Peklo / Ohlasy / Prohrávání nás už štvalo, říká Hall. První lajna zářila, shodují se Ďáblové

Prohrávání nás už štvalo, říká Hall. První lajna zářila, shodují se Ďáblové

Měl čtyři body. Dva góly, dvě asistence. Podílel se na 4 z 5 gólů! Taylor Hall je prostě hvězda světového formátu a znovu to prokázal, když Ďáblové hlavně díky němu a jeho lajně porazili Ottawu na domácím ledě 5:2.

„Všechny nás štvalo, jak jsme prohrávali. Naše lajna se dnes cítila dobře, povedly se nám některé akce… Když vidíte, že to pak vede i ke gólům, tak to opravdu pomáhá. Konečně se povedlo to zlomit,“ řekl sám Hall.

Nejhezčí gól zápasu byl ten na 4:1. Pár vteřin před ním se totiž zdálo, že se budou radovat Senátoři, nicméně nejprve předvedl neuvěřitelný zákrok hokejkou Sami Vatanen a následně rukavicí Nico Hischier, aby posléze Kyle Palmieri odstartoval protiútok, který zakončil Hall gólem.

„Nemohl jsem uvěřit tomu, že jsme nedostali gól. Myslel jsem si, že se na to podívají ze záznamu a řeknou, že to gól byl,“ přiznal Taylor Hall. „Ale tohle je přesně to, co my potřebujeme. Tyhle druhé a třetí pokusy… Držet puk od naší branky, blokovat střely. Tohle nám chybělo. Od Vatanena to byl skvělý zákrok. Ten gól jen umocnil jeho důležitost!“ těšilo kanadského útočníka.

„Bylo to štěstí,” řekl skromně Vatanen. „Jen jsem spadl do brány, zavřel oči a naštěstí mě to trefilo. Obvykle tým, co vyhraje, má takové štěstí, takže když tvrdě dřete a hrajete tak, jak máte, tak budete mít vždy šanci vyhrát,“ poznamenal.

Hall má v posledních 13 zápasech 18 bodů (6+12), Palmieri v posledních 8 zápasech 11 bodů (6+5). „Je skvělé vidět, jak se jim daří,“ řekl Sami Vatanen. „Baví mě je sledovat. Myslím si, že moc hráčů, co by je dokázalo zastavit, neexistuje,“ doplnil.

Poprvé po 14 zápasech se pak prosadil Pavel Zacha, který skóroval v oslabení, aby otevřel skóre zápasu již ve třetí minutě. V jedenácté minutě pak Palmieri dával už na 2:0, dobrý vstup.

„Dařilo se nám kontrolovat puk a činit s ním dobrá rozhodnutí,“ všiml si kapitán Andy Greene. „Do zápasu jsme vstoupili daleko lépe a hráli jsme přesně tak, jak jsme chtěli. Nečekali jsme, co se stane, ale sami jsme určovali tempo. Konečně,“ neskrýval kapitán radost.

Spokojen byl i kouč John Hynes. „První lajna podala výborný výkon, ale je třeba ocenit celý tým. Kinkaid chytal dobře, obrana si počínala velmi správně. Oslabení se nám vydařilo. Vždy chcete, aby vaši nejlepší hráči byli nejlepší, ale nemůže to být jen o jedné lajně. Můj názor je takový, že dnes v celé sestavě nebyl nikdo, kdo by na výhře neměl svůj podíl,“ zhodnotil duel.

Čtěte také

Volby, volby a zase volby

Jelikož se termín voleb nových talentů do NHL nezadržitelné blíží, přinášíme pohled na potenciální kandidáty, kteří by mohli být vybráni z devíti voleb, které Devils mají v Draftu NHL 2020. Volba č.7 Ďáblové zde budou mít spoustu možností. Dají se vybrat útočná křídla, která pak mohou doplnit místa v lajnách s Jackem Hughesem (jednička Draftu …