Peklo / Preview / Devils se dnes představí na ledě rozjetého Vegas

Devils se dnes představí na ledě rozjetého Vegas

Devils dnes zavítají na led rozjetých Golden Knights. Ti mají nyní na svém kontě 5 výher v řadě, což se jim podařilo podruhé v této sezoně. Golden Knights porazili postupně Avalanche, dvakrát Kings, Coyotes a Anaheim. Co se týče zápasů, ve kterých dokázali bodovat, má tato šnůra dokonce 8 zápasů. 5zápasovou výherní šnůru jim pokazily dvě prohry v prodloužení za sebou s Kings a Canadiens.

Pro Golden Knights to je dnes první zápas z celkových tří domácích v řadě. Pozítří přivítají ještě našeho soka z Manhattanu a Sharks. Pro Devils je to naopak třetí zápas z celkem 4zápasového tripu. Pro připomenutí – V Dallasu to nevyšlo těsně 5-4, v Arizoně to zase naopak těsně vyšlo 3-2 na nájezdy a po dnešním zápase ještě čeká Ďábly zápas v Buffalu.

Letos odehráli Devils a Knights zatím jeden vzájemný zápas a to na ledě Devils, který si můžete připomenout zde v highlightech. Pro Devils se nevyvíjel vůbec dobře, když po 10 minutách střídal Cory Schneider, který pustil 3 branky. I takto zdánlivě ztracený zápas dokázali Devils obrátit a v prodloužení přetlačit na svoji stranu.

SOUPISKA GOLDEN KNIGHTS
Brankáři: Marc-Andre Fleury, Malcolm Subban

Golmanská dvojice Vegas je již delší dobu stabilní. Jedničkoou je bezesporu veterán Marc-Andre Fluery. Jeho statistiky mluví jasně. Bilance 24-10-4, průměrně 2,47 obdržené branky na zápas a úpěšnost 91,2%. Fleury je neśpěšnějším gólmanem ligy, druhý je s 20 výhrami Frederik Andersen z Toronta. Ošem druhý nejhorší s 93 obdrženými brankami (Keith Kinkaid – 83).
Jeho zástupce, Malcolm Subban odehrál je 6 zápasů, ve kterých průměrně pustil 3,10 branky na zápas s 89,5% úspěšností a bilancí 1-5-0.

Obránci: Deryk Engelland, Brad Hunt, Nick Holden, Brayden McNabb, Jon Merrill, Colin Miller, Nate Schmidt, Shea Theodore

Obranné dvojice tvoří dva pevné pilíře. Shea Theodore a Nate Schmidt. Theodore tráví na ledě více než 20 minut na zápas a připravil svým spoluhráčům 15 branek a sám 4 přidal. Schmidt je aktivnější, průměrně odehraje 22:29 za zápas a sesbíral 14 bodů (4+10). Hra v oslabení může být pro Vegas výhodou, v této sezóně dokázali ubránit 83,1% přesilových her soupeře a patří jim celkově 7. místo (Devils 2.místo – 85%).

Útočníci: Pierre-Edouard Bellemare, Ryan Carpenter, William Carrier, Cody Eakin, Erik Haula, William Karlsson, Oscar Lindberg, Jonathan Marchessault, Tomáš Nosek, Max Pacioretty, Ryan Reaves, Reilly Smith, Paul Stastny, Alex Tuch, Valentin Zykov

Hlavní útočnou zbrají Vegas je první lajna ve složení Marchessault (13+17) – Karlsson (15+15) – Smith (9+18), která dokázala zařídit skoro třetinu všech vstřelených branek týmu. Tím nejproduktivnějším je ale dvaadvacetiletý Alex Tuch, který sesbíral již 32 bodů (14+18). Hra v početní výhodě není zase takovou výhodou, pouhých 19,4% řadí Vegas na 17. místo ligy.

VZÁJEMNÉ ZÁPASY
Jelikož jsou Knights mladým klubem, který kroutí svojí druhou sezónu, odehráli mezi sebou Devils a Knights historicky zatím 3 utkání, z nichž více vytěžili Devils – dvě výhry pro Devils, jedna pro Las Vegas. Zajímavostí je, že v těchto třech utkáních vždy padalo spousta branek – průměr z tří dosud odehraných utkání je 5 vstřelených branek pro Devils. Góly pro/proti jsou v poměru 15/10.

NOVINKY Z KABIN

• Vegas dokázali v posledních 10 domácích zápasech brát vždy minimálně bod (8-0-2)