Peklo / Preview / Na vítězství v LA se Ďáblové pokusí navázat v Anaheimu, kde se jim nedaří

Na vítězství v LA se Ďáblové pokusí navázat v Anaheimu, kde se jim nedaří

Kalifornský trip pokračuje. Po vítězství 6:3 na ledě Los Angeles Kings čeká Devils těžší zkouška – třetí tým Pacifické divize Anaheim Ducks. Kačeři v odehraných 31 zápasech získali 35 bodů za bilanci 15-11-5 a skóre 75:89. V Západní konferenci jen dva týmy nastřílely méně branek, a to Arizona a Los Angeles. Ofenziva není tedy to, čím by Ducks zářili…

V poslední době se ale Anaheimu daří. Z devíti zápasů vyhrál hned sedmkrát, podlehl pouze 2:5 Nashvillu a naposledy 1:4 Carolině. Jinak si například připsal divoké vítězství 6:5 nad Washingtonem. Na domácím ledě mají Ducks bilanci 8-4-5, venku pak 7-7-0.

Přesilovky hru Anaheimu zrovna nezdobí. S využitím pouze 15,9 % z nich jsou až na třiadvacáté pozici napříč celou NHL. V oslabení už je to o něco lepší, pouze 10 týmů (vč. New Jersey Devils) má větší procento ubráněných početních nevýhod. Ducks dokázali zabránit soupeři ve skórování v 81,3 % oslabení. V čem je ale Anaheim absolutně nejhorší je počet střel na zápas. Na branku soupeře vyšle v průměru 26,4 střel, druzí Islanders vyšlou o 1,3 střelu více na zápas. Zároveň Kačeři dovolí soupeři vystřelit v průměru 35,4krát, kde už je horší jen Ottawa s číslem 38,1 střel na zápas. To nejsou pro vítěze Stanley Cupu ze sezony 2006/2007 úplně lichotivá čísla…

Soupiska Ducks

Brankáři: John Gibson, Ryan Miller.

Obránci: Jake Dotchin, Cam Fowler, Korbinian Holzer, Jacob Larsson, Hampus Lindholm, Josh Mahura, Josh Manson, Brandon Montour, Andy Welinski.

Útočníci: Pontus Åberg, Andrew Cogliano, Patrick Eaves, Ryan Getzlaf (C), Brian Gibbons, Adam Henrique, Ondřej Kaše, Ryan Kesler (A), Corey Perry (A), Rickard Rakell, Nick Ritchie, Carter Rowney, Kiefer Sherwood, Jakob Silfverberg, Daniel Sprong, Ben Street.

V brance Anaheimu máme možnost sledovat velice vyrovnanou dvojici gólmanů. Jedničkou mezi třemi tyčemi je však John Gibson, který odchytal 25 zápasů a v nich si připsal úspěšnost zákroků 92,6 % s průměrem inkasovaných branek 2,58. O 13 let starší kolega Ryan Miller zasáhl do devíti duelů (do šesti od začátku), čísla má však lepší. Úspěšnost zákroků si momentálně drží na 92,9 % a průměr inkasovaných branek na 2,47. Na výkony svých strážců svatyně si tak Ducks stěžovat určitě nemohou.

Mezi obránci mají Anaheimští řadu i ofenzivních opor. Například takoví Lindholm s Montourem, oba překročili desetibodovou hranici. Hampus má na svém kontě 3 branky a 11 asistencí, Brandon jen o jednu asistenci méně. Deset bodů má s bilancí 3+7 také Cam Fowler. Lindholm je společně s útočníkem Rakellem nejčastěji bodujícím hráčem na přesilových hrách, když při nich zapsal již pět bodů. Nejčastěji střílejícím bekem je pak Montour s 56 pokusy.

Této statistice v útoku zcela vládne Rickard Rakell, který vystřelil již 87krát. Jen pětkrát z toho ale byl gól, k tomu má na svém kontě 15 asistencí a je druhým nejproduktivnějším hráčem týmu z Kalifornie. O dva body více má velezkušený Ryan Getzlaf (8+14), na třetím místě bodování je nám všem dobře známý Adam Henrique (6+11). Český útočník Ondřej Kaše ve 13 zápasech nasbíral 8 bodů za 4 góly a stejný počet asistencí, další bývalý Ďábel Brian Gibbons pak odehrál 23 zápasů a nasbíral jen dvě asistence.

Anaheim má také lídry v ligových statistikách v kolonce „Shifts per game“, neboli počet střídání v průměru na zápas. A to na prvním i na druhém místě, kde jsou s číslem 32,4 (resp. 30,8) Hampus Lindholm a Cam Fowler. Jinak žádným ligovým statistikám Kačeři vyloženě nekralují.

Vzájemné zápasy

Mezi Ducks a Devils bylo sehráno dohromady teprve 34 zápasů. Ďáblové se z výhry radovali v 18 případech, Kačeři pak v 15 případech a jednou jsme byli svědky remízového duelu. Vzájemné skóre hovoří ve prospěch Devils – 92:87.

Na ledě Anaheimu již čtyři zápasy v řadě Ďáblové nevyhráli. Naposledy zde padli 2:4 (góly Palmieri, Maroon – Getzlaf, Silfverberg, Montour, Rakell), předtím 2:3 a dokonce i 1:7 a 1:5. V poslední době se tak nejedná o úplně oblíbený led, jde spíše o tzv. „tough building“.

Novinky z kabiny Devils

  • sestava se oproti zápasu s Kings nejspíše měnit nebude
  • trenér John Hynes prozradí případné změny médiím až v 0:00 SEČ, do té doby pracujeme jen s předpoklady
  • na tribuně by opět měli zůstat Stafford, Müller a Santini
  • v brance podle předpokladů začne Keith Kinkaid, trenér Hynes ale nechtěl tuto volbu potvrdit dříve než v 0:00 SEČ

Předpokládané sestavy

Ducks: Gibson (Miller) – Lindholm, Montour, Larsson, Manson, Welinski, Dotchin – Åberg, Getzlaf, Sprong – Ritchie, Henrique, Kaše – Cogliano, Kesler, Silfverberg – Gibbons, Rowney, Sherwood.
Devils: Kinkaid (Schneider) – Greene, Severson, Jakovlev, Vatanen, Butcher, Lovejoy – Hall, Hischier, Palmieri – Johansson, Zacha, Bratt – Wood, Zajac, Coleman – Boyle, Seney, Noesen.

Tipovačka 28

[contact-form-7 404 "Not Found"]

Průběžné pořadí tipařů nalezente ZDE.
Pravidla tipovačky ZDE.

Čtěte také

Velký přehled Draftu. Koho Devils ulovili?

Máme za sebou nestandardní Draft, kvůli šíření viru COVID-19 bylo potřeba přijmou opatření a volby se konaly telegraficky. A jak to dopadlo? Kdo bude v příští sezoně na nováčkovském kempu? New Jersey mělo celkem 9 voleb, z toho 3 v prvním kole. Na ty nejlepší v seznamu so zálusk děla nemohlo, první volba byla až …