Peklo / Preview / Devils sa pokúsia naviazať na zlepšenú formu v zápase proti Sharks!

Devils sa pokúsia naviazať na zlepšenú formu v zápase proti Sharks!

Diabli pokračujú na tripe po Kalifornii, v ktorom zatiaľ získali 3 body. Sharks doposiaľ odohrali 31 zápasov, v ktorých si na svoje konto pripísali celkovo 35 bodov a ich bilancia je 15-11-5 a skóre 97:96.

Žraloci striedajú lepšie výkony s horšími, keď v posledných 10 zápasoch si pripísali 4 výhry, 4 prehry a 2 prehry po predĺžení. Na domácom štadióne si v posledných 5 zápasoch pripísali 3 výhry, 1 prehru a 1 prehru po predĺžení.

V aktuálnom ročníku sa mužstvá stretli 14.10.2018 na ľade Devils, v ktorom domáci zvíťazili 3:2.

Súpiska Sharks

Brankári: Martin Jones, Aaron Dell.

Jasnou jednotkou v drese Sharks je Martin Jones, ktorý nastúpil v 21 zápasoch, v ktorých má úspešnosť zákrokov na úrovni 90 % s priemerom 2,91 inkasovaných gólov na zápas. Aaron Dell sa dostal do pozície štartujúceho brankára v 10 prípadoch. Jeho úspešnosť zákrokov je 90,1 % a jeho priemer inkasovaných gólov je na úrovni 2,89. Tieto čísla svedčia o vyrovnanosti oboch brankárov so žralokom na hrudi.

Obrancovia: Justin Braun, Brent Burns, Brenden Dillon, Tim Heed, Erik Karlsson, Joakim Ryan, Radim Šimek, Marc-Edouard Vlasic.

Mužstvo Sharks sa môže pýšiť dvomi skvelými ofenzívnymi obrancami, o čom aj svedčí ich postavenie v tímovom bodovaní Žralokov. Brent Burns (druhý v tímovom bodovaní) si pripísal v 31 odohraných zápasoch 4 góly a 25 asistencií. Erik Karlsson (siedmy v tímovom bodovaní) odohral taktiež 31 zápasov a jeho bodové konto obsahuje 2 strelené góly a 17 asistencií.

Útočníci: Logan Couture “A”, Joonas Donskoi, Barclay Goodrow, Tomáš Hertl, Evander Kane, Melker Karlsson, Kevin Labanc, Timo Meier, Joe Pavelski “C”, Lukáš Radil, Marcus Sorensen, Antti Suomela, Joe Thornton “A”.

4 útočníci Žralokov prekročili 20 bodovú hranicu. Najlepším forwardom v bodovaní je Logan Couture, ktorý ma na svojom konte 30 bodov za 10 presných zásahov a 20 asistencií. Najlepším zakončovateľom mužstva z Kalifornie je Joe Pavelski, ktorý prekonal súperovho brankára v 19 prípadoch. Najviac asistencií spomedzi útočníkov má na svojom konte Logan Couture.

Vzájomné zápasy

Celky Devils a Sharks sa stretli celkom v 40 vzájomných dueloch. Diabli sa tešili z 20 výhier. V 18 prípadoch sa tešili Žraloci a v dvoch prípadoch skončil duel nerozhodne. V strelených góloch sú na tom lepšie hráči Devils, keď ich skóre proti Sharks je 116:103.

Novinky z kabíny Devils

• Devils odohrajú v noci back-to-back zápas, a tak bude s najväčšou pravdepodobnosťou chytať Keith Kinkaid.
  • Diabli majú proti tímom zo Západnej konferencie bilanciu 4-2-3. Okrem toho odohrali hráči Devils dovedna 16 zápasov na ľade SAP Center v San Jose, z ktorých dokázali vyhrať osemkrát, v šiestich súbojoch odchádzali bez bodu a v jednom prípade sa v zápase zrodila remíza a raz odchádzali s jedným bodom za prehru po predĺžení.
  • Útočník Taylor Hall nazbieral v tejto sezóne už 31 bodov (8+23) v 28 odohraných zápasoch, ale stále čaká na prekonanie jedného míľniku v kariére. Chýba mu totiž jeden gól na dosiahnutie 200. gólu v NHL!
  • Devils vyhrali naposledy na ľade Sharks 11.03.2016.

Predpokladané zostavy

Devils: Kinkaid (Schneider) – Greene, Severson, Butcher, Vatanen, Jakovlev, Lovejoy – Hall, Hischier, Palmieri – Johansson, Zacha, Bratt– Wood, Zajac, Coleman – Boyle, Seney, Noesen.

Sharks: Jones (Dell) – Dillon, E. Karlsson, Šimek, Burns, Vlasic, Braun – Hertl, Couture, Pavelski – Sorensen, Thorton, Meier – Kane, Radil, Donskoi – M. Karlsson, Goodrow, Labanc.