Peklo / Ohlasy / Mackenzie Blackwood se uvedl v dobrém světle

Mackenzie Blackwood se uvedl v dobrém světle

Nováček týmu, gólman Mackenzie Blackwood dostal šanci se představit jako první brankář v zápase proti Columbusu. Devils sice podlehli v napínavém utkání fotbalově 1:2, ale kanadský ochránce svatyně může být na svůj výkon hrdý.

New Jersey se potýká s krizovým obdobím, kdy se ne a ne dostat na vítěznou vlnu. Když už jeden zápas vyhrají, hned v dalším buď prohrají nebo se rozhoduje v nastaveném čase. V nočním utkání proti Columbusu se rozhodlo už v základní hrací době, ale nebýt služeb Blackwooda, jistě by se výsledek dal zařadit do kategorie „výprask“.

Blue Jackets byli celý zápas jednoznačně lepším týmem, ale nedá se říci, že by Devils byli zahnaní do kouta. Naopak. Akce střídala akci a škoda jen několika neproměněných tutovek či samostatných úniků na branku. Ruský gólman, Sergej Bobrovskij, ve službách Jackets měl prostě svůj “šťastný den”.

Samotní hráči nebyli moc sdílní a tak se pozápasové ohlasy dají psát jen heslovitě. Navíc se v ychlosti balili na cestu, jelikož již dnes večer hrají na domácí půdě s Ottawou.

Mackenzie Blackwood si ve svém prvním startu v NHL, když nebudeme počítat 20 minut odehraných proti Torontu, připsal 36 zákroků a dosáhl až na 94,7% úspěšnosti.

Jedinou branku zápasu za Ďábly dal po nádherné dlouhé přihrávce Palmieriho další Kanaďan, Taylor Hall. Byla to jeho devátá branka sezóny a celkem již má na svém kontě 33 bodů (9-24).

Ďáblové hrají dálší zápas již dnes v noci, od 1:00 doma přivítají Ottawu Senators.

Čtěte také

Andreas Johnsson: Těším se na práci v organizaci Devils

Minulý den byl pro vedení Devils hodně nabitý. Generální manažer Ďáblů, Tom Fitzgerald, ukázal své kvality a přivedl do rýmu několik slibných posil. O obránci Murrayovi jsme již psali, máme i článek o příchozím veteránovi, Corey Crawfordovi. Nyní se podíváme na křídelníka Andrease Johnssona. Andreas Johnsson, design by: Fadrny Masks Urostlý blonďák odehrál v nejvyšší …