Peklo / Ohlasy / Schneider: Raz sa to musí otočiť, nemôže to trvať večne!

Schneider: Raz sa to musí otočiť, nemôže to trvať večne!

Brankár New Jersey Devils Cory Schneider zažíva naozaj náročný rok. Dôkazom je napríklad to, že v ostatných dvoch odchytaných zápasoch nemusel čeliť iba strelám súpera, ale ohrozovali ho aj vlastní spoluhráči, ktorí poslali v oboch stretnutiach puk do vlastnej siete za Schneiderov chrbát. Predtým sa zase zaskvel spoľahlivým výkonom proti Caroline Hurricanes, keď neinkasoval gól počas 59 minút a 30 sekúnd, ale spoluhráči neboli schopní zabojovať v útočnom pásme a doviesť zápas do víťazného konca.

Nie je žiadnym tajomstvom, že sa 32-ročný americký brankár len márne snaží vrátiť do zabudnutej formy, na akú boli fanúšikovia Devils zvyknutí pred pár rokmi, pod čo sa podpísali najmä dlhodobé a časté zranenia. V lete podstúpil operáciu, ktorá mu mala výrazne pomôcť s nepríjemnými bolesťami, ale v prebiehajúcej sezóne je naďalej poznať, že Schneider stále nenašiel svoju stratenú hru. Jeho bilancia je po šiestich odohraných zápasoch v tomto ročníku 0-5-1 a v priemere inkasoval 4,29 gólov a jeho úspešnosť zákorkov sa zastavila na 86,3 %.

Je jasné, že tri obdržané góly od vlastných spoluhráčov boli to posledné, čo si mohol Schneider v takejto pozícii želať. Diabli sa museli po súboji v Honda Center uspokojiť iba s jedným bodom získaným za prehru po samostatných nájazdoch.

New Jersey sa v zápase nevzdávalo a nevzdalo sa do poslednej minúty, kedy sa kouč hostí John Hynes rozhodol odvolať Schneidera a poslať na ľad šiesteho hráča počas jednogólového náskoku súpera. Risk sa napokon vyplatil, pretože útočník Marcus Johansson strelil vyrovnávajúci gól presne 58 sekúnd pred záverečnou sirénou. Diabli naďalej čakajú na prvú výhru po predĺžení, v dnešnom stretnutí však prehrali až po samostatných nájazdoch, čo by mohlo znamenať krok správnym smerom.

V prvom rade si ale hráči Devils uvedomovali, že sa zápas nemal skončiť takýmto spôsobom, pretože Schneider predviedol spoľahlivý výkon a držal mužstvo v hre až do posledného nájazdu domácich, ktorý rozhodol o triumfe Ducks na domácom ľade.

Nemôžete toho urobiť mnoho v situáciách, keď sa jedná o zlé odrazenie puku alebo tečovanie strely a zároveň máte zakrytý výhľad a nič nevidíte,” poznamenal po zápase útočník Kyle Palmieri. „Ide však o to, že Cory bojuje za nás hráčov a my sa snažíme bojovať v priestore pred našou bránou, ale vyzerá to tak, že sa puky jednoducho odrazia rôznymi spôsobmi a nájdu si cestu k súperovi a napokon skončia v našej bráne.“

Kouč Hynes priznal, že ešte nevidel počas svojho pôsobenia v NHL zápas, v ktorom by padli tri vlastné góly. Možno aj to môže vypovedať niečo o šťastí, ktoré mužstvu a obzvlášť Schneiderovi chýba v ostatných zápasoch alebo to bol len jeden z tých horších večerov amerického gólmana. Zároveň dodal, že výkon brankára Devils nebol tak zlý ako by mohlo indikovať konečné skóre stretnutia.

Skutočnosť, že sme si dokázali streliť až tri vlastné góly samozrejme úplne zmenila chod celej situácie,“ povedal po zápase kouč Hynes. „Dnes dostal šancu od prvej minúty a v zápase predviedol niekoľko skvelých zákrokov. To je presne vec, na ktorú po celý čas čakáte. Myslím, že sme dnes mohli vidieť kúsok z jeho predošlej hry, ktorá sa pomaly vracia späť.“

Šťastie je vrtkavé a je zábavné sledovať ako vplýva na výkony hráčov, ale najmä na výkony brankárov. Keď sa človeku darí, tak sa veci dejú tak ako chce a má pocit, že dokáže urobiť všetko, na čo si spomenie. Na druhej strane, ak šťastie človeka opustí čo i len na malú chvíľu, začne sa všetko rútiť a človek má problém nájsť stratené sebavedomie a má pocit, že sa to nedá nijako zmeniť a takto to zostane už naveky. Presne to sa deje už niekoľko mesiacov – namiesto dobrých odrazov pukov prichádzajú tie nešťastné a každá chyba, či už malá alebo veľká, je potrestaná gólom do brány Devils.

Spoluhráči sa stavajú pred veľké množstvo letiacich pukov a snažia sa pre mňa blokovať veľké množstvo streleckých pokusov súpera, takže to určite nerobia naschvál alebo z nejakého iného dôvodu,“ poznamenal na záver Schneider. „To je hokej. Keď ste vo výbornej forme a mužstvu sa darí vyhrávať veľký počet zápasov, tak sa zdá, že v bráne neskončí ani jeden z pukov, ale keď máte obdobie aké prežívam momentálne ja, tak sa zdá, že všetky puky skončia za mojim chrbtom.“

Raz sa to ale musí otočiť, nemôže to predsa trvať večne.“


 

zdroj: NorthJersey.com

zdroj obrázku: NHL.com/GettyImages

 

Čtěte také

Andreas Johnsson: Těším se na práci v organizaci Devils

Minulý den byl pro vedení Devils hodně nabitý. Generální manažer Ďáblů, Tom Fitzgerald, ukázal své kvality a přivedl do rýmu několik slibných posil. O obránci Murrayovi jsme již psali, máme i článek o příchozím veteránovi, Corey Crawfordovi. Nyní se podíváme na křídelníka Andrease Johnssona. Andreas Johnsson, design by: Fadrny Masks Urostlý blonďák odehrál v nejvyšší …