Peklo / Ohlasy / Big Mac vychytal první výhru v NHL! Tým mi strašně pomohl, říká skromně

Big Mac vychytal první výhru v NHL! Tým mi strašně pomohl, říká skromně

40 výborných zákroků na ledě silného Bostonu Bruins. Mackenzie Blackwood se dočkal svého prvního vítězství v NHL, které se nerodilo vůbec lehce. Původně brankářská čtyřka tak na noc z 27. prosince 2018 v TD Garden nikdy nezapomene.

„Je to dobrý pocit,“ říká s úsměvem. „Jsem šťastný, že se mi podařilo vybojovat první výhru. Tým mi ale strašně pomohl, kluci hráli skvěle. Moc mi tu práci usnadnili. Tenhle zápas pochopitelně jen tak nezapomenu,“ dodává.

„Třeba taková oslabení… Našemu týmu se hrozně daří a soupeře vždy vytlačí z pásma, což mi třeba hrozně pomáhá,“ říká Blackwood.

Říká se, že je vždy důležité dobře začít. A to se Devils podařilo, hned po 25 sekundách zápasu skóroval obránce Damon Severson. „Byli jsme připraveni do toho vlétnout přes celou šířku kluziště. Samozřejmě je skvělé, že se nám podařilo skórovat takhle brzy a vzápětí přidat druhou branku,“ ví trenér John Hynes.

„Pak si myslím, že naprostou většinu zápasu jsme si s vedením počínali dobře. Víceméně celý zápas se nám podařilo držet našeho dobrého výkonu,“ je spokojený hlavní kouč.

A co řekl John Hynes na výborný výkon brankáře Blackwooda? „Dosud to víceméně bylo jen o jednom brankáři (Kinkaidovi), který získával pro tým body. Takže to, že Mackenzie nastoupil a odchytal takhle dobrý zápas, nás opravdu těší. Doufáme, že v tom bude pokračovat,“ nechává se slyšet John Hynes.

Dalším z hrdinou zápasů byl Blake Coleman, který vstřelil dvě branky. Jednu opravdu parádní ze samostatného úniku, druhou pak do prázdné branky na stvrzení dvoubodového zisku. „Ta klička při brejku nebyla náhodně vymyšlená. S Taylorem Hallem jsme si říkali, kolik jsme těch úniků při zápasech měli, a tak jsme se domluvili, jakou když tak při dalším použijeme. Hallsy měl takovou třeba v Columbusu, mně se podařila teďko,“ prozrazuje útočník.

Na sestřih ze zápasu se můžete podívat ZDE.

Čtěte také

Corey Crawford je Ďábel. Co Devils získali?

Pětatřicetiletý americký golman podepsal s Ďábly smlouvu na 2 roky v celkové výši 7,8 milionů amerických dolarů. Byl pravděpodobně tím nejlepším golmanem, kteří se na trhu s volný hráči (UFA) objevili. Pochytal více střel, než byl jeho očekávaný výkon a navíc se pod tuto hranici dostal za posledních šest let pouze jednou. Dvojnásobný vítěz Stanley …