolávat pouze na tuto událost. Devils si zápas prohráli hlavně sami, svými obrovskými chybami.

„Už tak je v této lize opravdu složité zvítězit, když navíc děláte takové chyby, tak se to prakticky stává nemožným úkolem,” hodnotil kapitán  Andy Greene. „Pokud by se to stalo poté, co jsme tvrdě dřeli a chtěli získat puk, který se prostě blbě odrazil, tak s tím dokážete žít. Ale takové chyby, kterým se dá předejít, s těmi se žít nedá. Takto se vyhrávat hrozně těžko.”

Další velký problém ve hře New Jersey? Přesilovky! V posledních čtyřech zápasech jich měli Ďáblové k dispozici dvanáct, ani jednu ovšem nevyužili. Když se podíváme na delší časový horizont, zjistíme, že ve dvanácti posledních zápasech se tým prosadil jednou jedinkrát.

Změnilo se toho dost, Marcus Johansson se posunul do první pětky, Pavel Zacha v té druhé nahradil Milese Wooda, probíhaly i další rošády, ale výsledek nulový. Největší výzvou se zdá být dostání puku do útočné třetiny.

„Pořád se nám nedaří dostat se do pásma a vytvořit si v něm tlak,” hřímal kouč John Hynes. „Když se podíváte na přesilovky ostatních, dokáží si vytvořit dostatečný tlak ke skórování. Nám se to nedaří, puk nejde na síť, žádné nebezpečné střely, dorážky, když už, tak jen nějaké pokusy o tečování.

Celku se nedaří a čím dál více se zdá, že se situace hráčům dostává pod kůži. Nevěří si tolik a možná i z toho plynou velké individuální chyby. Tak, jako proti Caps v první třetině. Dvě branky soupeře dostaly do klidu a to mu byly doslova darovány po chybě při střídání a odehrávání puku brankářem.

„Učíte kluky zodpovědnosti, tomu, aby pochopili, že se musí stále soustředit a řídit se pravidly,” hovořil značně rozladěně kouč Devils. „Pak se ale z nějakého důvodu nedodrží naše jasně určené pravidlo o střídání a my dostaneme gól. To se prostě nesmí stávat. Víme, co máme dělat, ale neděláme to. To se musí urychleně změnit!”

Čtěte také

Velký přehled Draftu. Koho Devils ulovili?

Máme za sebou nestandardní Draft, kvůli šíření viru COVID-19 bylo potřeba přijmou opatření a volby se konaly telegraficky. A jak to dopadlo? Kdo bude v příští sezoně na nováčkovském kempu? New Jersey mělo celkem 9 voleb, z toho 3 v prvním kole. Na ty nejlepší v seznamu so zálusk děla nemohlo, první volba byla až …