Peklo / Ohlasy / Nico Hischier: Pokud takto budeme hrát, porazíme kohokoliv

Nico Hischier: Pokud takto budeme hrát, porazíme kohokoliv

Přiznejte se, kdo po prvních deseti minutách utkání proti Vegas věřil ve výhru Devils? V brance se znova objevil nejistý Cory Schneider, který se znova nechytl a zůstává i nadále momentálně nejhorším gólmanem v NHL. Stačí se podívat nato, jak padl třetí gól a je jasné, proč tomu tak je.

Corymu se sice nedaří a pokračuje ve svém hledání, ihned po vystřídání zamířil rovnou do kabiny, ale tým se semkl a předvedl něco neobvyklého. Ďáblové zapojili všechny své síly a vrhli se do otáčení skoro ztraceného zápasu.

„Tak, jak jsme hráli, to bylo přesně to, co jsme chtěli,” vyprávěl spokojeně Brian Boyle. „Měli jsme stále dost času a bylo tak potřeba si jen vytvořit několik šancí a proměnit je. To se povedlo. Podržel nás taky Kinkaid, který předvedl několik parádních zákroků. Hráli jsme dobře, snažili jsme se a Vegas byli po většinu času pod tlakem.”

Že Devils dali do zápasu srdíčko, dokazovaly i samotné branky. Kluci se tlačili do branky, hráli agresivně, snažili se dorážet a to přineslo své ovoce. Celý tým dokázal, že má na lepší výsledky, než kterých prozatím dosahuje.

„Hráli jsme přesně to, co bychom chtěli hrát pořád,” vyprávěl pozitivně naladěný Hischier. „Musíme tak hrávat častěji a já doufám, že se nám to bude dařit. Všichni chápou, že pokud tak hrát budeme, můžeme porazit kohokoliv.”

Právě  Hischier  se  stal hrdinou prodloužení, když se mu povedlo vstřelit první gól po základní hrací době a převzal tak úlohu, kterou plnil hlavně Taylor Hall. Ten se třemi rozhodujícími trefami byl jasným lídrem. I bez něj si ale Devils poradili.

„Mluvili jsme o tom, že musíme hrát přímočařeji,” pokračoval kouč John Hynes. „Myslím, že se nám to dařilo. Vyhráli jsme vhazování a po rychlé přihrávce jsme se dostali do zajímavé příležitosti, kterou Nico s Johanssonem vyřešili famózně.”

 

 

 

Čtěte také

Velký přehled Draftu. Koho Devils ulovili?

Máme za sebou nestandardní Draft, kvůli šíření viru COVID-19 bylo potřeba přijmou opatření a volby se konaly telegraficky. A jak to dopadlo? Kdo bude v příští sezoně na nováčkovském kempu? New Jersey mělo celkem 9 voleb, z toho 3 v prvním kole. Na ty nejlepší v seznamu so zálusk děla nemohlo, první volba byla až …