Peklo / Hlavní zprávy / Taylor Hall by sa mohol vrátiť do akcie už budúci týždeň!

Taylor Hall by sa mohol vrátiť do akcie už budúci týždeň!

Tím z Newarku prežíva náročnú sezónu, trápia ho aj zranenia. O stave Taylora Halla informoval tréner mužstva John Hynes pred štvrtkovým zápasom proti Torontu Maple Leafs.

Hall sa nedostal na ľad od 23. decembra, kedy sa zranil v dolnej časti tela, ale kouč Hynes vo štvrtok povedal, že 27-ročný krídelník by sa mohol vrátiť do zostavy prvého tímu Devils ešte pred Zápasom hviezd, ktorý je na programe 26. januára.

„Jeho liečenie ide rozhodne správnym smerom a jeho zotavovanie pokračuje naozaj skvele,“ povedal kouč Hynes. „Práve teraz musíme len každý deň vyhodnocovať jeho stav až do blížiacej prestávky.“

Tím z Newarku odohrá posledný zápas pred prestávkou, počas ktorej je na programe Zápas hviezd, na domácom ľade proti Anaheimu Ducks (19. januára). Pred samotnou pauzou budú mať hráči Devils ďalšie štyri dni voľna.

Kanadský útočník vynechal ôsmy zápas v rade, keď sa Devils postavili na domácom ľade Torontu Maple Leafs. Hall si zranenie privodil počas tréningu, ktorý sa uskutočnil 13. decembra. Po tomto incidente vynechal nasledujúce dva zápasy Devils predtým, ako sa vrátil do hry 18. decembra, ale o ďalších päť dní si obnovil nešťastné zranenie v zápase proti Columbusu Blue Jackets a od tohto zápasu s ním kouč Hynes nemôže počítať.

„Pre nás je momentálne dôležité, že presne vieme o aké zranenie sa jedná a aj samotný hráč vie všetko o svojom zdravotnom stave, a preto sa cíti viac pohodlne. Máme pocit, že sme to diagnostikovali správne,“ ozrejmil situáciu kouč Hynes. „Sme v situácii, v ktorej vieme, že keď sa hráč raz vráti opäť na ľad, nebude to trvať dlho a vráti sa aj späť do akcie.“

Hall bol v minulej sezóne nominovaný na Zápas hviezd, ale musel ho napokon vynechať pre podobnú situáciu, v akej je aj teraz – vtedy ho trápilo zranenie ruky. Na Zápase hviezd ho nahradil útočník a spoluhráč Brian Boyle.

Víťaz Hartovej trofeje pre najužitočnejšieho hráča ligy v minulej sezóne zostáva aj naďalej lídrom produktivity tímu v tomto ročníku, keď v 33 odohraných zápasoch nazbieral dovedna 37 bodov (11+26).

zdroj: NHL.com

Čtěte také

Canadiens 3-4 OT Devils