Peklo / Ohlasy / Mackenzie Blackwood: Byl to pro mě velký zápas

Mackenzie Blackwood: Byl to pro mě velký zápas

Nástup do NHL má Mackenzie Blackwood jako blesk. Hodně tomu přispěla i nula v zápase proti Hurricanes. To nejtěžší má mladý gólman ještě před sebou. Udržet takovou výkonnost.

„Dodává sebevědomí hráčům před sebou,” hodnotil kouč John Hynes. „To je něco, čím přispěl do týmu a čím od začátku pomáhá.”

Blackwood je velký, vitální brankář s širokým dosahem svých zákroků. Umí skvěle vykrývat úhly, ale přeci jen je tu ještě jeden možná důležitější aspekt. Je klidný.

„Lidé nazývají ty druhé kliďasi nebo šílenci, ale to je jen obraz vašeho zevnějšku,” filozoficky přispívá Blackwood. „Uvnitř můžete být nervózní, cítit se jakkoliv. Na oko ale musíte vypadat tak, že máte vše pod kontrolou a dokážete naplno plnit vaši práci.”

Nervy má mladý gólman hlavně při příchodu na led, poté se ale mění na adrenalin a Blackwood se dostává do svého prostředí.

„Když jsem šel na led, říkal jsem si, že je to pro mě fakt velký zápas,” Přiznal Blackwood. „Ale jakmile na mě začaly létat střely, chytl jsem rytmus a zapomněl na vše kolem. Všechno odplulo a já se jen soustředil na co nejlepší výkon.”

Po pěti zápasech má Blackwood 1,58 průměr obdržených branek na zápas, 95,6% úspěšnost zákroků a dostal šest gólu ze 136 střel.

Dalším důležitým aspektem vítězství byl výkon Pavla Zachy, který se po návratu z farmy zlepšil v četnosti střelby a proti Canes to přineslo své ovoce.

„Jsem rád, že se mi to konečně daří,” přiznal Pavel Zacha. „Musím v tom pokračovat a nebýt frustrovaný, když to nejde.”

Dařit se začalo i obranným formacím při přesilovce soupeře. V posledních pěti zápasech totiž v takové situaci inkasovali Devils pouze jednou.

Carolina je navíc tým, který má jeden z největších průměrů střel v přesilovce, New Jersey bránilo dobře, že jich povolilo pouze pár. Gól Zachy v oslabení to pouze podtrhnul.

Komentáře

Čtěte také

Nová sezóna přinese i šest domácích zápasů v řadě

Rozpis zápasů nového ročníku NHL 2019/2020 je již oficiálně představen, v tomto článku vám přinášíme stručný výtah těch nejzajímavějších a nejdůležitějších termínů, které si nesmíte nechat ujít. Přípravné zápasy jsou naplánovány na září tohoto roku, bude se jednat sedm utkání, které mají prověřit hráče Devils v ostrých zápasech a budou nápomocny trenérům k rozhodnutí o …