Peklo / Ohlasy / John Hynes: Konzistence. To je to, co musíme udržet

John Hynes: Konzistence. To je to, co musíme udržet

New Jersey Devils mají za sebou první polovinu sezóny 2018-19 a v posledním utkání se střetli s Vegas Golden Knights. I když to vypadalo na úspěšné navázání na předchozí výhru v Arizoně, nakonec se radovali domácí.

Ďáblové po deseti minutách zápasu vedli již o dvě branky, když se postupně trefil Nico Hischier a po 57 utkáních i obránce Ben Lovejoy. Ten dokonce zakončoval z ostrého úhlu, kdy se nepředpokládalo, že puk ještě skončí v síti.

Domácí Golden Knights ale zápas otočili a z nepříznivého stavu 0:2 se zrodila výhra v poměru 3:2. Malcolm Subban, který měl před zápasem bilanci 1-5-0, si tak připsal druhou výhru v sezóně. První gól v letošním ročníku vsítil obránce domácích Brayden McNabb. Vegas tak navýšilo počet výher v řadě na šest.

„Konzistence. To je to co musíme udržet. Ať už se podíváte na jakoukoliv naši hru v jednotlivých třetinách,“ řekl hlavní trenér John Hynes. „Pokud se zaměříme na udržení tempa po celý zápas, budeme vyhrávat. Víme, kdo jsme a co v nás je. Nyní musíme být více konzistentní, abychom měli větší šanci vyhrávat budoucí zápasy.“

Ale být konzistetní po celý zápas se jednodušeji řekne, než udělá. Soupeři Ďáblů už moýná pochopili, že pokud nechají Devils začátek zápasu hrát, mohou svou hrou překvapit v druhé polovině zápasu. Aspoň to tak již několikrát bylo řečeno.

„Musíme se soustředit na to, abychom získávali body. Musíme začít šplhat,“ řekl kapitán Andy Greene. „Jeden zápas, dva body, bez ohledu na situaci, musíme bojovat zuby nehty. Víme, že nevyužíváme příležitostí. Jako dnes, prostě jsme nedokázali udržet vedení a konzistentnost celý zápas. Projdeme si videa ze zápasu najdeme cestu, jak zůstat v tempu i ve třetí třetině.“

Jelikož je za námi polovina sezóny, začíná se spekulovat o přestupech a o možnostech, které mají Devils ve svých současných hráčích. Dle odborné veřejnosti mají velkou šanci na setrvání v klubu například Brian Boyle, Mackenzie Blackwood, Blake Coleman, Taylor Hall, Nico Hischier a Kyle Palmieri.

Naopak špatné hodnocení dostali například kapitán Andy Greene, jednička Cory Schneider, český útočník Pavel Zacha, Miles Wood, John Quenneville Marcus Johansson a brankářská dvojka Keith Kinkaid.

Obecně otázka v brakovišti je hodně propíraná a čeká se na to, jak se vše vyvrbí.

Devils hrají odehrají čtvrtý zápas v řadě venku na ledě Buffala, kde se představí v noci na středu od 1:00 SEČ.