Peklo / Ohlasy / Drew Stafford: Musíte být silní na puku. To je součást mé práce.

Drew Stafford: Musíte být silní na puku. To je součást mé práce.

Premiérové vítězné nájezdy v kapse!

Trvalo to téměř čtyřicítku duelů, ale nakonec se Ďáblové dočkali svého prvního vítězství po samostatných nájezdech v aktuální sezoně. Vítězství bylo hořko-sladké, neboť mu předcházelo sice zranění brankáře Mackenzieho Blackwooda v první třetině. Keith Kinkaid, jenž se poté musel postavit mezi tři tyče po delší době ale předvedl skvělou práci, kterou odvedl v letošní sezoně již několikrát.

Status Blackwoodova zranění

Trenér John Hynes neměl po duelu bližší informace ohledně stavu Blackwooda, řekl jen, že se jedná o zranění v dolní polovině těla. Blackwood byl viděn, jak se prochází kolem ďábelské šatny bez pomoci či pozornosti lékařů, zranění by tedy nemělo být vážnějšího charakteru. Více informací ohledně zdravotního stavu Mackanzieho Blackwooda by ale mělo být k dispozici před utkáním s Las Vegas. Je ale jasné, že v tomto zápase, i kdyby byl Blackwood zdravý, nastoupí do branky Keith Kinkaid.

Kinkaid potřebuje chytat

Pro Keitha bude start proti Las Vegas prvním (nepočítáme-li zápas proti Arizoně) po dvou týdenní přestávce, která vznikla souhrou Blackwoodova dobré hry a vánoční pauzy. Právě duel proti Coyotes byl Keithovou šancí. Nakonec povolil dvě branky při ice-timu 29:01, což dokazuje jeho slova, že bylo jasné, že si všechno nesedne okamžitě tak, jak by mělo.

“Nemyslím si, že jsem byl v brance usazený do doby, než začala třetí třetina. To myslím zcela upřímně,” řekl. “První můj puštěný gól zapříčinil nešťastný odraz, po kterém puk proklouzl pod mým betonem. Neměl jsem moc zásahů, díky kterým bych se dostal do hry. To přišlo v poslední třetině. Věděl jsem ale, že potřebujeme vyhrát. Blackwood měl vynikající start a já jsem na něj chtěl navázat, abychom mohli mít pocit, že tento zápas nemůžeme prohrát.”

První střela, které Kinkaid čelil, za jeho záda prošla. Druhá branka přišla po úniku dvou hráčů Arizony. Poté ale Keith zastavil všech patnáct pokusů Coyotes a vychytal své první vítězství od 20. prosince.

“Chtěl jsem prostě udělat svojí práci. Bylo dobře, že jsem dostal vzpruhu,” přiznal. “Jen cítit puk v rukavici poté, kdy jsem nehrál zápas po dobu dvou týdnů, mě dostalo do zápasového rytmu.”

Trochu o Drew Staffordovi

Drew Stafford udělal během své cesty, která již čítá 800 zápasů NHL, mnoho věcí. Dal téměř 200 branek a udělal přes 400 kanadských bodů.

V současné chvíli je jeho herní čas, oproti jeho začátkům, zcela odlišný. Drew stráví na ledě jen něco málo před 10 minut na zápas. Není to navíc každý duel, mnohokrát se jeho jméno objevuje na listině zdravých náhradníků. Sám Stafford ale rozumí, jaké je jeho současné místo na lavičce Devils. Jakmile dostane šanci hrát, byť ve čtvrté lajně, odvede pro tým své maximum.

“Musíte vědět, kde je vaše místo, ať už jste ve svém obranném pásmu, nebo v útočné třetině. Musíte být silní na puku. To je součást mé práce. Je jedno, zda hraju pět nebo deset minut. Vždy musím být soustředěný. Je jasné, že moje produktivita nebude taková, jako byla, když jsem byl v mládežnických kategoriích, ale role se zkrátka mění. Musíte se naučit adaptovat, to je zkrátka součást koloběhu hokejového života.”

Stafford je pro tým velmi platný i při samostatných nájezdech. Práce při získání druhého bonusového bodu je rovněž Staffordovou přidanou hodnotou pro Devils.

“Budu stále v těchto situacích, musíte být připravení. Jsem velmi pyšný na to, že jsem schopný pomoci a být produktivní v těchto situacích. Ne vždy přijdou, ale některé z nich budou velké. Stejně tak jako v minulé sezoně, tyto body navíc se vždy počítají.”

Lajna Zajac-Coleman-Wood

Z druhé lajny, složené z tria Zajac-Coleman, těžili Ďáblové proti Arizoně předeším ve třetí třetině. Coleman vyrovnal ve druhé třetině a následně zmíněné trio povětšinou kontrolovalo, aby se brankář Coyotes pořádně zapotil. Vypadalo to, že se Coleman potřebuje ukázat.

“Osobně jsem nebyl šťastný z mojí poslední hry proti Dallasu. Potřeboval jsem se dostat zpátky ke své hře. Naše lajna odvedla dnes dobrou práci,” řekl novinářům Coleman.

Devils hrají další zápas v neděli večer, představí se na ledě Vegas Golden Knights od 22:00 SEČ.

Čtěte také

Andreas Johnsson: Těším se na práci v organizaci Devils

Minulý den byl pro vedení Devils hodně nabitý. Generální manažer Ďáblů, Tom Fitzgerald, ukázal své kvality a přivedl do rýmu několik slibných posil. O obránci Murrayovi jsme již psali, máme i článek o příchozím veteránovi, Corey Crawfordovi. Nyní se podíváme na křídelníka Andrease Johnssona. Andreas Johnsson, design by: Fadrny Masks Urostlý blonďák odehrál v nejvyšší …