Peklo / Ohlasy / Devils ukončili trip po Kalifornii prohrou

Devils ukončili trip po Kalifornii prohrou

Ďáblové si z Kalifornského tripu vezou 3 body z šesti. Nemluví se o úspěchu ani o zklamání. Spíše se stále hledají možnosti a cesty, jak předejít chybám, které stojí Devils tolik drahocenné body. V posledním zápase si odvezli prohru 2:5 z ledu San Jose Sharks.

Zápas začal dobře pro Devils, když svým prvním gólem v sezóně otevřel skóre Drew Stafford, který byl v jedné lajně společně s Brianem Boylem a Brettem Seneym. Stalo se ovšem to, co už v poslední době trochu očekáváme – Ďáblové sice jako první v zápase získají vedení, to se jim ale nedaří udržet. Stejně tomu tak bylo dnes v San Jose při posledním zápase v “Bermudském trojúhelníku”, když ještě do konce první třetiny dokázali Sharks zápas obrátit ve svůj prospěch. Ve druhé třetině navyšoval náskok svým prvním gólem v NHL Radim Šimek, Devils prohrávali o 3 branky a bylo po zápase.

Všechny tři zápasy měly jeden charakteristický rys, kterým byly velmi divoké okamžiky. Proto kouč Hynes kladl důraz na mnohem lepší a efektivnější zacházení s pukem ve střední zóně.

Pokud bychom měli najít pozitivum v zápasech na tripu od předešlých, Devils se snaží více tlačit do branky, což jim v posledních zápasech chybělo. Odměnou jim za to byly góly např. Greenea proti San Jose nebo vyrovnávací gól Johanssona proti Ducks. “Chodíme do tvrdších míst na ledě. Měli jsme příležitosti pro tečované střely, góly z odrazů a přesně tohle se těžce brání. To je způsob, jak musíme skórovat,” dodal trenér Hynes.

Několik poznámek k zápasu:

• Drew Stafford odehrál teprve svůj 7. zápas v sezoně. A kouč věděl proč jej nasadit. Drew nasbíral totiž proti Sharks ve své kariéře 14 bodů v 17 zápasech. A v noci přidal další branku!
  • Damon Severson asistoval Staffordovi a byla to jeho 14. asistence v sezoně. Loni měl přitom v 76 zápasech celkem 15 asistencí.
  • První třetina byla jako houpačce. V první polovině dominovali Devils, když přestříleli Sharks 7-1 a vstřelili branku. Druhá polovina bylo naopak v režii Sharks, kteří je přestříleli 10-2 a přidali dvě branky.
  • Andy Green zaznamenal v noci první 2bodový zápas tuto sezonu.
  • Nico Hischier zaznamenal šestý bod v posledních šesti utkáních.

Co se týče individuálních statistik, v řadách Devils se najde spousta zajímavostí, bohužel jako tým nyní Devils nešlapou. Devils tak zakončili kalifornský trip s bilancí 1-1-1 a jako další je čeká na domácí půdě další zástupce kalifornské oblasti, a to Las Vegas Golden Knights.

Seznamte se: Ryan Murray

Příchod obránce Ryana Murraye byl prvním krokem, který provedl generální manažer Tom Fitzgerald, když se Draft roku 2020 chýlil ke konci a liga směřovala k volnému jednání. V noci před otevřením trhu s volnými hráči přijal Fitzgerald telefonát od generálního manažera Columbusu Jarmo Kekalainena, který pro něj měl nabídku. Tou nabídkou byl Ryan Murray, hráč, …